ZAMISLIMO II

Ja nisam fizicki radnik ili nesto slicno.Nisam mislio samo na zaradu(ja inace zaradjujem 3000 Eura mesecno) kada sam rekao da znam kako je u EU.A koliko vidim tvoj pojam ,ulazak u EU, znaci bezanje u istu?

ne nego kad si u EU logicno je da si u EU, npr?

mozda nisi fizicki radnik ali sigurno nisi ni savetnik, psiholog, niti gazda...
 
Malog preduzeca,da.

ti si malo kontradiktoran?

Kako mozes biti vlasnik i imati platu :mrgreen:...to je onda zarada...:roll:

uzmes parce papira pa napises kakav zelis biti iza tog avatara, aka [imas ponos od 30cm, zaradjujes 3000e, vlasnik si preduzeca, imas 25 godina, extra si lep i zgodan]... pa onda dodjes ovde pises...

probaj ponovo ali sa drugim accountom :wink:
 
SRS pobedi sa vise od 50% i formira vladu.
Sta ce se promenuti a sta ostaje isto?
sustinski mislim da ce se malo promeniti a i ovo malo sto se promeni,bice pomeranje unazad.
jos cemo slusati o kosovu,a nista se nece desavati,nastavice se pljuvacina pozicije i opozicije,ali svi su oni slicni - na recima jaki,na delima slabi.dakle najveci deo predizbornih obecanja nece biti ispunjen.ako se desi da srs napravi vladu,opet mislim da nece biti dugog roka jer ce imati jaku opoziciju i da ce tu biti i preletanja,skandala i slicnih akcija.
jedino dobro sto moze iz toga da proizadje,je kretanje srs-a ka centru,sto se obicno i desava nakon smena vlasati - puno se obecava,pljuju se protivkandidati,onda dobijes vlast,pa se vidi da su obecanja bila prazna i nakon toga svaka izborna kampanja i sva obecanja su umerenija i umerenija dok se ne napravi jak levi centar i jak desni centar.sad druga je stvar sto se meni ta ideja centriranja ne svidja uopste,ali stvari obicno tako bivaju u drugim drzavama.sad,srbija je uvek po necemu specificna,ali ne verujem da moze bas toliko da se razlikuje od onoga sto je praksa pokazala.nadam se ustvari :neutral:
 
ti si malo kontradiktoran?

Kako mozes biti vlasnik i imati platu :mrgreen:...to je onda zarada...:roll:

uzmes parce papira pa napises kakav zelis biti iza tog avatara, aka [imas ponos od 30cm, zaradjujes 3000e, vlasnik si preduzeca, imas 25 godina, extra si lep i zgodan]... pa onda dodjes ovde pises...

probaj ponovo ali sa drugim accountom :wink:
Prijatelju,vidim da tebi ocigledno nije jasno kako to funkcionise na zapadu?
Ja sam napisao,da zaradjujem a ne,plata mi je.........:mrgreen:
Pojam "gazda" u Srbiji i ovde je razlika.
Ja moram da dostavim svaki mesec(finansiskoj sluzbi),izmedju ostalog i koliko sam ja zaradio(brutto)...itd.
 
ti si malo kontradiktoran?

Kako mozes biti vlasnik i imati platu :mrgreen:...to je onda zarada...:roll:

uzmes parce papira pa napises kakav zelis biti iza tog avatara, aka [imas ponos od 30cm, zaradjujes 3000e, vlasnik si preduzeca, imas 25 godina, extra si lep i zgodan]... pa onda dodjes ovde pises...

probaj ponovo ali sa drugim accountom :wink:
Prijatelju,vidim da tebi ocigledno nije jasno kako to funkcionise na zapadu?
Ja sam napisao,da zaradjujem a ne,plata mi je.........:mrgreen:
Pojam "gazda" u Srbiji i ovde je razlika.
Ja moram da dostavim svaki mesec(finansiskoj sluzbi),izmedju ostalog i koliko sam ja zaradio(brutto)...itd.
 
Prijatelju,vidim da tebi ocigledno nije jasno kako to funkcionise na zapadu?
Ja sam napisao,da zaradjujem a ne,plata mi je.........:mrgreen:
Pojam "gazda" u Srbiji i ovde je razlika.
Ja moram da dostavim svaki mesec(finansiskoj sluzbi),izmedju ostalog i koliko sam ja zaradio(brutto)...itd.

si generalni u svojoj firmi, ili si samo vlasnik? ili si samostalni privrednik pod pravnim licem, sto onda sve objasnjava.

a decku oprosti, on je vido na filmu da kad neko 'ima' firmu, onda on samo ode u banku i sa racuna gde 'pada profit' podigne pare i nakupuje sladoleda, lizalica i secerne vate kolko mu srce iste... kakva bre plaaaata? :D :D :D
 
Prijatelju,vidim da tebi ocigledno nije jasno kako to funkcionise na zapadu?
Ja sam napisao,da zaradjujem a ne,plata mi je.........:mrgreen:
Pojam "gazda" u Srbiji i ovde je razlika.
Ja moram da dostavim svaki mesec(finansiskoj sluzbi),izmedju ostalog i koliko sam ja zaradio(brutto)...itd.
moja greska... Povlacim reci i izvinjavam se... pogresno sam procitao ;):D

edit: manje vise isto je i u Srbiji i na zapadu sto se toga tice...
 
Drugacije on to zamislja - firma ostvari profit, a gazda smota pare i sebi u dzep. I odgega se.

Nisu u LDP jos pokrivali ekonomsko gradivo na kruzoku, to je sledece nedelje.

Jel tebi dobro? Nemoj mi trpati reci u usta...

Razlika izmedju plate i zarade je u tome sto je plata fiksna a zarada moze da varira u odnosu na to kako preduzece posluje [cisto da ti razjasnim], tako da vlasnik nekog preduzeca moze poslovati i sa gubitkom a neko ko ima platu ne moze biti u gubitku po tom pitanju :)

nadam se da ti je sad malo jasnije
 
Drugacije on to zamislja - firma ostvari profit, a gazda smota pare i sebi u dzep. I odgega se.

naravno. kakva plata, to je bre njegovo, on zaradio. lepo dodje u banku, podigne i kupi sladoled...:lol:

p.s. @malikojicejednompostatigazda

momce, da li si ti svestan koliko je u malom i srednjem biznisu tesko izvaditi profit sopstvene firme sa racuna te iste firme i potrositi ga na licne potrebe, u slucaju da sve radis po belom?
 
Jel tebi dobro? Nemoj mi trpati reci u usta...

Razlika izmedju plate i zarade je u tome sto je plata fiksna a zarada moze da varira u odnosu na to kako preduzece posluje [cisto da ti razjasnim], tako da vlasnik nekog preduzeca moze poslovati i sa gubitkom a neko ko ima platu ne moze biti u gubitku po tom pitanju :)

nadam se da ti je sad malo jasnije

S tim sto i vlasnik moze da ima platu. Na primer.

Aj' ti lepo sacekaj taj kruzok, tamo ce vam to valjda sve objasniti. Onda se vrati pa da pricamo.
 

Back
Top