Zaprška?

Koliko je to zdravo?

Ako nije zdravo, kako se sprema jela bez zaprške?

dupla termicka obrada...sve u svemu jedes pepeo i masnocu :lol:

nego nije to glavi razlog sto je ne koristim, jednostavno kod mene se u kuci nikad nije ni koristila, ne volimo je i teska je, ume da smeta kod varenja za one koji nisu navikli, i gadna mi je kad vidim kako ona paprika menja boju ka crnoj :bljuc:
ako nesto treba da se zgusna dodam razmuceno brasno u malo vode (neki to zovu bela zaprska)
alevu dodam malo u toku kuvanja takodje...
 
Да ли сте икада видели да неко ставља запршку у некој куварској емисији? :kafa:

Ne pravu pasulj-zapršku (beli luk+brašno+mast+aleva paprika), ali ima situacija kada su pravili neki gusti sos u tiganju sa brašnom i začinima. Mislim da nikada nisam video da PRŽE alevu papriku; dodaju je kuvanim jelima dok se krčkaju i stavljaju je u deviled eggs. Stranci na televiziji inače ne prave jela sa pasuljem kao mi, nego obareni pasulj izruče iz konzerve u jelo koje su već spremili i koje može da se jede i bez pasulja, dok mi taj pasulj kuvamo u vodi pa je posle zgušnjavamo i dobijemo veliki lonac kaše sa manje ili više raspadnutim zrnima pasulja.
 
Ne pravu pasulj-zapršku (beli luk+brašno+mast+aleva paprika), ali ima situacija kada su pravili neki gusti sos u tiganju sa brašnom i začinima. Mislim da nikada nisam video da PRŽE alevu papriku; dodaju je kuvanim jelima dok se krčkaju i stavljaju je u deviled eggs. Stranci na televiziji inače ne prave jela sa pasuljem kao mi, nego obareni pasulj izruče iz konzerve u jelo koje su već spremili i koje može da se jede i bez pasulja, dok mi taj pasulj kuvamo u vodi pa je posle zgušnjavamo i dobijemo veliki lonac kaše sa manje ili više raspadnutim zrnima pasulja.

Ја пасуљ кувам тотално чорбасто, без икаквог згушњавања.

Тај начин где јело личи на кашу, зове се војнички пасуљ.
 

Back
Top