Zaposlena majka

trachara:
dakle, rece mi jedna mama pre neki dan:
"ja ne radim, ja sam se posvetila deci!"
uuuuu, bolje samar da mi je lupila!

da li mislite da su zaposlene majke manje posvecene svojoj deci?
(izvinjavam se ako tema vec postoji. trazila sam, cini mi se da nema...)

realno - da...pa misim sama chinjenica da imaju vishe vremena na raspolaganju...opet ne mora da znachi...individualnost je chudo kad pogleda chovek...
 
Nezaposlena majka ima vremena dovoljno, ali nema volje jer nije zadoboljna sobom i ne oseca se dovoljno cenjenom (sta god bio razlog njene nezaposlenosti)

Zaposlena majka nema dovoljno slobodnog vremena, a ni snage.

Cini mi se da je idealno da mama bude zaposlena da bi ona licno bila zadovoljna i realizovana kao osoba, ali pri tom veoma svesna vremenskog ogranicenja i da zaista to zajednicko vreme bude najkvalitetnije moguce provedeno, Moze na primer, da se lisi preterivanja u kucnim obavezama da bi joj preostalo dovljno vremena i snage da bude dobra majka.


Mama treba da bude zaposlena ( a ne nezaposlena ili prezaposlena) i posvecena porodici. Tako ce biti generator neznosti, podrske i dobar primer svojoj deci.
 
gurmanci:
Nezaposlena majka ima vremena dovoljno, ali nema volje jer nije zadoboljna sobom i ne oseca se dovoljno cenjenom (sta god bio razlog njene nezaposlenosti)

Zaposlena majka nema dovoljno slobodnog vremena, a ni snage.

Cini mi se da je idealno da mama bude zaposlena da bi ona licno bila zadovoljna i realizovana kao osoba, ali pri tom veoma svesna vremenskog ogranicenja i da zaista to zajednicko vreme bude najkvalitetnije moguce provedeno, Moze na primer, da se lisi preterivanja u kucnim obavezama da bi joj preostalo dovljno vremena i snage da bude dobra majka.


Mama treba da bude zaposlena ( a ne nezaposlena ili prezaposlena) i posvecena porodici. Tako ce biti generator neznosti, podrske i dobar primer svojoj deci.
Veoma lepo, precizno i pametno rečeno!
 
e al uvek je isto...pre 100god imali smo model po kom je majka ta koja sedi kod qtje i gaji decu...sad je to drugachije i sad mislimo da

Nezaposlena majka ima vremena dovoljno, ali nema volje jer nije zadoboljna sobom i ne oseca se dovoljno cenjenom

dakle ako smo zaposleni - cenjeni smo...ako pak nismo onda mozhemo krepati u bolu i agoniji jer to nije pravi put...

Mama treba da bude zaposlena ( a ne nezaposlena ili prezaposlena) i posvecena porodici. Tako ce biti generator neznosti, podrske i dobar primer svojoj deci.

dal je neko "generator" nezhnosti i kojechega....najmanje zavisi od posla kojim se bavi ili ne bavi..

Zaposlena majka nema dovoljno slobodnog vremena, a ni snage.

pa opet mozhe biti zaposlena kao neki supervizor...tj da joj je na poslu banja pa da ima i vishak snage...znash ono "super sam zaposlila tjerq...sedi po ceo dan nishta ne radi"

Cini mi se da je idealno da mama bude zaposlena da bi ona licno bila zadovoljna i realizovana kao osoba

i josh jednom...individualizam je divna stvar...neko je zadovoljan ako ima posao...neko pak ako ima 5toro dece...neko ako je proveo notj ludujutji...
 
Za procenu licne vrednosti ima i te kako veze kako zive ljudi tvojih godina. U okruzenju u kome zene rade samo kod kuce, to je normalno i takva zena se oseca afirmisano u tom slucaju. Sada nije tako, naravno. (pre sto godina, mozda je bilo)

Neko je zadovoljan ako ima posao, neko sa petoro dece, a neko ako provede noc ludujuci, kazes - za istinsko zadovoljstvo potrebna ti jeRAVNOTEZA. Nije normalno da imas samo posao, kao sto ne ispunjava ni da se bavis samo decom, pa ni zabava sama po sebi nema smisla ako citav zivot nije uravnotezen.

Ako si zaposlen ne mora da znaci da si cenjen, ali ako si nezaposlen sigurno se ne osecas dobro (bio musko ili zenski, majka ili ne).

Da li je neko generator neznosti ima mnogo veze sa raspolozenjem te osobe, kao i sa tim koliko ima energije, a narocito sa zadovoljstvom svojim zivotom.

Ne znam da li si zaposlen, ali znam da nisi zena i majka. Ovo sto sam napisala je napisano iz licnog iskustva kao i iskustva mojih rodjaka i prijateljica slicnih godina.
 
Pa ja bih opet da podsetim na činjenicu da ogromna većina (manje muškaraca, ali i njih) žena radi samo da bi imala "usrani dinar", i da je sam posao za nju onda opterećenje. Najbolje bi bilo kada niko ne bi ništa radio i kada bismo svi brali jabuke i čačkali zube slamkom na livadi.
Ali nešto ne ide tako...
Kakva je majka bolja ne znam, ali znam da i zaposlene i nezaposlene postoje, takođe znam da je za majku (kao individuu, ženu, ljudsko biće) bolje da ima sigurnost (samopouzdanje) i da, između ostalog, menja sredinu povremeno. Evo ja sedim u kući zadnjih nedelju dana i hoću da poludim.

Ali kada budem radila to neće biti zbog karijere nego zbog usranog dinara. Nažalost. Sve ostalo, što dolazi posle toga, nije nužnost.
 
Nije u pitanju samo karijera. Ne mora da bude rec o nekakvoj velikoj ambiciji, ali je za samopostovanje neophodno da covek bude afirmisan na svim poljima.

Cak i pod pretpostavkom (uglavnom nerealnom, nazalost), da nema potrebe da radi zbog novca, normalan, zdrav covek, pogotovo ako je obrazovan, ne moze biti ispunjen time sto vreme provodi samo baveci se decom.

Govorim ovo iz licnog i predivnog porodicnog i roditeljskog iskustva. Imam muza koga smatram blagoslovom u svom zivotu (:P) , ali je pitanje licne afirmacije jako vazno. To je pitanje licnog dostojanstva. Verovatno ce mnogi misliti da preterujem, ipak, pitajte bilo koju nezaposlenu majku ;)
 

Back
Top