Zaštita potrošača

Pozdrav svima, ako neko ima savet bio bi zahvalan.
Pre 3 meseca kupljene nike (namerno malim) patike za cerku u buzz-u (isto malim). Pre 2-3 nedelje na jednoj patici se izduvao vazdusni djon tj mekan je...nema vidljive rupe, eksera, posekotine, poderotine bilo sta sto bi ukazalo na ostecenje koje bi prouzrokovalo problem.
1. Odem u buzz, kazu moram da reklamiram tj da se patike salju u jugoinspekt (vec vam je jasno) da oni urade strucnu procenu. Ja se mirne glave slozim, racunam "jasno kao dan", medjutim nakon 5-6 dana odem II put u buzz jer je stigao NEGATIVAN odgovor, sa neobjasnjivo povrsnim komentrom "MEHANICKO OSTECENJE U VIDU TRAGOVA OGREBOTINA I UDARA, NASTALO PRI KORISCENJU"
2.
Naravno poludim i trazim da mi pokazu gde je to ostecenje koje je prouzrokovalo stetu, dobijem odgovor 1. mi nismo strucna firma za to imate zvanican odgovor od jugoinspekta. 2. mozete uzeti patike i napisati mejl firmi, da se zalite.
3. Ne pristanem da uzmem patike, vec ponovo trazim da se salju na reklamaciju i trazim od "stucnog" lica da mi se jasno ukaze na mesto udara koje je dovelo do izduvavanja vazdusnog djona.
4. Danas mi stize SMS i sada III put idem u buzz, ljudi ODGOVOR JE IDENTICAN KAO I PRVI PUT ! Nema odgovora na moje pitanje/ zahtev, samo copy/ paste ! U buzz-u mi ponovo kazu da pisem mejl firmi i da preuzmem patike.
5. Patike nisam hteo da preuzmem, slikao sam sva dokumenta i prosto ne znam sta da radim. Pisacu mejl ali vidim kuda to vod, jer oni i placaju jugoinspekt neke pare da im daju ovakve odgovore da na osnovu istih nisu u obavezi da bilo sta menjaju/ vracaju novac.

Pri tom je ovo borba sa monopolistickom kucom koja drzi sve zivo po Srbiji, ubija nas sa cenama, ne prihvata reklamacije i ne mozes im nista jer drze i sport vision, buzz, nike, tike, under armour....

hvala.
 
Kome i kako uložiti prigovor

1. korak: Obratite se trgovcu
2. korak: Ukoliko vam trgovac ne izađe u susret, obratite se Regionalnom savetovalištu za zaštitu potrošača.


1. Za region Beograda


Nacionalna organizacija potrošača Srbije


Telefon: 011/404-6300, 011/404-6301 i 011/404-6302, od ponedeljka do petka od 10-15 časova


Prijem potrošača: utorkom, sredom i četvrtkom od 13-16 časova


E-mail: pravnitim@nops.org.rs


Adresa: Masarikova br. 5, Palata Beograđanka - XIV sprat, Beograd
 
Kome i kako uložiti prigovor

1. korak: Obratite se trgovcu
2. korak: Ukoliko vam trgovac ne izađe u susret, obratite se Regionalnom savetovalištu za zaštitu potrošača.


1. Za region Beograda


Nacionalna organizacija potrošača Srbije


Telefon: 011/404-6300, 011/404-6301 i 011/404-6302, od ponedeljka do petka od 10-15 časova


Prijem potrošača: utorkom, sredom i četvrtkom od 13-16 časova


E-mail: pravnitim@nops.org.rs


Adresa: Masarikova br. 5, Palata Beograđanka - XIV sprat, Beograd

Hvala na predocenim savetima.

U medjuvremenu sam se obratio trgovcu putem mejla i dobio i od njih direktno negativan odgovor.
Patike sam preuzeo i odneo u nezavisnu laboratoriju na analizu, sto ce me potencijalno kostati 3,700 rsd, u slucaju da je do loseg kvaliteta. Cekam njihov odgovor i u zavisnosti od toga se obracam Regionalnom savetovalistu....pa idemo dalje ...do kraja...

Posto planiram tuzbu protiv trgovca, molim da ukoliko na forumu jos ima ostecenih strana kojima su reklamacije neosnovano odbijene, da se jave kako bi pokrenuli kolektivnu tuzbu.

Pozdrav.
 
SLOBODARI: Sankcionisati GMO lobiste u Srbiji
27.07.2019.

Narodni slobodarski poktret najoštrije osuđuje izjavu premijerke, Ane Brnabić kojom najavljuje da će zarad ulaska u Svetsku trgovinsku organizaciju Srbija dozvoliti GMO. Mi podsećamo vlast da je narod po svim istraživanjima protiv GMO, a da je i deklaraciju protiv ove sumnjive hrane u skupštinama usvojilo preko stotinu gradova i opština. Da paradoks bude veći u tim opštinama na vlasti su isti oni koji podržavaju Vladu Srbije pa je onda nejasno na koga tačno cilja Ana Brnabić kada kaže da postoje oni koji politički zloupotrebljavaju temu GMO.

Ми сматрамо да Србија треба да буде држава здраве хране и да као такви треба да се рекламирамо у свету. Сматрамо и да је свако лобирање за ГМО равно криминалу и да сви лобисти морају бити санкционисани.
 
Rešio sam da se raznovrsno hranim pa sam uzo u Takovu raznovrsnu hranu:

- suljpa sa slaninom
- suljpa sa kobasicom
- suljpa sa biljnom šniclom

E ovo poslednje ne kupujte ebo im pas mater prevarantsku.
Nagurali sojetinu u pola limenke i 8 zrnca pasulja ispod
Jedino da se zasadi pa kad rodi da izeš...
 
mts, telenor, VIP...

Ala se dogovorila banda...
Postpejd tarifa vam je ona cena bez uredjaja, sa uredjajem vam dodaju 500 dinara inicijalno
To znači da telefon ZA DINAR košta tih 500 dodatih dinara mesečno, prva cena bi važila samo za SIM a telefon već imaš
A ako je telefon skuplji onda ti mažu oči da se mesečno doplaćuje 100, 200, 1000 plus onih 500 što su lukavo udenuli

Postpejd tarife su hit!
Pozabavimo se ovim "neograničenim"

Jeftiniji paketi - bolji je VIP
Srednja klasa - bolji je mts
Najskuplji paket - bolji je telenor

A opet mts nudi dodatne minute za pozive ka CG, RS i Austriju plus paket za mlatimudiju i socijalne mreže gde vi kačite minska polja iz lokalnog parkića pa da vaš follower i subscriber ne ugazi.

Odnos plata i mobilnih paketa ni približan kao na Zapadu kom težimo...
 
69265664_3060297424043195_3513418217475276800_n.jpg
 
Ne mogu da razumem "potrošače"

Kad kažeš "Kraš Exptess" svi počnu sa "aaa to je za decu" a onda odu do rafa i kupe litar čokoladnog mleka?

Stvar je u tome što se za čokoladno mleko ne koristi sveže već vraćeno i dodatno tretirano mleko a "Kraš Express" bar sami muljate sa svežim plus ima tu nekih vitamina, minerala, kalcija, palaca...

Aj malo mozak na ON
 
Због чега би ико пио нешто као 'чоколадно млеко'? Оно готово је пуно штетног карагенана а оно што се мути, јбт, попићу кафу као човек уместо тога.
 
@тема

Лидл у каталогу нуди артикле којих онда једноставно нема у радњи. Тако лепо - нема. Нису продати, нису разграбљени.
Нису ни стигли. Питала сам запослену где су и шта то значи а она каже да се то дешава и да им није први пут.
 

Back
Top