Zapad misli da će sankcijama slomiti Putina, ali u slučaju Kine to im neće ni pasti na pamet?

Да теби забране да говориш српски, него да мораш само мађарски или немачки, баш би био одушевљен...

То је "демократија" у Украјини.

Шта су хтели у Луганску и Доњецку? Слободно коришћење руског, а главни град Кијев. А Кијев им не да. Е па сада неће са Кијевом имати ништа.

То тако личи на наш тупави рецепт из 90тих. Неко са стране те хушка, прича бајке... Ми смо заиста чекали годоа, али то је била званична политика. И напослетку смо потпуно остали без јужне покрајине.

Да смо хтели да дамо западу рударство на КиМ, могли смо да избегнемо доста тога.

Једнако како смо ми чекали Русе, тако су Украјинци преварени да чекају запад.

Незаконит је био напад Америке на нас, па јесте незаконит и напад Руса на Украјину. И то све лепо пише у теорији, међународном праву и другим бајкама за кратковиде и наивне.
Велике силе раде шта оне хоће. Можеш да им се супротставиш и пострадаш или да се приклониш и избегнеш штету.

Не подржавам изгибеније ниједне стране, али сам светан да на овом свету постоји довољно лудака који су спремни да униште сопствене државе само ради неке магле.
smrdljivi kapitalisti ako izgube 1 dolar , izvrse suicid ........pa se moze samo preptostaviti na sta su sve spremni ako izgube par dolara. Ne gine nam nuklearni rat.

Ne znam zašto se pominje Kina. Ta država nikog nije napala, za razliku od Rusije.
ma pusti ruse............to su bolesni manijaci, sami sebe napadaju.
 
Ne znam zašto se pominje Kina. Ta država nikog nije napala, za razliku od Rusije.
ma pusti ruse............to su bolesni manijaci, sami sebe napadaju.
Ne pratim baš događaje u zadnje vreme, ali me to potseća na NATO bombardovanje Srbije radi zaštite šiptarske manjine na Kosovu!???? :zcepanje::zcepanje:
mislis na "milosrdni andjeo" ?
 
1999-belgrade-chinese-embassy.jpg

China Invokes 1999 Belgrade Embassy Bombing in Attack on NATO Expansion
  • China's ambassador to the UN renews call for a peaceful resolution to the conflict
  • Nato hit on Chinese embassy two decades ago a 'barbaric atrocity' China will not forget
On the eve of the anniversary of the 1999 Nato bombing of the Chinese embassy in Belgrade, China has again blamed the bloc's eastward expansion for the war in Ukraine.

Zhang Jun, China's ambassador to the United Nations, fired the broadside at a United Nations Security Council meeting on Ukraine on Thursday, more than two months after Russia's invasion.

Zhang repeated Beijing's position by calling for a peaceful resolution to the war and for efforts to limit the humanitarian impact of the war.

Do you have questions about the biggest topics and trends from around the world? Get the answers with SCMP Knowledge, our new platform of curated content with explainers, FAQs, analyses and infographics brought to you by our award-winning team.

https://www.msn.com/en-xl/news/othe...ombing-in-attack-on-nato-expansion/ar-AAWZ3DZ
nije mi jasno zasto postavljate tekstove na engleskom?
Kolko mi je poznato , ovaj forum je ipak jugoslovenski , bez obzira sto mu je centrala u Bruklinu.
Ima nas ovde koji govore i ruski, francuski, kineski, nemacki, albanski................pa sad zamisli kad bi svako pisao na nekom stranom jeziku..................kako bismo se razumeli?
 
Kinezi kažu, da je to njihovo, jer su im to Rusi oteli 1860 godine. Poslednji put su ratovali sa Sovjetima oko tih teritorija 1969. Sa Indijim se čačkaju redovno, a imaju pretenzije i do ostalih komšija.


Ne ja, Kinezi tvrde, da je to njihovo. Znam, da to nekima ruši sliku, kako su Kina, Indija i Rusija saveznici, a oni u suštini teški neprijatelji.
koji se sada udrzuju protiv najveceg svetskog zla, amerike.
 
Poslednja izmena:
Cujem da su svih 15 miliona Ukrajinaca u Rusiji skolovani na svom ukrajinskom jeziku, kada seobrate vlastima obavezno to rade na svom jeziku i svi ih tapsu po ramenu i klicu "zivela nasa ukrajinska braca" a Putin po svom obicaju ***** da Ukrajina i Ukrajinci ne postoje i da su Staljinova izmisljotina.
Покажи ми карту света на којој постоји Украјина, а да је карта старија од комунизма.
 
Pa sve do leta 1941-ve, Rusi su bili praktično saveznici sa Nemcima.

Dok im se nije desilo isto ono što se danas dešava Ukrajini.
Пакт о непападању је важио док га Немци нису прекршили.

Немцима са вођом лудаком је добро послужио да могу да се "позабаве" западном страном, а Совјетима да се ипак некако припреме, пошто су Стаљинове чистке направиле велику штету.

Међународно стање је такво да СССР није могао да уради ништа друго осим куповине времена - европске земље нису уопште имале дипломатске односе са Совјетима. Почело се тамо негде 1940., после почетка рата.

Запад сада вришти о савезништву - које није никада потписано, тога није било, а истовремено не говоре да ни прстом нису мрднули док су Немци прегазили Пољску. Објавили су рат... и то је било све.
После Пољске су Немци згазили Данску и Норвешку (тамо је већ било помагања домаћима), али преко Рајне нису ни камен из праћке бацили.

Да су Французи кренули док су се Пољаци још држали... Још са помоћи од стране Енглеза... Али Енглезима је било најбитније да они не пострадају. Ако Немци спале "континент", њима је свеједно.

Енглези су успели нама да подметну учествовање у рату... Платили бар будала да дигну револуцију. Оно што нам нису рекли у школи је да су Немци имали у пролеће испланиран напад на Грчку... извесног 6. априла 1941. Познат датум? Проширили су операцију и на нас. А сетићете се да је немачки захтев био само да прођу возови са опремом и људством, ништа више.
А бавили су се Грцима зато што су Италијани доживели тежак пораз нападајући из Албаније.
 
Sirija i Irak su brana arapskom gasu i nafti sa poluostrva da stigne u Tursku i Evropu, nisu Sovjeti bez veze finansirali osnivanje arapski socijalistickih partija (BAAS) tako da se dogadjanje u tim zemljama moze podvesti pod "naftno-gasni nesporazum"
Шта са Ираком? Ирак са Садамом је био пријатељ Америке. Ирак се граничи са Турском - проблем не постоји. Што се мора баш преко Сирије? Што се не би ишло преко празне пустиње Саудијске Арабије на Црвено море?
Може и подводно испод Црвеног мора у Египат, па да се изађе на Средоземно море... Па ако се извољева онда се може по дну мора до Грчке, Италије, где хоћеш...
Чак може и мало северније на Јордан па у Израел.
Јесте, Израел је углавном у стању "рат али тренутно не пуцамо" према Арапима, али видели смо да они могу да се споразумеју када им одговара.

Што значи - све се може, није Сирија уопште незаобилазна, него се неко бахати.
 
mislis na "milosrdni andjeo" ?
То је наша домаћа измишљотина, што се мене тиче нервира ме још откако сам то први пут чуо.

Право име је Operation Allied Force, а сами Американци су називали Operation Noble Anvil.
Нема ни анђела ни милосрђа.

Ја јесам љут на бомбардовање и то се неће променити. Али ако ми лажемо, шта смо онда бољи од оних које критикујемо?

линк
https://sr.wikipedia.org/wiki/НАТО_бомбардовање_СРЈ
 
Покажи ми карту света на којој постоји Украјина, а да је карта старија од комунизма.
Danas je za Ukrajinu jedini vazan dokumenat onaj potpisan od same Rusije 90ih, bilo je nekada 30-40 drzava a danas ih ima blizu 200 da li to znaci da sada trebaju svi da zarate da bi se ispravile sve danasnje karte?
 
Danas je za Ukrajinu jedini vazan dokumenat onaj potpisan od same Rusije 90ih, bilo je nekada 30-40 drzava a danas ih ima blizu 200 da li to znaci da sada trebaju svi da zarate da bi se ispravile sve danasnje karte?
Ако оближња мала држава жели да се придружи непријатељском војном савезу... Велика држава ће то спречити дипломатијом или силом.
Пошто запад није хтео ни да саслуша Русе а камоли да уважи њихове захтеве - дошли смо до употребе оружја.

Врло тешко лицемерје је коментарисање на западу "да Руси нису рекли шта хоће". А шта су Раша тудеј и Спутњик? Марке сладоледа?!?
 
Ангол Гермо Хиспано Францима је требао лиебенсраум ..

односно да 'нестану''дивљаци ' са данашњих територија Америка

Десетине милиона Срба ужива Западни рај направљен на костима
Pošteno! A odgovornost toga raja u zadnjih 100 godina za današnje stanje u Srbiji?
 
Pa jasno je da je Kina 100x podloznija sankcijama nego Rusija, mozda i 500x...
Za kinu bi bila katastrofa da je ovakve sankcije dobila..svejedno sto je ogromno unutrasnje trziste....nema sirovine ni za lek, par sirovina sto ima to ti je...
Slučajno ili namerno, ova korona glupost je Kinezima bio dobar test!? Tada je mnogo toga blokirano, a Kina je ipak preživela.....
 
Шта са Ираком? Ирак са Садамом је био пријатељ Америке. Ирак се граничи са Турском - проблем не постоји. Што се мора баш преко Сирије? Што се не би ишло преко празне пустиње Саудијске Арабије на Црвено море?
Може и подводно испод Црвеног мора у Египат, па да се изађе на Средоземно море... Па ако се извољева онда се може по дну мора до Грчке, Италије, где хоћеш...
Чак може и мало северније на Јордан па у Израел.
Јесте, Израел је углавном у стању "рат али тренутно не пуцамо" према Арапима, али видели смо да они могу да се споразумеју када им одговара.

Што значи - све се може, није Сирија уопште незаобилазна, него се неко бахати.
Nije bas sve tako, jesu se Amerikanci pravili mutavi kada je Irak napao Iran zato sto im je to odgovaralo a da je Sadam bio prijatelj nije tacno, danas je mozda moguce praviti te naftovode kako ti kaze4s ali ko to radi kroz "trusna podrucja" Davno sam citao Saharova gde on pise da je bio clan CK SSSR ali zbog zauzetosti retko prisutvovao sednicima, jednom prilikom nakon Prvog Arapsko- Izraelskog rata nasao se i on tamo, Drug Staljin predlozio da Egiptu posalju velike kolicine oruzja nasta je Saharov upitao zasto kada smo u zadnjem ratu bili na jevrejskoj strani, odmah se tu nasao Hruscov objasnivsi da se sada menja kurs i da ce pomocu Arapa i njihove nafte unistiti Izrael,Ameriku i Englesku.
Dok se SSSR nije umesao nije bilo velikih sranja tamo, nemoj sad reci SSSr nije Rusija.
 
Ако оближња мала држава жели да се придружи непријатељском војном савезу... Велика држава ће то спречити дипломатијом или силом.
Пошто запад није хтео ни да саслуша Русе а камоли да уважи њихове захтеве - дошли смо до употребе оружја.

Врло тешко лицемерје је коментарисање на западу "да Руси нису рекли шта хоће". А шта су Раша тудеј и Спутњик? Марке сладоледа?!?
Da sam Ukrajinac podrzao bih pristup NATOu jer je politika ***** a Rusija oberkurva u politici, neko to vidi drugacije a ja ovako.
 
Podseća me na 1939-u kada su Hitler i Staljin podelili Poljsku, a zapad objavio rat SAMO Hitleru i sklopio savez sa Staljinom! Isto tako, ako zapad i Rusi zarate, šta misliš na čiju stranu će stati Kinezi?
 
Nije bas sve tako, jesu se Amerikanci pravili mutavi kada je Irak napao Iran zato sto im je to odgovaralo a da je Sadam bio prijatelj nije tacno, danas je mozda moguce praviti te naftovode kako ti kaze4s ali ko to radi kroz "trusna podrucja" Davno sam citao Saharova gde on pise da je bio clan CK SSSR ali zbog zauzetosti retko prisutvovao sednicima, jednom prilikom nakon Prvog Arapsko- Izraelskog rata nasao se i on tamo, Drug Staljin predlozio da Egiptu posalju velike kolicine oruzja nasta je Saharov upitao zasto kada smo u zadnjem ratu bili na jevrejskoj strani, odmah se tu nasao Hruscov objasnivsi da se sada menja kurs i da ce pomocu Arapa i njihove nafte unistiti Izrael,Ameriku i Englesku.
Dok se SSSR nije umesao nije bilo velikih sranja tamo, nemoj sad reci SSSr nije Rusija.
Од стварања савремене државе Израел је тамо на сваких највише 20 година неки рад, тако да је заслуга СССРа само оно што би неки хтели да чују.
Рат Израела према Либану је био у овом веку...
Уништавање државних система Сирије и Ирака и бујање ИСИСа је директна америчка заслуга. Дошли Руси - дошао мир у скоро целу Сирију. И у Ираку се стање поправило.

Да не набрајам сада дебео списак америчког мешања у цео низ држава, где су направили тешке злочине и велике штете према цивилима, и изнад свега су често потпуно оманули.
СССР је званично био само у Авганистану.

Дотурање оружја и помоћ на разне друге не баш јавне начине - то су сви радили. То није изузетак него правило. Не може се навалити кривица на једну силу због наоружавања јер друга сила наоружава другу страну.
 
Da sam Ukrajinac podrzao bih pristup NATOu jer je politika ***** a Rusija oberkurva u politici, neko to vidi drugacije a ja ovako.
Украјинци могу да буду само пешадија неке од страна или могу да буду неутрални и живе нормално.
Неће да живе нормално, значи призвали су рат.

Запад их никада неће третирати за више од пешадије, то се и те како види.
Колико год да изгину, запад се неће ни осврнути. Пребројаће страдале Русе ако могу и то је све. И то је очигледно.
 
Podseća me na 1939-u kada su Hitler i Staljin podelili Poljsku, a zapad objavio rat SAMO Hitleru i sklopio savez sa Staljinom! Isto tako, ako zapad i Rusi zarate, šta misliš na čiju stranu će stati Kinezi?
Запад је хтео да полудели Немци нападају само на исток - не би им сметало. Али, Немци су имали другачије планове.

Где ће Кина? Нису они неспособни. Руси су изнуђено направили први потез да се одбране - Руси и Кинези једни другима чувају леђа.
 
Over the last month, Italy seized upwards of a billion dollars worth of mansions and superyachts owned by Russians. The Scheherazade could be the most significant find yet.


ma, brani i otimaj bre sve rusko dok ima sta da se otima, kada nece da zavrnu gas glu-per-de, koliko juce, i to SVIMA, NAROCITO ONIMA KOJI TRAZE IIZUZECE:

Italy Seizes $700 Million Superyacht Linked To Putin


SAMO GLEDAJTE KINEZI, STA VAS CEKA SVE CEMO VAM POKUPITI, AKO SAMO POGLEDATE TAJVAN POPREKO.

Zar nije bolja otimacina od nuklearnog rata?
A Putin se mnogo brine što širom sveta pljačkaju OLIGARSE koji su se obogatili na grbači RUSKOG naroda!? Pa ne plaćaju ni porez u Rusiji? :zcepanje::zcepanje: :zcepanje:
 
Украјинци могу да буду само пешадија неке од страна или могу да буду неутрални и живе нормално.
Неће да живе нормално, значи призвали су рат.

Запад их никада неће третирати за више од пешадије, то се и те како види.
Колико год да изгину, запад се неће ни осврнути. Пребројаће страдале Русе ако могу и то је све. И то је очигледно.
Stji ali i druga strana radi isto, od pojave komunoizma a pogotovu pocetkom hladnog rata veci sukobi su pocinjali uglavnom zbog pokusaja Rusa da prosire svoj uticaj na podrucja gde su mislili da to mogu, sto nema veze sa ovim ratom.
 
Nije bas sve tako, jesu se Amerikanci pravili mutavi kada je Irak napao Iran zato sto im je to odgovaralo a da je Sadam bio prijatelj nije tacno, danas je mozda moguce praviti te naftovode kako ti kaze4s ali ko to radi kroz "trusna podrucja" Davno sam citao Saharova gde on pise da je bio clan CK SSSR ali zbog zauzetosti retko prisutvovao sednicima, jednom prilikom nakon Prvog Arapsko- Izraelskog rata nasao se i on tamo, Drug Staljin predlozio da Egiptu posalju velike kolicine oruzja nasta je Saharov upitao zasto kada smo u zadnjem ratu bili na jevrejskoj strani, odmah se tu nasao Hruscov objasnivsi da se sada menja kurs i da ce pomocu Arapa i njihove nafte unistiti Izrael,Ameriku i Englesku.
Dok se SSSR nije umesao nije bilo velikih sranja tamo, nemoj sad reci SSSr nije Rusija.
nemoj sada reći da Jugoslavija nije Srbija! :zcepanje::zcepanje:
 

Back
Top