Зар ово није дискриминација Срба у сопственој земљи?

Meni nisu nisu uspeli da isperu mozak jer sam imala sreće da odrastam uz takve ljude koji su me učili da razmišljam svojom glavom.:manikir:

Sve to meni ide na *****, šta bre nacionalne manjine svi smo mi građani Srbije a to što neki dobijaju lovu od ko zna koga, da šire diskriminaciju i zlo među stanovnicima Srbije,samo zato što su druge nacionalnosti i baca kosti zarad šake dolara, neka mu je na čast:mrgreen: sve će to doći na svoje....i pozdravljam gospodu izdajnike i prodane duše i neka nas više ne diraju i ne dele, mnogo smo lepše živeli bez njih.:metla:

Браво Звоцо...Ти си мој идол...
Права си...а не као ова брката АНА....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Po tome sto mu je nadleznost oblast prava nacionalnih i manjinskih prava, otud Romima ti racunari.
Secam se da je i Seselj kao potpredsednik 90-ih delio udzbenike i pribor Romima.


I ti Romi su srpska deca. Deli se i deci koji su etnicki srpska.


Sto se i ti nisi prikljucio protestima u Jabuci, vidis kako imas odlican razlog.

Какве су ово будалаштине(болдовано). Цигани су циганска деца а Срби су српска деца. Циганска деца у Србији су ДЕЦА СРБИЈЕ А НЕ СРПСКА ДЕЦА! :evil:
 
Рачунари за најбоље ученике

Министар за људска и мањинска права Светозар Чиплић уручио је најуспешнијим ученицима ромске националности 40 лап-топ рачунара.
"Додељивањем рачунара желимо да отклонимо предрасуде и покажемо да је нетачно уверење да су Роми необразовани", рекао је Чиплић.

Ромска заједница има проблема, али се она трансформисала, па је неопходно да друштво створи праву слику о њима, рекао је Чиплић.

Сви добитници имају одличан успех у досадашњем школовању, а међу њима има и добитника награда са међународних, републичких, општинских и градских такмичења. На конкурс министарства пријавило се 115 кандидата из целе Србије.


http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/Друштво/616891/Светски+дан+Рома.html

По ком то основу министар у Србији одваја децу по националној основи и уручује поклоне ромској деци, па макар била и добри ђаци.

Замислите шта би се десило када би у земљи Србији неки српски министар уручио поклоне искључиво деци српске националности, када би постојао такав национални кључ.

То би одмах било окарактерисано као шовинизам, национализам и ширење националних подела и бла бла...

Да ли је могуће да су нам толико испрали мозгове да нам овакве појаве у земљи Србији изгледају као нешто сасвим нормално...

.......ja uchio da je demokratija jedan chovek jedan glas ali izgleda iz pogreshnih knjiga ,raspitaj se kakve beneficije imaju romska deca pri upisu u srednje skole i fakultete ................:dash::dash:
 
Хехе, ма ниси брката, него волиш да се сагињеш...


Ko je rekao da volim da se saginjem?

Ja sam samo citirala 'genijalnu" misao naserg najveceg sina koga je Srbija iznedrila - Srbija se saginjati nece.

A saginjala se i za njegovo vreme potpisivanjem glupih ugovora.




Предпостављам да си брката и злобна,
јер ме нападаш без разлога....
;)

Ma ne napadam te, nasalila sam se...
 
Poslednja izmena od moderatora:
.......ja uchio da je demokratija jedan chovek jedan glas ali izgleda iz pogreshnih knjiga ,raspitaj se kakve beneficije imaju romska deca pri upisu u srednje skole i fakultete ................:dash::dash:

Ево, кева ми каже да су некада ИСТО ТАКО РАДИЛИ СА ШИПТАРИМА ЗА ВРЕМЕ ЗЛИКОВЦА БРОЗА... истооооооо........ сутра ће и Цигани ДА ТРАЖЕ КУЛТУРНУ АУТОНОМИЈУ, пази шта ти кажем...
 
Ево, кева ми каже да су некада ИСТО ТАКО РАДИЛИ СА ШИПТАРИМА ЗА ВРЕМЕ ЗЛИКОВЦА БРОЗА... истооооооо........ сутра ће и Цигани ДА ТРАЖЕ КУЛТУРНУ АУТОНОМИЈУ, пази шта ти кажем...

.......pa znam ja to zato i kazem da sve te shatro NVO i ta manjinska srranja u stvari ce kod vecinskog stanovnishtva da napravi kontra efekat u teshkoj situaciji ................
 
Ko je rekao da volim da se saginjem?

Ja sam samo citirala 'genijalnu" misao naserg najveceg sina koga je Srbija iznedrila - Srbija se saginjati nece.

A saginjala se i za njegovo vreme potpisivanjem glupih ugovora.






Ma ne napadam te, nasalila sam se...

Онда ОК....Ниси брката.... :cmok:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ево, кева ми каже да су некада ИСТО ТАКО РАДИЛИ СА ШИПТАРИМА ЗА ВРЕМЕ ЗЛИКОВЦА БРОЗА... истооооооо........ сутра ће и Цигани ДА ТРАЖЕ КУЛТУРНУ АУТОНОМИЈУ, пази шта ти кажем...

Ma kakvu kulturnu, kad oni nemaju svoju kulturu?

Mozda neku drugu, ali kulturnu???

Онда ОК....Ниси брката.... :cmok:

Naravno da nisam.
 
Poslednja izmena:
Рачунари за најбоље ученике

Министар за људска и мањинска права Светозар Чиплић уручио је најуспешнијим ученицима ромске националности 40 лап-топ рачунара.
"Додељивањем рачунара желимо да отклонимо предрасуде и покажемо да је нетачно уверење да су Роми необразовани", рекао је Чиплић.

Ромска заједница има проблема, али се она трансформисала, па је неопходно да друштво створи праву слику о њима, рекао је Чиплић.

Сви добитници имају одличан успех у досадашњем школовању, а међу њима има и добитника награда са међународних, републичких, општинских и градских такмичења. На конкурс министарства пријавило се 115 кандидата из целе Србије.


http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/Друштво/616891/Светски+дан+Рома.html

По ком то основу министар у Србији одваја децу по националној основи и уручује поклоне ромској деци, па макар била и добри ђаци.

Замислите шта би се десило када би у земљи Србији неки српски министар уручио поклоне искључиво деци српске националности, када би постојао такав национални кључ.

То би одмах било окарактерисано као шовинизам, национализам и ширење националних подела и бла бла...

Да ли је могуће да су нам толико испрали мозгове да нам овакве појаве у земљи Србији изгледају као нешто сасвим нормално...

zna se da ja uvek branim manjinska prava ALI PRE SVEGA PRAVA UOPŠTE ....istina je dakle ovo što postavljač teme želi da kaže ....OVO JE DISKRIMINACIJA VEĆINE .....

Dakle kompijuteri su se mogli dodeliti Romima pre nego ostalima jer nemaju mogućnost da ih priušte a dobri su đaci ALI NIKAKO ZATO ŠTO SU ROMI ....diskriminisani su ne samo SRBI ....VEĆ I DRUGE NACIONALNE MANJINE ......
 
.......pa znam ja to zato i kazem da sve te shatro NVO i ta manjinska srranja u stvari ce kod vecinskog stanovnishtva da napravi kontra efekat u teshkoj situaciji ................

Када хохштаплери који смишљају и измишљају тзв."МАЊИНСКА ПРАВА" и тзв. "ПОЗИТИВНУ ДИСКРИМИНАЦИЈУ" БУДУ НАВЕЛИ ЈЕДНУ ЈЕДИНУ ЗЕМЉУ У КОЈОЈ СРБИ КАО МАЊИНА ИМАЈУ ПРАВА КОЈА ДАЈУ ЦИГАНИМА И ДРУГИМА - онда ћу то да прихватим.

Овако то схватам само као СУБВЕРЗИВНУ, АНТИСРПСКУ ДЕЛАТНОСТ ...
 
Када хохштаплери који смишљају и измишљају тзв."МАЊИНСКА ПРАВА" и тзв. "ПОЗИТИВНУ ДИСКРИМИНАЦИЈУ" БУДУ НАВЕЛИ ЈЕДНУ ЈЕДИНУ ЗЕМЉУ У КОЈОЈ СРБИ КАО МАЊИНА ИМАЈУ ПРАВА КОЈА ДАЈУ ЦИГАНИМА И ДРУГИМА - онда ћу то да прихватим.

Овако то схватам само као СУБВЕРЗИВНУ, АНТИСРПСКУ ДЕЛАТНОСТ ...

Oprosti, al' samo da priupitam - ko pa tebe pita da li prihvatas il' ne prihvatas, koga je mislim to briga od nadleznih?
 
Када хохштаплери који смишљају и измишљају тзв."МАЊИНСКА ПРАВА" и тзв. "ПОЗИТИВНУ ДИСКРИМИНАЦИЈУ" БУДУ НАВЕЛИ ЈЕДНУ ЈЕДИНУ ЗЕМЉУ У КОЈОЈ СРБИ КАО МАЊИНА ИМАЈУ ПРАВА КОЈА ДАЈУ ЦИГАНИМА И ДРУГИМА - онда ћу то да прихватим.

Овако то схватам само као СУБВЕРЗИВНУ, АНТИСРПСКУ ДЕЛАТНОСТ ...

.....ja shvatam to kao bezobrazluk ,kad odem u tudju zemlju da zivim i radim i oni mi to omoguce ne bih nishta vishe trazio od onoga shto i vecinsko stanovnishtvo ima znachi ista prava a ako mi se ne svidja vratim se u srbiju i tu igram svoju igru ................:dash::dash:..............
 
Када хохштаплери који смишљају и измишљају тзв."МАЊИНСКА ПРАВА" и тзв. "ПОЗИТИВНУ ДИСКРИМИНАЦИЈУ" БУДУ НАВЕЛИ ЈЕДНУ ЈЕДИНУ ЗЕМЉУ У КОЈОЈ СРБИ КАО МАЊИНА ИМАЈУ ПРАВА КОЈА ДАЈУ ЦИГАНИМА И ДРУГИМА - онда ћу то да прихватим.

Овако то схватам само као СУБВЕРЗИВНУ, АНТИСРПСКУ ДЕЛАТНОСТ ...

Сам тај термин "позитивна дискриминација" је нешто тотално идиотски у једном нормалном друштву.
Как оуопште дискриминација може бити позитивна?
Наравно да је за Циганина који нигде не ради а има здравствену књижицу та врсат дискриминације позитивна ствар, али је то за мене врло негативна ствар, јер га ја и остали који раде носимо на својој грбачи, ми смо у минусу да би он био у плусу, тј. док узимаш једноме, да би дао другоме.
Према томе, све те "позитивне дискриминације" иду преко српских леђа и уствари су негативне, тј, праве дискриминације Срба.
 
Oprosti, al' samo da priupitam - ko pa tebe pita da li prihvatas il' ne prihvatas, koga je mislim to briga od nadleznih?
Биће још неких избора у овој земљи ваљда, мада је врло индикативно то да се ниједна партија не оглашава поводом оваквих кршења Устава, закона и принципа равноправности грађана.

Ко зна, можда и немамо кога да бирамо, у зачетку се гуши свака другачија идеја, као нпр. онај мали Давидовић, па 1389. и Миша Вацић, па онда Образ, итд...
 
Сам тај термин "позитивна дискриминација" је нешто тотално идиотски у једном нормалном друштву.
Как оуопште дискриминација може бити позитивна?
Наравно да је за Циганина који нигде не ради а има здравствену књижицу та врсат дискриминације позитивна ствар, али је то за мене врло негативна ствар, јер га ја и остали који раде носимо на својој грбачи, ми смо у минусу да би он био у плусу, тј. док узимаш једноме, да би дао другоме.
Према томе, све те "позитивне дискриминације" иду преко српских леђа и уствари су негативне, тј, праве дискриминације Срба.

Ја сам већ раније више пута навео да је у питању само спровођење одређеног Плана и одређене Одлуке наших окупатора ДА СРБИ БУДУ АПСОЛУТНО ОБЕСПРАВЉЕНИ И БЕЗ ИКАКВЕ МОЋИ ОДЛУЧИВАЊА О БИЛО ЧЕМУ а који се спроводи веома педантно и детаљно.
Специјално та битанга Чиплић је творац(поставио сам на претходној страни његову биографију) ПОТПУНОГ ОБЕСПРАВЉИВАЊА СРБА У ВОЈВОДИНИ у којој 1 глас Србина вреди 0,75 гласа у односу на остале... шта даље причати код чињенице ДА ЉУДИ ЋУТЕ јер им се лажно представља да су то СВЕТСКИ СТАНДАРДИ. Где то има? У којој земљи? Нека ми неко наведе???
 

Back
Top