Zašto je danas normalno biti neoženjen u 40-im?

On ne radi zvanicno ona ima posao,penziju te je trpi da bi imao od cega da zivi sa decom.
Ona ne radi zvanicno a on ima posao,penziju te ga trpi da bi imala od cega da zivi sa decom.
(Radi po stanu ili u kuci,oko kuce te on/ona nemaju sta da gube vreme oko toga.)Braca koji dele sprat te ne znam kako imaju odnose sa partnerkama kad su roditelji u prizemlju,deluje horor realno kad se pogleda.Dve sestre,jedna se udala te otisla da zivi sa necijim roditeljima a druga ostala u kuci sa svojim roditeljima,pradedom ili prababom,muzem,decom,horor.

Titanik jer realnost gde zivimo,u kakvoj zemlji.

Gledaju sebe te svoj zivot a niko drugi ne postoji.

Gde je musko koje ce stambeno te finansijski da obezbedi a svako da zivi svoj zivot privatno za sebe ono da ne davi njega ona da ne davi on nju ako mu je vec san da je zgazi i primora na silu da uzme njegovo prezime.
Jer ako nema ni finansijski ni stambeno nesto od njega sta ce on nekoj?Al' nije to kao maliciozno pitanje vec realno ~ ako nema nista sto treba sto da gubi vreme tu kad nema svrhe jer ju je ponizio svojim prezimenom na silu nametnutim.

Od zenskog bica se ocekuje da besplatno sluzi po stanu za muza ceo zivot.Jedino krajnje očajanje,beznadje,usamljenost,depresija mogu da navedu na to,ako bas nema ni jednog drugog izlaza.

Niko te ne tera da uzmeš bilo čije prezime i da uradiš bilo šta.

Zvanicno ni jednu devojku "ne tera niko na nesto" al' realnost je da muski ponize nametanjem svog prezimena da pokazu gde joj je mesto kad dodje do braka.
Muski nece da se žene ako žena trazi da on uzme njeno prezime,ili da svako zadrzi svoje vec imaju nasilne reakcije koje pokazuju nivo agresije zastrasujuci.

"Zašto je danas normalno biti neoženjen u 40-im?​

Odgovaram na temu a zato sto zensko nema moc biranja sve je manje brakova.

Meni je žao što se krećeš u društvu ljudi sa nasilnim reakcijama, te ti predlažem da promeniš okruženje.

Mislim da je iluzorno tražiti neku pravdu u zadržavanju prezimena sopstvenog, jer ćeš time opet ostaviti prezime koje je tvoja majka uzela od svog muža. Tako da, ako ti smatraš da tebe neko ponižava time, onda ti predlažem da ne ulaziš u takve odnose i da ostaneš sama.

Žensko sad ima veću moć biranja nego što je ikad imala.

Zvanicno ni jednu devojku "ne tera niko na nesto" al' realnost je da muski ponize nametanjem svog prezimena da pokazu gde joj je mesto kad dodje do braka.
Muski nece da se žene ako žena trazi da on uzme njeno prezime,ili da svako zadrzi svoje vec imaju nasilne reakcije koje pokazuju nivo agresije zastrasujuci.

"Zašto je danas normalno biti neoženjen u 40-im?​

Odgovaram na temu a zato sto zensko nema moc biranja sve je manje brakova.
Ovo je bas "jezivo"...meni je neralno i da se desava ako su se ljudi odlucili da se spajaju porodicom,ali ne cisto zbog nekog dila hipotetickog,pa ispadne los potez,kao los posao.

Ne verujem da bi se "tek tako" udala da bih se udala,ali kada bi se to desilo,znacilo bi da bih vrlo rado sve prihvatila, pa i prezime ,jer bi ta osoba i te kako bila vredna svega za mene i znala da je obostrano.
Ja ne znam kako drugacije...
i,odbijam da verujem da je to nemoguce.

Poslednja izmena:
Generalno muškarci danas nemaju ništa od braka. Ja sam protiv tog papira jer mi ne predstavlja apsolutno ništa. Možemo tipa do matičara i to je to. Ljudi danas žive u zajednicama i imaju decu. Mnogo smo se ušablonili i prvenstveno većina se ženi zbog pritiska porodice, društva, kolega...moraš da se oženiš/udaš do tridesete, moraš ovo moraš ono, tako kažu...i tako ti uradiš što neko drugi ti nameće. Brak puca brzo, ljubav traje možda nekih godinu dana posle toga je samo navika i plus deca dođu, žena ti ne da više nisi joj na prvom mestu. Nije za svakog brak i dete.

"Teško je pronaći ženu posvećenu porodici"-jedan od bitnih razloga.
Danas primećujemo sve više muškaraca u četrdesetima koji ostaju neoženjeni, i ova pojava postaje sve češća. Za mnoge, to je postalo norma.

Međutim, da bismo razumeli razloge koji dovode do ove situacije, moramo pažljivo sagledati sve aspekte. Neki tvrde da problem nije u tim muškarcima, već u ženama. Postoji percepcija među muškarcima da je teško pronaći ženu koja će biti spremna preuzeti ulogu domaćice i posvetiti se porodici.

Kritikuju kako se današnje žene često usmeravaju na nezavisnost i karijeru te nerietko izražavaju nezainteresiranost za brak. Neki muškarci čak tvrde da mnoge žene traže partnere isključivo radi materijalne sigurnosti i komfora. Ipak, u svemu ovome postoje i aspekti za koje muškarci snose odgovornost.

1. Nedostatak poverenja u ljubavi: Muškarci su danas često oprezniji, ali ponekad i sebični kad se upuštaju u veze. Svi želimo ljubav, ali rietko se odvajamo od straha i dajemo se u potpunosti partneru. Na primer, moguća je situacija gde muškarac svoju imovinu stavlja na ime majke, kako bi je kasnije mogao pokloniti partnerki, dok ona registrira automobil na ime svog oca. Sve ovo ukazuje na nedostatak povjerenja i otvorenosti među partnerima, što može ozbiljno ugroziti odnos.
2. Nespremnost na promene: Muškarci koji su dugo bili sami često su vrlo prilagođeni svojim svakodnevnim rutinama i teško im je prihvatiti promene koje veza sa sobom nosi. Neke navike su duboko ukorenjene u njihovom životu i ne žele ih menjati zbog straha da će izgubiti udobnost koju su stekli. Također, svesni su da brak donosi specifične odgovornosti, uključujući i financijske, te se može osećati kao rizik.
3. Samostalnost u četrdesetima: Kada muškarac pređe četrdesetu, može biti izazovno pronaći partnerku slične dobi i interesovanjima. Stoga se mnogi odluče za veze s mlađim ženama. Međutim, mnogi od tih muškaraca nisu spremni za ozbiljnu vezu. Za njih, brak i veze nisu nužno cilj života. Postalo je prihvatljivo biti neoženjen u četrdesetima i ne smatraju to problemom.

U konačnici, razlozi zašto sve više muškaraca u četrdesetima ostaje neoženjeno može varirati od osobe do osobe. Važno je naglasiti da svaka osoba ima svoje životne okolnosti i prioritete, te da ne postoji univerzalno rešenje ili presuda za ovu situaciju. Važno je da svako pronađe put koji mu najbolje odgovara i koji mu donosi sreću i ispunjenje.
зато што је данас нормално бити и педер

Na Balkanu verujem da na neoženjene i neudate gledaju kao na "izrode" i "crne ovce" u porodici ili familiji. 😁
Dok je to napr.sasvim normalna pojava u nekim drugim i kulturološki drugačijim zemljama. Sad budimo realni,...sve u životu ima svoje prednosti i mane. A tu je još brak kao institucija najmanji problem u najavi, već podizanje i vaspitanje dece. Msm,...da je mlađim ljudima (roditeljima) sa decom, mnogo lakše.

Danas primećujemo sve više muškaraca u četrdesetima koji ostaju neoženjeni, i ova pojava postaje sve češća.
Ali primećujemo i da su svakog vikenda sale za svadbena veselja pune, iznajmljene mesecima unapred.
Tako da , ima i ovih i onih primera. A čovek ne primeti kad sklizne do četrdesete, a juče bio u dvadesetim.
A posle ide teže za odluku napuštanja svog mira i tišine, kakav god da je.
A plus to što su svi u svojoj glavi zamislili nerealnu sliku ko je za njih par.

Ali je jedna dirljiva prica, samo sto iz svog ugla ne izgleda da je neki hendikep kad ne mozes da naucis kako se gleda sat....

Meni ovde na forumu ljudi ne veruju kad kazem da ja ovo vidjam svaki dan kad putujem Srbijom...a nekad i kad kuckam sa osobama na netu....nije mi nesto drugacije preko neta...jeste nalakirani nokti i brze kuckaju ali isti je to nivo razmisljanja..

A posle ide teže za odluku napuštanja svog mira i tišine, kakav god da je.
Ako je zivotno okruzenje bilo ekstremno tenziono kad neko konacno nadje mir i tisinu?
Previse je da rizikuje istovetne tenzije.
Kazu da biramo podsvesno ono uz sta smo odrastali jer se um tu oseca sigurno.
Oni koji nisu imali mirno ususkano sigurno sa podrskom okruzenje odbijaju rizike.
Jer ponov prolazak kroz isto ili gore bi ih dokrajcilo.Takodje da deca prolaze kroz to bi ih dokrajcilo.Pri tom cesto sumnjaju da li nakon svega sto su preziveli mogu da izdrze pritiske koje bioloska majka i otac imaju.

Back