Зар ово није дискриминација Срба у сопственој земљи?

Зар тај Чиплић није недавно изјавио да ће његово министраство помоћи педерима са 100 хиљада динара да штампају геј календаре?
Већ видим за годину дана насловна новина: министар Чиплић ученицима геј орјентације поклонио савремене компјутере.
 
Да, ово нисам знао, средња колона, ставка 11)

Невероватно, протежира се једна националност на штету других, ово је противуставно и противзаконито, али изгледа да овде све може, Бог нам је одавно рекао лаку ноћ...

Наравно, али нема ко да покрене то пред Уставним судом, а не знам ни да ли постоји Уставни суд...:neutral:
 
Kriv si sto nisi u manjini. Da li ce se nesto promeniti kad uskoro postanemo manjina u sopstvenoj zemlji? Hoce li i tada "neko" obratiti paznju na nas, ili ce nas pustiti da nestanemo kao narod. Jer, mi nismo "zasticena vrsta".

Nemam nista protiv manjina, ali ovo je ocita diskriminacija vecine.

Не бих да се удаљавам од теме, али јесам мањина, у другој ствари. Месецима већ инсистирам да ми се испоштује право које имају све националне мањине у Србији, и да ми држава изда пасош са личним именом уписнаим на ћирилици, писмом које сматрам својим (да не улазим у дубљу причу о томе), и на које имам право, наравно још увек без успеха...
Значи ако си Србин, тек ако си мањина у нечему овде, надрљао си, џаба што у Уставу пише да је службено писмо ћирилица, не дају и квит...
 
Рачунари за најбоље ученике

Министар за људска и мањинска права Светозар Чиплић уручио је најуспешнијим ученицима ромске националности 40 лап-топ рачунара.
"Додељивањем рачунара желимо да отклонимо предрасуде и покажемо да је нетачно уверење да су Роми необразовани", рекао је Чиплић.

Ромска заједница има проблема, али се она трансформисала, па је неопходно да друштво створи праву слику о њима, рекао је Чиплић.

Сви добитници имају одличан успех у досадашњем школовању, а међу њима има и добитника награда са међународних, републичких, општинских и градских такмичења. На конкурс министарства пријавило се 115 кандидата из целе Србије.


http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/Друштво/616891/Светски+дан+Рома.html

По ком то основу министар у Србији одваја децу по националној основи и уручује поклоне ромској деци, па макар била и добри ђаци.

Замислите шта би се десило када би у земљи Србији неки српски министар уручио поклоне искључиво деци српске националности, када би постојао такав национални кључ.

То би одмах било окарактерисано као шовинизам, национализам и ширење националних подела и бла бла...

Да ли је могуће да су нам толико испрали мозгове да нам овакве појаве у земљи Србији изгледају као нешто сасвим нормално...

udruzenje srba iz srbije sto pre radi zastite interesa srba iz srbije i srbije.
oni cije se maticne drzave otcepile su vrlo darezljivi u davanju kad je imovina srba iz srbije u pitanju.
 
Зар тај Чиплић није недавно изјавио да ће његово министраство помоћи педерима са 100 хиљада динара да штампају геј календаре?
Већ видим за годину дана насловна новина: министар Чиплић ученицима геј орјентације поклонио савремене компјутере.

Сад ће опет неки форум-паметњаковић који не види даље од носа и не разуме шта значи принципијелност да каже да 100 000 динара и није много за државу Србију...
 
Господо,
држава Србија је угашена 1918.
Ова творевина се сматра наследницом оне из јајца.Тако се и понаша.

Хоћеш да кажеш да смо пошли од јајца, а одосмо у qрац? Па и нисмо далеко одмакли...
 
Нажалост, многи наши сународници, па чак и они који се баве политиком не схватају значење речи - принцип.


Без ПРИНЦИПА, ПРАВИЛА и ПРОЦЕДУРЕ, нема озбиље ни нације, ни државе.

Еееее....Гаврило....Гаврило.....:per: :per: :per:
 
Нажалост, многи наши сународници, па чак и они који се баве политиком не схватају значење речи - принцип.


Без ПРИНЦИПА, ПРАВИЛА и ПРОЦЕДУРЕ, нема озбиље ни нације, ни државе.

0309princep.jpg
 
Хоћеш да кажеш да смо пошли од јајца, а идемо у qрац?

Ништа ја не казујем.:mrgreen:
Резултати говоре,где смо и шта смо.У задњих скоро 100 година.Колко нас има и како нам иде.
Политиком братства и јединства.Према бившој браћи или према јединој алтернативи,свеједно.
 
По ком то основу министар у Србији одваја децу по националној основи и уручује поклоне ромској деци, па макар била и добри ђаци.

Po tome sto mu je nadleznost oblast prava nacionalnih i manjinskih prava, otud Romima ti racunari.
Secam se da je i Seselj kao potpredsednik 90-ih delio udzbenike i pribor Romima.

Замислите шта би се десило када би у земљи Србији неки српски министар уручио поклоне искључиво деци српске националности, када би постојао такав национални кључ.

I ti Romi su srpska deca. Deli se i deci koji su etnicki srpska.

Да ли је могуће да су нам толико испрали мозгове да нам овакве појаве у земљи Србији изгледају као нешто сасвим нормално...

Sto se i ti nisi prikljucio protestima u Jabuci, vidis kako imas odlican razlog.
 
Рачунари за најбоље ученике

Министар за људска и мањинска права Светозар Чиплић уручио је најуспешнијим ученицима ромске националности 40 лап-топ рачунара.
"Додељивањем рачунара желимо да отклонимо предрасуде и покажемо да је нетачно уверење да су Роми необразовани", рекао је Чиплић.

Ромска заједница има проблема, али се она трансформисала, па је неопходно да друштво створи праву слику о њима, рекао је Чиплић.

Сви добитници имају одличан успех у досадашњем школовању, а међу њима има и добитника награда са међународних, републичких, општинских и градских такмичења. На конкурс министарства пријавило се 115 кандидата из целе Србије.


http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/Друштво/616891/Светски+дан+Рома.html

По ком то основу министар у Србији одваја децу по националној основи и уручује поклоне ромској деци, па макар била и добри ђаци.

Замислите шта би се десило када би у земљи Србији неки српски министар уручио поклоне искључиво деци српске националности, када би постојао такав национални кључ.

То би одмах било окарактерисано као шовинизам, национализам и ширење националних подела и бла бла...

Да ли је могуће да су нам толико испрали мозгове да нам овакве појаве у земљи Србији изгледају као нешто сасвим нормално...

Неће ваљда да уручи компјутере српској деци?

Фулаш, брате, фулаш.
 
Po tome sto mu je nadleznost oblast prava nacionalnih i manjinskih prava, otud Romima ti racunari.
Secam se da je i Seselj kao potpredsednik 90-ih delio udzbenike i pribor Romima.

Па по ком то праву добри ђаци Роми могу да добију рачунаре, а остали који такође добро уче не могу?
Или можда постоји дан кад рачунаре добијају и Срби добри ђаци...


I ti Romi su srpska deca. Deli se i deci koji su etnicki srpska.

А чија деца су Срби?
Када се то делило нешто само српској деци?

Sto se i ti nisi prikljucio protestima u Jabuci, vidis kako imas odlican razlog.

Нисам, ја протестујем тако што на пијаци купујем само од Срба, хебем све по списку кад Цига дође да ми опере шоферку, или кад тражи музички динар у аутобусу итд...
 
Рачунари за најбоље ученике

Министар за људска и мањинска права Светозар Чиплић уручио је најуспешнијим ученицима ромске националности 40 лап-топ рачунара.
"Додељивањем рачунара желимо да отклонимо предрасуде и покажемо да је нетачно уверење да су Роми необразовани", рекао је Чиплић.

Ромска заједница има проблема, али се она трансформисала, па је неопходно да друштво створи праву слику о њима, рекао је Чиплић.

Сви добитници имају одличан успех у досадашњем школовању, а међу њима има и добитника награда са међународних, републичких, општинских и градских такмичења. На конкурс министарства пријавило се 115 кандидата из целе Србије.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/Друштво/616891/Светски+дан+Рома.html

По ком то основу министар у Србији одваја децу по националној основи и уручује поклоне ромској деци, па макар била и добри ђаци.

Замислите шта би се десило када би у земљи Србији неки српски министар уручио поклоне искључиво деци српске националности, када би постојао такав национални кључ.

То би одмах било окарактерисано као шовинизам, национализам и ширење националних подела и бла бла...

Да ли је могуће да су нам толико испрали мозгове да нам овакве појаве у земљи Србији изгледају као нешто сасвим нормално...

Meni nisu nisu uspeli da isperu mozak jer sam imala sreće da odrastam uz takve ljude koji su me učili da razmišljam svojom glavom.:manikir:

Sve to meni ide na *****, šta bre nacionalne manjine svi smo mi građani Srbije a to što neki dobijaju lovu od ko zna koga, da šire diskriminaciju i zlo među stanovnicima Srbije,samo zato što su druge nacionalnosti i baca kosti zarad šake dolara, neka mu je na čast:mrgreen: sve će to doći na svoje....i pozdravljam gospodu izdajnike i prodane duše i neka nas više ne diraju i ne dele, mnogo smo lepše živeli bez njih.:metla:
 
Зар тај Чиплић није недавно изјавио да ће његово министраство помоћи педерима са 100 хиљада динара да штампају геј календаре?
Већ видим за годину дана насловна новина: министар Чиплић ученицима геј орјентације поклонио савремене компјутере.

Не, то је педерима дао 100 000 Брадић, Министар културе - а овај Чиплић је војвођански мамлаз... ево ти биографије, прочитај и све ће ти бити јасно

Svetozar Čiplić

Ministar za ljudska i manjinska prava Vlade Republike Srbije
Rođen je 1965. godine u Novom Sadu, Srbija.
Pravni fakultet završio u Novom Sadu, gde je i magistrirao na tezi „ Ustavni sistem u stanju nužde“.Bio je član komisije za pisanje prednacrta konstitutivnog akta koji je formirala Skupština Vojvodine.
Doktorirao je na temu „Uticaj parlamentarnog imuniteta na karakter poslaničkog mandata na primerima evropskih zemalja u tranziciji“.
Bio je član komisije za pisanje prednacrta konstitutivnog akta koji je formirala Skupština Vojvodine.
Važi za stručnjaka za ustavno pravo, a od 2002. do 2008. bio je sudija Ustavnog suda.
Oženjen je, ima dvoje dece.

*********************

п.с. А и само презиме му је врло "чудно"...
 

Back
Top