Zamrzavanje laptopa?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.069
Ko je ovde GLUP ili BLESAV? Laptop HP Compaq 6820s. Mem. test radi 6,31 minutu i zamrzne se. Mislim, pregrijava se, stavim ispod ventilatorčinu od 500W, sve mrtvo hladno, a on se opet na oko 6,31 zamrzne? WTF?
 
Nadam se da mogu da se priključim diskusiji sa sopstvenim iskustvom, mada je kod mene desktop.
Meni se ovo dešava sporadično na jednom od uređaja, u pitanju je taj desktop i to i7-2600 na ... 3.40GHz.
Čuvam ga jer sam ga odredila samo za određene aktivnosti, samo 17% memorije mi je u upotrebi, a nekad, recimo, desi se svaki dan, dan, dva, tri, pa onda ništa danima, kratko- 20ak min. nakon prvog paljenja zazvrči i zaledi se.
Kad ga ponovo uključim, može da tera u nedogled, ali me ovo ipak brine.
 
Nadam se da mogu da se priključim diskusiji sa sopstvenim iskustvom, mada je kod mene desktop.
Meni se ovo dešava sporadično na jednom od uređaja, u pitanju je taj desktop i to i7-2600 na ... 3.40GHz.
Čuvam ga jer sam ga odredila samo za određene aktivnosti, samo 17% memorije mi je u upotrebi, a nekad, recimo, desi se svaki dan, dan, dva, tri, pa onda ništa danima, kratko- 20ak min. nakon prvog paljenja zazvrči i zaledi se.
Kad ga ponovo uključim, može da tera u nedogled, ali me ovo ipak brine.
Komšija nabavio besnu polovnu grafičku i isto tako se ponekad zamrzavao! Vratio staru, nema problema.
 
Stara fora moga frenda, avio-mehaničara: Pre nego što i uzme alat u ruke, slika detaljno sve ono na čemu će da radi, a zatim i svaku fazu radova. Ja obično koristim i 5-6 kutija šibica za te razne šarafe.
ifixit nisam ni znao do skora, drzi nas lik...odlican sajt za apple, mada ima i za druge... studiozno, ne mozes da se zaebes nikako ako si u materiji....mada dobar alat ti je neophodan.
 

Back
Top