Zapečene paprike sa slaninom i mladim lukom

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.299
4 paparike
2 jaja
1 pavlaka ili pola
100 grama slanine
100 grama sitnog sira i vise od 100 grama
1 veza luka
malo ulja

Očistite paprike od semenki i peteljki i presecite ih po dužini. Umutiti jaja, pavlaku i sir, dodajte iseckanu slaninu i mladi luk.
Ukoliko je potrebno, tj. ako sir nije slan, posolite. Napunite paprike, stavite u pleh koji ste obložili pek papirom i u predhodno zagrejanoj rerni na 180C pecite oko 45 minuta.

50758959562e8ccb57de6e473259527_w640.jpg
 
ja pravim ove zapecene paprike sa sirom tako sto ih izdubim i punim ih sa smesom sira , 1 jajeta i, 1 kašike griza i pavlake po potrebi i soli ako treba
do sada nisam probala sa slaninom i mladim lukom ili prazilukom ali cu probati..ne moze da ne valja:lol:
mozda umesto slanine moze šunka ili pecenica ili diomljeni svinjski vrat
 
ja pravim ove zapecene paprike sa sirom tako sto ih izdubim i punim ih sa smesom sira , 1 jajeta i, 1 kašike griza i pavlake po potrebi i soli ako treba
do sada nisam probala sa slaninom i mladim lukom ili prazilukom ali cu probati..ne moze da ne valja:lol:
mozda umesto slanine moze šunka ili pecenica ili diomljeni svinjski vrat

pečenje paprike je najveći GREH koji možeš da počiniš u kuvanju, TOLIKO vitamina C, dragocenog, koga nema nigde osim u svežem kupusu, i narandžama, ima, da mi nije jasna tolika želja da se baš paprike peku?!
peci bre bilo šta drugo, dulek, tikvice, krtole, al nemoj PAPRIKU MOLIM TE!
 

Back
Top