Zanimanja u IT

Nona2

Iskusan
Poruka
6.356
Pozdrav svim programerima i onima koji se tako osecaju!

Sta sve moze da se radi u IT-ju?

Da li ste vi na nekom od takvih poslova?

Koji poslovi su najplaceniji?

Objasnite nama smrtnicima. :lol:

Kako covek da zna za sta je bolji- za frontend ili bekend :mrgreen: ?
 
Pa nije jedino zanimanje u IT programer :P

Нонић је управо то и питала.
Која су све занимања у ИТ сектору.

Имате ли некога ко чисти, некога ко вам ради радне односе ,неко ко вам обрачунава плату, неко ко вам мајсторише? Неког ко вам спрема храну? Неког ко држи мету док гађате пикадом у мету и сл?
 
Нонић је управо то и питала.
Која су све занимања у ИТ сектору.

Имате ли некога ко чисти, некога ко вам ради радне односе ,неко ко вам обрачунава плату, неко ко вам мајсторише? Неког ко вам спрема храну? Неког ко држи мету док гађате пикадом у мету и сл?
Pre svega mislim da niko ovde nema zanimanje programer. Drugo eto vec sve znas :P
 
pa ovo je podforum "Programi" :mrgreen:


dobro, Bmaxo, ja sam retardirana.....

Примећујем да програмери и "програмери" овде на форуму имају неки свети грал знања и не желе ни са ким да поделе исти.

Ма колико да им постављаш питања, они ће и даље избегавати одговоре, јер одговори нису за обичне смртнике.
 
pa ovo je podforum "Programi" :mrgreen:


dobro, Bmaxo, ja sam retardirana.....
Imas podrsku, testere, administratore, devops, razlicite hardverase i eto. programerska zanimanja se dele po specijalizaciji... naravno tu je i HR koji su
zaduzeni za sve i svasta. Postoji naravno i ekonomski deo gde se racunaju plate i sva neophodna administracija. Naravno i sekretarica koja
radi za njih 10. ne mogu vise da se setim :P
 
Чиме се бави подршка?
Које су квалификаицје потребне за подршку?

Како су плаћени у односу на носиоце светог ковчега мудрости?

Може ли се без њих?



Иста питања за сва остала наведена занимања и радна места.
 
Чиме се бави подршка?
Које су квалификаицје потребне за подршку?

Како су плаћени у односу на носиоце светог ковчега мудрости?

Може ли се без њих?



Иста питања за сва остала наведена занимања и радна места.
Zavisi od firme. Podrska je generalno dobro placena, znaci iznad prosecne plate, ali moze biti i blizu proseka. Plate su tajna po zapadnom principu
jer sam trazis povisicu i pregovaras tako da kako se ko snadje. Naravno, podrsku moze da radi i programer uz to sto programira ako firma
hoce da ustedi na ljudima... kvalifikacije za podrsku su uglavnom engleski i da se snalazi sa kompjuterima. Dakle podrska radi sa klijentima,
ako moze sama da resi problem resi, ako je bug frovarduje dalje.
 
Ima poslova u IT-ju i za one koji su antitalenti za programiranje.

Recimo SCRUM master - extra plata, a sve što treba je 250 grama socijalne inteligencije i organizovanost u glavi.

Ili razni front end dizajneri, UI experti, menadžeri, admini, i sl.

Evo mi sad recimo tražimo technical writera, i ne možemo da nađemo, u Srbiji je lakše naći pirata koji gradi piramide nego nekoga ko piše tehničke tekstove na dobrom engleskom.
 
Ima poslova u IT-ju i za one koji su antitalenti za programiranje.

Recimo SCRUM master - extra plata, a sve što treba je 250 grama socijalne inteligencije i organizovanost u glavi.

Ili razni front end dizajneri, UI experti, menadžeri, admini, i sl.

Evo mi sad recimo tražimo technical writera, i ne možemo da nađemo, u Srbiji je lakše naći pirata koji gradi piramide nego nekoga ko piše tehničke tekstove na dobrom engleskom.
Zasto stalno pravite sprdnju od front end dizajnera UI eksperata i slicno?

Sta je SCRUM master?
 
Ima poslova u IT-ju i za one koji su antitalenti za programiranje.

Recimo SCRUM master - extra plata, a sve što treba je 250 grama socijalne inteligencije i organizovanost u glavi.

Ili razni front end dizajneri, UI experti, menadžeri, admini, i sl.

Evo mi sad recimo tražimo technical writera, i ne možemo da nađemo, u Srbiji je lakše naći pirata koji gradi piramide nego nekoga ko piše tehničke tekstove na dobrom engleskom.

Pa ne znam, to je mozda specificno za tvoju firmu, kod mene to sve rade programeri i iz redova programera postaju tim lidovi i project manageri pa general manageri. Naravno nece svi da batale programiranje :P
 
hero-image.fill.size_1200x1200.v1623365645.jpg
 
Brat, taj problem je i dalje prisutan, a niko od admina nije ni odgovorio u temi...
Plus problem nije do mene, već do foruma, tako da ne razumem tvoj komentar.

Не разумеш мој коментар.

Елем, ти овде Нонићку прозиваш да је мало ретардирана.

А нпр. не видиш да те сви на оној горе линкованој теми заебавају и трпају.

Нонићу се тако нешто не би десило.
 

Back
Top