Zašto je danas normalno biti neoženjen u 40-im?

Gdje ti vidiš pravdanje? Činjenica je da mnogo mladih ljudi oba pola danas ne žele brak. Da li je to dobro ili loše je nešto drugo.
to je tvoj zaključak.

u vecini kada ih upitas a ženidba ?

dobijes odgovor , polako da dodje bolje vreme da se okucimo prvo i ... od tog nema uglavnom nista kod ogromnog dela jer je situacija takva kakva je a dodju godine... i onda za svoj promaseni zivot krene ta mantra o pljuvanju porodice i braka...
obicno pravdanje za poprilicno promasen zivot ili gde si bio stasi radio sta si steko ...nista.
:mazi:
po tvojoj debilnoj logici ispada da ne treba raditi na porodicama koja je temelj svakog stabilnog i ozbiljnog drustva. deca se mogu dobiti i van braka, neka iih majke odhranjuju dok ces ti da lovis neku da ti da ckepi.i platis 30 % alimentacije.. i da kusas supicu kod mame...

ocisntvo ces da odradis u svakom drugom vikendu ...
idealan primer bolje buducnosti po covecanstvo

nespsobni covece. bez mame bi crko
 
гледају само да што пре увале своје дупе , спонзоруше.
Takve gledaju Djokovica,Jokica,Teodosica,Zimonjica,taj kalibar para~ forumasi su bezbedni.
да из сиротињског живота и породице где њих четворо једва преживљава ослободи простор у стану и ували се код неког где неће имати проблеме свакоденвице досадашње око преживљавања
Isto rade momci,muskarci da iz zajednice pobegnu kod neke koja daje pare za sve.
то је мото 70 % данашњих девојака и младих жена.
70% momaka,muskaraca zeli isto to.
типичне спонзорске куравеле.
Momci,muskarci takvi su isti.
то треба ногом ,
Prijava policiji za krivicno delo nasilja i krivicni dosije imas posle toga.
Vo imja oca i sina i svetog duha,sacuvaj nas,sakloni svih sa ovakvim stavom :pop: .
Prijava policiji za krivicno delo nasilja i krivicni dosije imas posle toga.
и здраво.
Forumasi nemaju para za takve momke i devojke,zene i muskarce te su sigurni.
 
Screenshot_20240502-134342_Samsung Internet.jpg


Screenshot_20240502-134416_Samsung Internet.jpg
 
opet besna lagerta brise :rotf:

da mi je znati koji flash ima na sve sto napisem, al ok....ajmo ponovo...

svaki muskarac sa iole gramom mozga zivece slobodno i miljama daleko od onoga sta ce mu brak nametnuti kao obavezu, gde moze biti jedino rob tudjih zelja.

mozete brisati kolko vam volja, to je istina koju svako ko je brak prosao zna i ona stoji kano klisurina.

ono malo njih sto su imali ludu srecu da se uklope sa kolko toliko normalnim zenama, gde jedno drugo ne guse i zive nezavisno a pritom zajedno, dokaz su onoga sta napisah.

epitaf: normalno je biti neozenjen da bi ostao mentalno zdrav jer u braku stagod radio i ma kako to bilo dobro, bices grbav i izgubices svoj identitet na ustrp onog drugog u istoj zajednici koji samo grabi i grabi i grabi....
 
opet besna lagerta brise :rotf:
Nije Lagerta obrisala već moja malenkost. Takva generalizacija da su brakovi nekakve septičke jame ili tamnice u kojima se muče muškarci ne mogu biti prihvatljive, sry..
svaki muskarac sa iole gramom mozga zivece slobodno i miljama daleko od onoga sta ce mu brak nametnuti kao obavezu, gde moze biti jedino rob tudjih zelja.
Brate sam muškarac u nekim srednjim godinama je vrlo tužna pojava... Brak je prosto normalna životna situacija.
mozete brisati kolko vam volja, to je istina koju svako ko je brak prosao zna i ona stoji kano klisurina.
Evo ja sam u braku i super mi je. Daleko bolje nego da nisam u braku.
ono malo njih sto su imali ludu srecu da se uklope sa kolko toliko normalnim zenama, gde jedno drugo ne guse i zive nezavisno a pritom zajedno, dokaz su onoga sta napisah.
A opet su većina u braku i većini nije toliko loše koliko se misli.
epitaf: normalno je biti neozenjen da bi ostao mentalno zdrav jer u braku stagod radio i ma kako to bilo dobro, bices grbav i izgubices svoj identitet na ustrp onog drugog u istoj zajednici koji samo grabi i grabi i grabi....
Not true. Razvodi nisu normalni niti su deo mejnstrima. Moguće je biti u braku sa normalnom i finom devojkom i ne izgubiti svoj identitet i integritet.
 
Nije Lagerta obrisala već moja malenkost. Takva generalizacija da su brakovi nekakve septičke jame ili tamnice u kojima se muče muškarci ne mogu biti prihvatljive, sry..

Brate sam muškarac u nekim srednjim godinama je vrlo tužna pojava... Brak je prosto normalna životna situacija.

Evo ja sam u braku i super mi je. Daleko bolje nego da nisam u braku.

A opet su većina u braku i većini nije toliko loše koliko se misli.

Not true. Razvodi nisu normalni niti su deo mejnstrima. Moguće je biti u braku sa normalnom i finom devojkom i ne izgubiti svoj identitet i integritet.
rekoh da ima izuzetaka.

ko je rekao da je taj sam? pisemo o braku i vezi sa jednom zenom, jel tako? ja pisem o necemu skroz suprotnom od onoga sta tebe cini sretnim.

normalna zivotna i ljudska situacija nikako nije brak vec prirodna usamljenost pojedinca ma koliko bio socijalizovan i drustveno prihvacen. ne znam nikog da se rodio i umro zajedno sa nekim drugim. znaci radjas se sam i umires sam. sve izmedju je deo koji se zove zivot. zivot moze biti prost, a moze biti jako kompleksan. brak jeste deo zivota, ali nikako njegova nuznost. kada to shvatis, onda pokusaj da razumes napr. drevne misticne zagonetke ili pak dnevne politicke budalastine.
 
Poslednja izmena:
Idealno je kad u braku postoji ravnoteza, srecni brakovi to imaju.
Patrijarhat je donosio muskarcu vecu moc, sto je feminizam preokrenuo.
Sad su muskarci nasli nacin da prevuku na svoju stranu - nece da se zene.
Dok ne dodje do ravnoteze vuci ce svako na svoju stranu, na Balkanu ce se to tek videti.
Mislim da je to baš izraženoj na Balkanu, jer koliko vidim Česi, Poljaci i Slovaci su mnogo sretniji u brakovima,ili mi se pričinja????
 
Priroda je namenila biljkama i životinjama prirodnu selekciju koja se ogleda kroz razne bolesti i predatore.
Društvo je namenilo ljudima društvenu selekciju koja se ogleda kroz vrlo široku lepezu raznih ponuda koje vode ka stranputicama od droge pa do feminizma i hookup "kulture".
Ko se upeca,upecao se.Izbor je veliki.
Opstaće pametni i sposobni da stvore porodicu i potomstvo.To važi i za žene a posebno za muškarce.
Neuspešni se neće razmnožiti i ostaviti svoje potomstvo iza sebe.Neće produžiti život.
Tako je društvo stvorilo selekciju za ljudska bića.U suprotnom ko zna koliko bi bilo ljudi na planeti.
 
Tako je društvo stvorilo selekciju za ljudska bića.U suprotnom ko zna koliko bi bilo ljudi na planeti.
Pa vidis li da ima 8 milijardi, gde ces vise... sve ostale vrste izumiru na racun toga...
Društvo je namenilo ljudima društvenu selekciju koja se ogleda kroz vrlo široku lepezu raznih ponuda koje vode ka stranputicama od droge pa do feminizma i hookup "kulture".
Ko se upeca,upecao se.Izbor je veliki.
Opstaće pametni i sposobni da stvore porodicu i potomstvo.To važi i za žene a posebno za muškarce.
Pre svega rat... najjaci i najsposobniji izginu na frontu kao sada u Ukrajini a kilavi i plasljivi ostanu da se razmnozavaju, tako oduvek funcionise ljudsko drustvo i selekcija u njemu. Sve kontra od darvinizma koji je ionako pseudonauka.
 
Pa vidis li da ima 8 milijardi, gde ces vise... sve ostale vrste izumiru na racun toga...

Pre svega rat... najjaci i najsposobniji izginu na frontu kao sada u Ukrajini a kilavi i plasljivi ostanu da se razmnozavaju, tako oduvek funcionise ljudsko drustvo i selekcija u njemu. Sve kontra od darvinizma koji je ionako pseudonauka.
Da.Apsolutno si upravu.Tu društvo ipak daje šansu i slabim nekvalitetnim muškarcima da prenesu svoj jadni genetski materijal.
Sad se setih 91. Srbija je imala 7% odziv na mobilizaciju.Iz toga proizilazi 93% dezertera.Ako imamo u vidu da je Srbija izgubila trećinu stanovnika u l Sv.Ratu.Stvar je sasvim jasna.Poginuli su kvalitetni muškarci.Razmnožili se nekvalitetni(blago rečeno) nekoliko desetina godina kasnije imamo rezultat 93% dezertera,kukavica i 7% normalnih muškaraca.
 
Da.Apsolutno si upravu.Tu društvo ipak daje šansu i slabim nekvalitetnim muškarcima da prenesu svoj jadni genetski materijal.
Sad se setih 91. Srbija je imala 7% odziv na mobilizaciju.Iz toga proizilazi 93% dezertera.Ako imamo u vidu da je Srbija izgubila trećinu stanovnika u l Sv.Ratu.Stvar je sasvim jasna.Poginuli su kvalitetni muškarci.Razmnožili se nekvalitetni(blago rečeno) nekoliko desetina godina kasnije imamo rezultat 93% dezertera,kukavica i 7% normalnih muškaraca.
Da tom logikom, iz veka u vek alfa muzjaci stradaju i covecanstvo postaje sve pitomije i pitomije, zato je sada vec identicno stadu ovaca :vnaocare:

Sto se tice genetike ona je svima ista (osim ako govorimo o naslednim bolestima, pa i tu bolesljivi sticu prednost, zato je opsta zastupljenost raznih bolesti u ljudskoj populaciji mnogo veca nego medju zivotinjama?), razlike su karakterne i u shvatanjima, znaci ti koji su hrabri i drcni manje imaju priliku da vaspitavaju buduce narastaje...

Slican proces vidimo i kod divljih zivotinja, nekada je Balkan vrveo od lavova a do danas opstale i namnozile se samo koze i ovce...
 

Back
Top