Zašto gitarista Rolling Stonesa Keith Richards ne može da smisli rap, pop i metal?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
76.972
Gitarista Rolling Stonesa Keith Richards za rap kaže

„Ne volim baš da slušam ljude kako viču na mene i govore mi da je to muzika, ili rep. Mogu da se zasitim toga bez napuštanja kuće“, rekao je gitarista.

O pop muzici, Ričards je rekao: „Ne želim da počnem da se žalim na pop muziku. To je uvek bilo smeće. Mislim, to je poenta toga. Oni je čine što jeftinijim i što lakšim i zato uvek zvuči isto; ima jako malo osećaja. Volim da slušam muziku ljudi koji sviraju instrumente. Odnosno, ne volim da čujem muziku sintetizovanu od plastike."

U prethodnom rap intervjuu iz 2015. gitarista je takođe ciljao na tadašnje stanje roka i metala.

"Meni to zvuči kao tup udarac. Za većinu bendova, dobijanje sinkopa je izvan njih. To je beskrajno otkucavanje, bez odbijanja, bez podizanja, bez sinkopa," rekao je u vezi sa rokom.

Njegov metalski potez bio je isto tako tup.

„Milioni su zaljubljeni u Metaliku i Black Sabbath. Mislim da su to odlične zaebancije.“

1697232190849.png


Prestrogo ili ima nešto u tome što kaže?
 
Ricards je stara garda rok muzicara koji je gradio rok and roll muziku sa drugim legendama koristeci instrumente. Potice iz vremena kada si trebao biti odlican muzicar da bi uspeo u muzici. Navikao je na drugaciju muziku od sadasnje i sigurno da mu muzika koja se danas pravi na kompjuteru, bez imalo znanja akroda, melodije, harmonije, teorije, zvuci plasticno i sinteticki. A sa druge strane sta ocekivati od jednog okorelog rok muzicara koji 60 godina svira bluz...i ljudi ga jos uvek nakon svih ovih godina slusaju i obozavaju. Ne bih rekao da je prestrog ali je u svakom slucaju visoko kvalifikovan i merodavan da da takvu ocenu ili kritiku
 
Gitarista Rolling Stonesa Keith Richards za rap kaže

„Ne volim baš da slušam ljude kako viču na mene i govore mi da je to muzika, ili rep. Mogu da se zasitim toga bez napuštanja kuće“, rekao je gitarista.

O pop muzici, Ričards je rekao: „Ne želim da počnem da se žalim na pop muziku. To je uvek bilo smeće. Mislim, to je poenta toga. Oni je čine što jeftinijim i što lakšim i zato uvek zvuči isto; ima jako malo osećaja. Volim da slušam muziku ljudi koji sviraju instrumente. Odnosno, ne volim da čujem muziku sintetizovanu od plastike."

U prethodnom rap intervjuu iz 2015. gitarista je takođe ciljao na tadašnje stanje roka i metala.

"Meni to zvuči kao tup udarac. Za većinu bendova, dobijanje sinkopa je izvan njih. To je beskrajno otkucavanje, bez odbijanja, bez podizanja, bez sinkopa," rekao je u vezi sa rokom.

Njegov metalski potez bio je isto tako tup.

„Milioni su zaljubljeni u Metaliku i Black Sabbath. Mislim da su to odlične zaebancije.“

Pogledajte prilog 1427834

Prestrogo ili ima nešto u tome što kaže?
Iskren covek.Zna sta voli,a sta ne.
 

Back
Top