Zanimanja u IT

Не разумеш мој коментар.

Елем, ти овде Нонићку прозиваш да је мало ретардирана.

А нпр. не видиш да те сви на оној горе линкованој теми заебавају и трпају.

Нонићу се тако нешто не би десило.
Ma, ne zezam ja nju. Ja njoj pomažem već danima oko kodiranja...
 
Administrator sistema
1. Help desk podrska
2. Sistem administrator (Windows ili Linux)
3. DevOps

Administrator mreze
1. Motaci kablova
2. Mrezni administratori

Programiranje
1. Web programiranje
1.1 Front end
1.2 Back end
2. Aplikacije
3. Mobilne aplikacije
4. Iot uredjaji

rendom IT stvari (digitalni marketing, web scaping, masinsko ucenje, scrum, team ***** palac).
 
Imas podrsku, testere, administratore, devops, razlicite hardverase i eto. programerska zanimanja se dele po specijalizaciji... naravno tu je i HR koji su
zaduzeni za sve i svasta. Postoji naravno i ekonomski deo gde se racunaju plate i sva neophodna administracija. Naravno i sekretarica koja
radi za njih 10. ne mogu vise da se setim :P
a nek si dizajnere i art zaboravio
ionako je nebitno kako aplikacije i igre izgledaju
nije bas da ih to prodaje 😆
 
a nek si dizajnere i art zaboravio
ionako je nebitno kako aplikacije i igre izgledaju
nije bas da ih to prodaje 😆
Hell Yeah Fly GIF by Amanda Cee Media
 
u sustini to je mnogo teze ako nemas osecaj za lepo, dobro oko, i na kraju krajeva talenat

znam, sad cete mi reci, moze da se nauci.......ali svi ljudi koji su zaduzeni za vizuelno su po meni svojevrsni madjionicari

treba ti jos ponesto osim osjecaja za lijepo
al u principu na nekom nivou se moze nauciti
za web dizajn cak ne moras ni neki crtac biti
mada je to meni smrtno dosadno
 
treba ti jos ponesto osim osjecaja za lijepo
al u principu na nekom nivou se moze nauciti
za web dizajn cak ne moras ni neki crtac biti
mada je to meni smrtno dosadno
to se podrazumeva.....ali to je ono sto nema svako.....
ne samo osecaj za lepo....vec ta neka intuicija i logika...kad neko otvori sajt da je sve lepo rasporedjeno i logicno strukturirano......

nema goreg osecaja nego kad otvoris sajt i ne znas gde da kliknes.....i ne znas uopste o cemu se radi.....
 
Ja radim IT helpdesk u jednoj američkoj firmi koja je poznata što ne daje baš tako visoke plate zbog čega ima veliki odliv radne snage. Cilj mi je da u narednih 6 meseci menjam tim, tj. da radim nešto što je naprednije ili barem da nije call-centar.

SCRUM master...hm, zvuči zanimljivo. Mada me više zanima SQL + Power BI.
 
Ima poslova u IT-ju i za one koji su antitalenti za programiranje.

Recimo SCRUM master - extra plata, a sve što treba je 250 grama socijalne inteligencije i organizovanost u glavi.

Ili razni front end dizajneri, UI experti, menadžeri, admini, i sl.

Evo mi sad recimo tražimo technical writera, i ne možemo da nađemo, u Srbiji je lakše naći pirata koji gradi piramide nego nekoga ko piše tehničke tekstove na dobrom engleskom.
Ja se ranije javljao na oglase za copywritera i za tech writera , pa odustao , desilo se par puta me odbije nadredjena zenska hr osoba zbog izbora teksta, a ja izaberem bukvalno ono sto je tog dana top vest...uopste ne odaberem...npr poslednje je bilo uticaj feminizma na produktivnost u it sektoru u agile i scrum sistemima...a firma je imala bas qa sa tim sistemima...tog dana izaslo i ja uzeo kao vest i tech obradio i ekspresno dobio odgovor odbijen uzasan odabir teme....
Jok sad cu ja da pored tech writera da budem i cenzor i recenzija , dosta je sto dobijaju writera i lektora (taj deo jos usavrsavam....)..

Inace da ne pomislite da je to isto kao pisanje na forumu , naprotiv sve je u realu suprotno od pisanja na forumu....bar za mene...
U realu nikog nije bitno sta je istina, osmotris osobu , znas sta ocekuje, znas sta placa i znas sta isporucujes da dobijes positive ocenu , nista te drugo ne interesuje...kao da si advokat u parnici...

Ali te igrice oko pokazati dovoljno da te izaberu ali ne previse da se dodeljeni HR ne oseti ugrozenim u narednom periodu , to mi je u startu odbijajuce , jer sam imao par poslova gde ne smes da izgledas pametniji od sefa, ubija me to i u takvim firmama necu da radim, ni za velike pare..

Tako da , mozda je vas problem kao kod onog vlasnika fabrike pre neku godinu , trazi covek radnu snagu , napisao normalan oglas, ali pre toga su ljude toliko navatali na takav tekst i niko mu se ne javlja....i ovde na forumu kuka da svi nezaposleni , traze posao a ovamo niko mu se ne javlja..
To ti je kad je lopovsko okruzenje i onda reci dobijaju drugi smisao....iscimaju te pola godine razne fantomske firme i posle se ne javljas na real poziciju..
 
U Srbiji i inace imas utisak da ljudi ne znaju sta hoce, osim da hoce mladje i lepse radnice.......to skontas...
Ostalo ti je jasno samo ako pricas sa vlasnikom, tu znas logiku, interes i novac i produktivnost, a ovako sa HR sektorom, blage veze nemas sta hoce....
 
Ja se ranije javljao na oglase za copywritera i za tech writera , pa odustao , desilo se par puta me odbije nadredjena zenska hr osoba zbog izbora teksta, a ja izaberem bukvalno ono sto je tog dana top vest...uopste ne odaberem...npr poslednje je bilo uticaj feminizma na produktivnost u it sektoru u agile i scrum sistemima...a firma je imala bas qa sa tim sistemima...tog dana izaslo i ja uzeo kao vest i tech obradio i ekspresno dobio odgovor odbijen uzasan odabir teme....
Jok sad cu ja da pored tech writera da budem i cenzor i recenzija , dosta je sto dobijaju writera i lektora (taj deo jos usavrsavam....)..

Inace da ne pomislite da je to isto kao pisanje na forumu , naprotiv sve je u realu suprotno od pisanja na forumu....bar za mene...
U realu nikog nije bitno sta je istina, osmotris osobu , znas sta ocekuje, znas sta placa i znas sta isporucujes da dobijes positive ocenu , nista te drugo ne interesuje...kao da si advokat u parnici...

Ali te igrice oko pokazati dovoljno da te izaberu ali ne previse da se dodeljeni HR ne oseti ugrozenim u narednom periodu , to mi je u startu odbijajuce , jer sam imao par poslova gde ne smes da izgledas pametniji od sefa, ubija me to i u takvim firmama necu da radim, ni za velike pare..

Tako da , mozda je vas problem kao kod onog vlasnika fabrike pre neku godinu , trazi covek radnu snagu , napisao normalan oglas, ali pre toga su ljude toliko navatali na takav tekst i niko mu se ne javlja....i ovde na forumu kuka da svi nezaposleni , traze posao a ovamo niko mu se ne javlja..
To ti je kad je lopovsko okruzenje i onda reci dobijaju drugi smisao....iscimaju te pola godine razne fantomske firme i posle se ne javljas na real poziciju..
Prosto je nemoguce da tebe nisu zaposlili tako konciznog i zanimljivog za citanje!

Zene su krive!
 

Back
Top