Zar i ovdje neko živi

Neno

Elita
Poruka
20.451
Naš dom je naša svetinja i u njemu nam je najprijatnije, najsigurnije, najljepše. Naša kuća ili stan može biti skromna, mala, skučena ali i raskošna, velika, ovisno o našim mogućnostima. Ali kakva god da je uvijek se borimo i trudimo da bude još ljepša, bolja, prijatnija.. naravno čistoća je neupitna. Može biti u blagom neredu, neskladu, prenatrpana, skučena ali (ne)čistoća je nešto što se prvo vidi i ocjenjuje. Prljavština i nered će nas nesumnjivo odbiti od takvih ljudi i uveliko ćemo se distancirati od njih.

U ovoj "temi" ćemo se malo pozabaviti i prikazati gdje sve i kako žive ljudi.. ljudi koji su "operisani" od osnovnih životnih vrijednosti i navika a to je čistoća i urednost.

8ee201232785fb825c4a62c4d36124f2.jpg
 
Vidiš, sajt Kreativne kuće kaže da je ovo napuštena sovjetska kuhinja iz 70-tih.

Jeste Kiki,ali ipak ima dosta domova gde se tako živi.Nažalost ljudi izgube volju
da raščiste prostor u kome žive.I tako malo pomalo,haos zavlada i savlada
volju za sređivanjem.Ima tu mnogo lenjosti ali i psiha i linija manjeg otpora
učine da je stanje nereda nemoguće savladati.
 
Ove koje sam ja gledala svi do jednog su bili bolesni.
Bilo je slucajeva kada im je bracni partner umro pa su upali u depresiju, bilo je onih koji su se fizicki razboleli a sami pa nisu mogli da spremaju, bilo je onih koji nista ne bacaju zato se plase da ce im sve zatrebati jednom ili ima emotivnu vrednost za njih svaka sitnica.
Jesu se oni navikli na to, naucili u neku ruku, no i dalje je tu problem psiholoske prirode.
 
Ove koje sam ja gledala svi do jednog su bili bolesni.
Bilo je slucajeva kada im je bracni partner umro pa su upali u depresiju, bilo je onih koji su se fizicki razboleli a sami pa nisu mogli da spremaju, bilo je onih koji nista ne bacaju zato se plase da ce im sve zatrebati jednom ili ima emotivnu vrednost za njih svaka sitnica.
Jesu se oni navikli na to, naucili u neku ruku, no i dalje je tu problem psiholoske prirode.
Svakako da jeste psihološke prirode, jer depresija i strah parališu..a plus ta skupljačka
opsesija "možda će mi zatrebati"nas tera da sakupljamo i ono što nam verovatno nikad
neće zatrebati.Samoća je takođe jedan od faktora koji prouzrokuju ovakvo stanje.
 
Jeste Kiki,ali ipak ima dosta domova gde se tako živi.Nažalost ljudi izgube volju
da raščiste prostor u kome žive.I tako malo pomalo,haos zavlada i savlada
volju za sređivanjem.Ima tu mnogo lenjosti ali i psiha i linija manjeg otpora
učine da je stanje nereda nemoguće savladati.

Razumem ja Poli, ali on je uvodni post postavio :

ljudi koji su "operisani" od osnovnih životnih vrijednosti i navika a to je čistoća i urednost.

a nije tako, to što je na slikama je ili posledica mentalnog poremećaja ili puko siromaštvo.
 

Back
Top