Zakynthos

Sezona se izgleda vec zahuktava?! Da ne poveruje chovek, ali neki aranzmani za Zakynthos su VEC rasprodati!!!!
Da ne bi ispalo, reklama.... ime(na) agencija necu navoditi.

Videvshi da se iz godine u godinu, sve RANIJE ras-prodaju aranzmani.... devojka i ja smo se potrudili, da uplatimo vec sada... dok je mogucnost izbora veca.

Daklem.... Laganas od 01.06. do 21.06.... dupli aranzman.... idemo SVOJIM KOLIMA, kako bi imali dovoljno vremena i mogucnosti, da upoznamo i ovo Jonsko ostrvo!
P.S.
Auto dovoljno prostran, verovatno ce neko (od nashih, iz hotela) imati 'srece', da ostrvo obilazi sa nama?! Bez iznajmljivanja renta-cara.

Ima li neko kakav SAVET?
.... KOJIM PUTEM ICI (od Soluna, do Patre)????
 
Da budem precizniji....
.... siguran sam da ce odgovor(i) na ova pitanja mnogima BITI OD KORISTI!

Kao shto navedoh u ranijem postu.... PROCHITAO SAM SVE komentare....
.... vishe puta se postavljao pitanje:

KOJIM PUTEM ICI KOLIMA do Kilini-a (tj. Patre).... i NIKO ne dade ikakav odgovor (osim cena putarina, mostarina i trejekata)?!

ELEM, postoje tri mogucnosti:
.... ako izostavimo onu preko Atine, koja je najdalja (kazu.... za oko 200km, od one preko Lamie)

1. Solun - Ioannina - Arta - Patra - Kilini
Auto-put E90 do Igoumenitse nov.... perfektan, ali KAKAV JE PUT E951: Ioannina - Arta - Patra????
KOLIKA je udaljenost (ovim pravcem): Solun - Patra?

2. Solun - Larisa - Volos - Lamia - Patra - Kilini
Putem E75 do Lamie.... ali kako, od Lamie do Patre????
....da li ici putem E952, preko Makrakomi i Agrinio do Patre
....ili lokalnim putevima BR: 27 i 48, preko Amfisse i Gelaxidi do Patre
KOLIKA je udaljenost (ovim pravcima): Solun - Patra?

3. Solun - Ioannina - Igoumenitsa - Zante
Surfujuci raznim sajtovima, rekao bih da postoji (sezonski) prevoz trajektom: Igoumenitsa - Zante
KOLIKO traje putovanje trajektom: Igoumenitsa - Zakynthos?
Koliko koshtaju karte za: auto i po osobi?
GDE i KAKO SAZNATI red voznje?
 
Mi smo juce uplatili letovanje za Laganas od 1. 6 :) Forum je odlican i bas mi je pomogao za prikupljanje informacija. Mi smo u vili Delfini i idemo preko Argusa.

Okuplja se drushtvo. Fino! :ok:
Hehe.... ista vila.... isti termin....!
Samo.... mi uplatili i sledeci. Za svaki sluchaj! Uchinilo nam se, malo je 10 dana! ;)
....pozz.... :bye:
 
Poslednja izmena:
Da li je neko bio u vii Valasi u Argasiju,zamolio bi za vise informacija, Hvala.

:think: Hmmm.... ima PUNO postova (na ovoj temi), sa komentarima hotela/vila. Ako se dobro secam.... ima i za Valasi?!
Potrudi se, prochitaj sve od pochetka! Siguran sam, naci cesh mnogo vishe odgovora, nego shto bi Ti palo na pamet pitanja da postavish!
Naravno, ima tu i suprostavljenih stavova ali.... "Svak ima svoje zadovoljstvo, reche djavo i sede u koprive"! :roll:
 
Yu Pilot, mi smo u prizemlju, cetvoro nas je :D I nemamo kola niti mozemo da ih iznajmimo :) Tako da mozemo da organizujemo grupni izlet ako i dalje bude vazila ona ponuda za kola :mrgreen: Normalno ne bismo svi krenuli :) Kad vidis ekipu sa blesavom devojcicom od 3 godine to smo mi ;)
 
YU-Pilot

koliko ste platili smestaj

Nije to samo smeshtaj!
Medjunarodno zdravstveno i boravishne takse, ulaze u cenu. :rtfm:
Znachi, paket aranzman.... uz lichni prevoz. Za 18 nocenja (19 dana) ukupmo 130E po osobi (Laganas, vila Delfini).
Dobili smo popust(e) za lichni prevoz 45E, po smeni.... znachi 90E po osobi. :per:
 
Vishe puta se ovde postavljalo pitanje.... kako autom do Zakynthosa... evo da pokusham u jednom postu, da dam neke opshte informacije!
Ne znam ni ja put DO KRAJA.... tj. do Kilini-a, ali ZNAM put do ARTE! :confused:
Postavljao sam pitanja (onima koji su ishli kolima do Zakynthosa).... medjutim, NIKO mi josh nije dao NIKAKAV ODGOVOR, s'tim u vezi!!!! :roll: :(
No, napisacu ono shta znam i barem ja pomoci nekome.... ko ide do Krfa, Lefkade, Parge.... poshto je veci deo puta isti.
U nadi da ce vec neko napisati, KAKAV JE OSTATAK PUTA.... od ARTE do KILINI-a?!

DAKLEM?! :think:
Mi smo reshili da idemo autom, jer zelimo imati svoj auto tamo. Da ne moramo iznajmljivati razne krsheve, po paprenim cenema!
Dva puta smo vec ishli na Krf (jednom Pargu) i skontali, KOLIKO vredi imati svoj auto... posebno na ostrvu?!
Koliko platite renta-car, za 3-4 dana iznajmljivanja.... toliko ce vas UKUPNO koshtati gorivo odlazak/povratak, a imacete svoj auto 20 dana!!!! ;)
Pogotovu ako vozite na Auto-Gas! Cena u Grckoj je od 70-75 Euro-centi. Na Zakynthosu je VALJDA 90Ecenti?! No i to je mnoooogo manje od cene benzina/dizela!
Ono shta dobijete kao popust u agenciji (za sopstveni prevoz), prilikom uplate aranzmana.... pokrice vam sve troshkove putarina, trajekata, mostarina.... i josh ce da pretekne!

Kazem, mi smo vishe puta ishli, tim putem.... do Igumenice (Krfa, Parge). Put je PERFEKTAN!!!! :ok:

Skoro sve vreme putovanja je auto-put. Najgori deo je kroz Makedoniju!!!! Toliko je "dobar", da cete na nekim deonicama pozeleti, neki pristojniji seoski put. ;)
Kod chokalija su najbolji delovi auto-puteva.... oko naplatne rampe! :hahaha: Taj deo im najbolje finkcionishe. Shta da se radi, tako je kako je.... no, ipak je auto-put. :roll:

Alvirovic je snimio vishe SAT patrola.... pa pogledajte na netu, ako vas zanima?! :rtfm:
Jedna SAT patrola je chak ishla do Lefkade.... znachi preko Arte.... shto je takodje put za Zakynthos.
:think: Medjutim (ako se dobro secam) oni su ishli Jonskom magistralom, gde je puno naseljenih mesta... krivina.... itd....
Ma smo se nekoliko puta vozili tim putem i dosta je TEZI i neshto duzi, od onog koji ide direktno od Ioannine (levo) prema Arti!
:think: Nema potrebe da se ide tim putem, osim ako hocete da skoknete i do Krfa ili Parge?!

Josh jedna informacija.... koga zanima shoping....
....chim se skrene prema Arti (kod Ioannine), trebalo bi biti jedan hyper-market, iz lanca JUMBO...
....svratite.... verujem da cete se prijatno iznenaditi?! ;) Mi jesmo (ali u onom na Krfu)!

Koga mrzi da se klacka busom ili da vozi auto 'chak' do tamo.... neka se raspita malo za charter letove. :cool:
Imate: Nishki, Sofijski, Budimpeshtanski.... aerodrom (zavisno iz kojeg dela Srbije idete)?! Nije Surchin jedini!!!!
:bye:
 
Ok,veoma povoljno,mislio sam da ste mozda mogli proci bolje bez agencije ali niste mogli :)

Nema shanse! Samo mozemo proci skuplje, ako sami iznajmljujemo! :confused:
Grk ce pre da sedi bez kinte i da ne izda sobu, chamac, pa i auto.... nego shto je voljan da spusti cenu?!
Agencije zakupe za celu sezonu i tako dobiju povoljnije. Kad odesh sam.... oderu Te 'ko Musa jarca'! :dash:

:think: Da ne pominjem da posle tolikog puta, svak od nas jedva cheka da: udje u sobu, istushira se, odmori.... kome je do jurcanja za smeshtajem i pogadjanja sa Grcima?!
Da ne pominjem: prijavu boravka, medjunarodno zdravstveno osiguranje....
.... ovako, vauchere u dzepove i chim dodjete plaza.... ili shta vec?! ;)
 

Da naravno!
Nashao sam ja taj link, jos pre tri nedelje. :think: Medjutim, jedno je Google map.... drugo 'ziva' rech!

Po toj karti ispada, da svuda u Grchkoj ima Auto-Gasa.
No, kako chitam razne postove po internetu.... stanje na terenu je potpuno drugachije....
....ili nema TRENUTNO.... ili ga nema UOPSHTE.... ili je UDALJENO od puta (u gradovima)?! :confused:
U principu.... SASVIM DOVOLJNO bi bilo, da ga SIGURNO ima na 2-3 mesta!
Tj. na svakih 300km.... kao i da pumpe rade svih 24h!


Ne sumnjam ja da cu ga pronaci, ali to znachi da moram ulaziti u puno gradova.... kako bih 'provalio' gde su GAS-ne pumpe!
Zato i postavljam to pitanje. Da ih nebi morali traziti i tako gubili vreme!
Put je dovoljno naporan i bez toga!!!! :dash:
Znatno bi lakshe bilo, da neko ko vec zna gde se nalaze, to i napishe ovde?!
MNOGIMA BI POMOGAO!!!! Pa makar znao za 'samo' jednu pumpu.
Jedna, po jedna.... i eto nam dovoljno informacija!
Kao shto je Alvirovic u onoj SAT patroli za Krf, naveo gde je ona Shell-ova pumpa.... kako se dolazi do nje.... chak se i vidi CENA Gas-a 0,699E.
E, to je dobra informacija! :klap:

Daklem?!
PROBLEM je deonica.... Arta-Patra-Kilini!!!!
To jest.... najbolje bi bilo da se nadje neka, kada se predje na Peloponez.... ili josh bolje Zakynthos!
Do tamo ce svako imati dovoljno gasa (ma koliko mala bila boca), ako se untankuje na onoj Shell pumpi, iz Alvirovicevog priloga?! :ok:
 
@Yu Pilot:
ja sam 2010te išao kolima na Zante, u odlasku preko Egnacije, a u povratku preko E-75. Nisam pogrešio i preporucujem isti put, da ne bude dosadno. Lagodnija varijanta je E75 u oba pravca ali u to vreme i dosta skuplja (na Egnaciji nije bilo naplate putarina a na E75 smo platili preko 20e)

1. pre skretanja za Artu imaš Shell pumpu na kojoj imaš apsolutno sva goriva. To je dovoljno do Patre, na Arta-Patra deonici verovatno neceš naci gas. Na Zanteu ima sigurno, ja ga ne koristim ali niko se na to nije žalio.
2. ja nisam koristio GPS i išao sam na osecaj! nisam pogrešio put sem jednom kod skretanja za most u Patri, nije komplikovano ali preporucujem da koristiš GPS
3. vracao sam se preko E-75 da bih posetio Delfi i spomenik Spartancima, preporuka i za to
4. deonica Arta - Patra je obican magistralni put koji vodi kroz naseljena mesta, pa je ogranicenje 50 - ja sam vozio 70 i neprekidno su me preticali šleperi (niko ne poštuje ogranicenja, ne znam odakle im hrabrost da po tom putu voze preko 100).
 
@Muad'Dib
Zahvaljujem!
Dobre su Ti preporuke.... verujem?!
Ja sam takodje razmatrao takvu rutu.... da odem Egnatia Odos E90 auto-putem (preko Arte), a vratim se auto-putem E75 (preko Lamie) i posetim to shta si naveo.

Shto se Auto-Gasa tiche, nisam siguran da li mislimo na istu pumpu?! :think:
Gde to "pre skretanja za Artu ima Shell pumpa"?
Mozesh li preciznije da objasnish?

Da li je pored samog auto-puta?
.... ili mozda mislish na ulasku u Ioanninu.... kada se vec sidje sa auto-puta, zbog skretanja za Artu.... ali se zbog Auto-Gasa mora prvo otici desno prema ulazu u Ioanninu.... da bi se kasnije opet vratili na istu raskrsnicu i skrenuli levo (tamo gde smo skrenuli desno), na pravac prema Arti)?

Mozda si mislio na Shell pumpu (0.699E/l), koju je Alvirovic pokazao u SAT Patroli (pored restorana STRATA), :think:
.... ona je DALEKO PRE Ioannine (i skretanja za Artu)?!
Nalazi se kod skretanja za Mavranaioi (i Kipoureio), 13km posle prvog skretanja za Gravenu.
:)
....to je nekih 212km, od Makedonske granice (tj. od poslednje Makedonske pumpe, ispred granice).

Shto se Auto-Gasa na Zakynthosu tiche, nashao sam neke informacije (ne proverene).
Pumpa se zove: Gouskos (0.980E/l).
;)
Trebala bi biti u samom Zanteu (gledano, gledano iz pravca Laganasa) -> ul: Tertseti (pored luke) -> levo ul: Filikon -> levo ul: Bochali (polu-kruzna ulica).
:think: DA LI NEKO MOZE DA POTVRDI ovu informaciju?
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio neposredno pre skretanja, ali mislim da ti je ona dovoljna da se natankiraš do Zantea ili bar Patre. Nakon nje nisam primetio neku veću pumpu, a i ona radi non-stop - imaj to na umu, jer pumpe se u Grčkoj uglavnom zatvaraju u 22h
 
Nisam mislio neposredno pre skretanja, ali mislim da ti je ona dovoljna da se natankiraš do Zantea ili bar Patre. Nakon nje nisam primetio neku veću pumpu, a i ona radi non-stop - imaj to na umu, jer pumpe se u Grčkoj uglavnom zatvaraju u 22h

:think: Hmmm.... nisam primetio, da pumpe u Grchkoj (vecinom) rade do 22h, mada sam iznajmljivao rent-a-car na Krfu!
Zahvaljujem, shto si mi skrenuo paznju na tu chinjenicu! :ok: Korisna informacija, svakako.... jer svi mahom putujemo nocu!

Shto se te Shell-ove pumpe tiche.... da, ako se tu utankujem, bice dovoljno Auto-Gasa i do Zakynthosa, samo treba uvek imati alternativu. Shta, ako bash tad "Marfi' umesha prste, pa ne bude Gasa ili iz nekog razloga ne bude radila (shtrajk.... itd....)?! :confused:
Osim toga, nemaju svi istu autonomiju. Neko ima vecu bocu u autu, neko manju.... nekome auto vishe troshi, pa mora cheshce da sipa.... itd...

Ne pitam ja ovo bez razloga. Imam iskustvo od proshle godine?! :rtfm:
Putujuci za Italiju....
.... od skretanja za Shid, pa do ispred samog Zagreba.... NIGDE NEMA Auto-Gasa (u povratku ima kod Slavonskog Broda)! :sad2:
.... Odatle, do Rijeke i Slovenachke granice ima na vishe mesta (poslednja, na kraju auto-puta, ispred granichnog prelaza Rupa).... :D
.... pa kroz Sloveniju do Trsta, NIGDE.... :confused:
.... U Italiji sam ga prvi put uspeo naci u Latisani :worth: (pola puta do Venecije.... na sporednom putu) i na auto-putu, kod Portogruara (josh dalje od Latisane i to SAMO u pravcu Venecije.... u povratku NEMA)!
Mozesh misliti koliko je bilo 'zabavno'?!
Boca samo 30l, a bezinska pumpa u kvaru.... 'Rock & Roll'!!!!
:dash:

Evo mape pumpi sa Auto-Gasom u Grchkoj:

https://maps.google.com/maps/ms?ie=...=38.186387,23.225098&spn=8.287115,14.0625&z=6

.... pa ako neko utvrdi tachnost, za neku od oznachenih, bilo bi lepo da to objavi ovde na forumu?! Siguran sam da ce nekome koristiti.... dal' u odlsaku.... ili povratku.... ali svakako hoce!
Pozz....
 
Poslednja izmena:
Veliki pozdrav!

Ove godine smo se dečko i ja odlučili na ljetovanje u Grčkoj, i ići ćemo iz Novoga Sada. Prvi puta idemo na ljetovanje van Hrvatske,te nisam upoznata s ničime.
Imate li koju agenciju kao preporuku za Novi Sad?
Mislili smo ići početkom 7 mj, dali je gužva od ljudi tamo u to vrijeme ili još to nije tik sezone tamo?
Kako se kreću cijene obilazaka brodom, kefalonija, izleti po zakhyntosu? te koliko dođe najam camca? najam skutera?
cijene u restoranima ? budući da smo planirali otići u hotel 3* -ND , za rucak i veceru se moramo sami pobrinuti. o vilama nisam razmisljala ,posto idem prvi puta ne znam sto me ceka a hotel je siguran.

Hvala puno ! :)
 
Prosle godine sam isao na Zante i proveo se fenomenalno. Za ovu godinu je uplaceno jos u februaru, sto je sigurno sigurno je ;) Cak i tada je dosta mesta bilo rezervisano u jednim agencijama, iako druge jos nisu ni izasle sa ponudom. Samo, 2012-te sam isao pocetkom avgusta, a ove godine pocetkom jula. Povoljnije je dosta, a i to mi je omogucilo da idem avionom umesto busom, gde se put skracuje sa 25h "Ko to tamo peva" na 1.5h letenja. 25h puta sam jedva podneo, i prva 3 dana na ostrvu bio osamucen :) Stupio sam preko face-a u kontakt sa ljudimo kod kojih sam bio, ocekujuci njihovo odusevljenje i da ce me docekati recima "za stalne musterije popust". Ali prevario sam se, cena je ostala ista kao i prosle god. I tako sam odsetao do agencije i naisao na ponudu cak duplo jeftiniju (sa sve silnim popustima naravno, na raniju uplatu, na ovo, na ono). Tako da ove godine idem na drugo mesto, samo, ima i nekih mana, malo je blize plazi od onog od prosle god, ima bolju poziciju, lepse i vece sobe, bazen... :) Dakle, ne idemo u hotel nego u vilu. Gledao sam da u sastavu iste obavezno bude frizider i resho. Puno znace. Frizider da se napuni vodom i namirnicama za dorucak, a reso da se skuva kafa, caj, supica... Za dorucak se sve moze kupiti u marketima na ostrvu, i cene su realno ok. Hrana u restoranima je vise nego povoljna. Znaci dorucak se obavi u vili, pa ceo dan ludovanja po ostrvu i uvece fino pre izlaska ili sta je vec planirano, jedna dooobra vecera. Recimo ja koga je veoma tesko nahraniti, bio sam sit da dva dana posle ne jedem nista, za veceru koja izadje 2.5e. (u ta 2.5e je ulazilo sledece: prvo koktel, kao aperitiv, pa onda przeni hleb jedna vrsta, druga vrsta, sir ovaj, sir onaj, namazi....jednom sam se najeo samo od toga, kad je stgla pradla girosa, zanemeo sam :) A vec sutra, ako dodjete opet u isti restoran, dobijate 10% popusta. I zaista, oseca se covek kao Bog, kada 10 konobara odjednom leti oko vas, jedni izvlaceci vam stolicu, drugi dodavajuci meni, a sef sale u prolazu svaki put zastane i pita da li je sve ok i da li smo zadovoljni. Borba za musterije, i to zesca. Auto nismo rentirali, isli smo busom malo u obilazak, do glavnog grada... Ove godine cemo biti naravno mnogo slobodniji. Plaze su sve dobre. Neko kaze da glavna plaza Laganasa nije nesto. Odicna pescana plaza. Voda savrsena, topla, cak i previse topla :) , bistra. Posto sam ja prosle godine najvise brinuo citajuci forume o pijanim i svakakvim Englezima, da kazem nesto sada kada sam i to video. To su uglavnom klinci i klinke od 15-16 godina. Oni dodju beli, beli odu kuci (video sopstvenim ocima grupu koja se pakuje kuci, ko vampiri). Uglavnom odsedaju po vecim hotelima. Ujutru su odmah na bazenu, i tu provode ceo dan. Na plazi ih uglavnom nema. Uvece se skockaju i razmile na sve strane, Vecina nocnih klubova je podredjena njima, dok ima i par nasih. Nego o pijanim Srbima bih mogao da vam pricam :) ali to znamo i sami kakvi smo. Krstarenje oko ostrva, odlazak do ostalih plaza smo glavnom isli organizovano, iznajmljenim velikim brodom tj. busevima agencije (koji su naravno bili na ostrvu zajedno sa nama). Ima dosta stvari koje smo prosle godine propustili. A i da smo sve videli, jednostavno bih se uvek tamo vratio, jer je idealno mesto za odmor. Toliko od mene, za ljude koji razmisljaju da li ici na Zakintos. Ako ima jos pitanja oko kojih mogu da pomognem, slobodno pitajte :)
 
Veliki pozdrav!

Ove godine smo se dečko i ja odlučili na ljetovanje u Grčkoj, i ići ćemo iz Novoga Sada. Prvi puta idemo na ljetovanje van Hrvatske,te nisam upoznata s ničime.
Imate li koju agenciju kao preporuku za Novi Sad?
Mislili smo ići početkom 7 mj, dali je gužva od ljudi tamo u to vrijeme ili još to nije tik sezone tamo?
Kako se kreću cijene obilazaka brodom, kefalonija, izleti po zakhyntosu? te koliko dođe najam camca? najam skutera?
cijene u restoranima ? budući da smo planirali otići u hotel 3* -ND , za rucak i veceru se moramo sami pobrinuti. o vilama nisam razmisljala ,posto idem prvi puta ne znam sto me ceka a hotel je siguran.

Hvala puno ! :)


Ja takodje idem sa devojkom, pochetkom 7. meseca.... u Laganas (Zakynthos). Uplatili smo preko jedne poznate agencije, ali bez prevoza. Poshto zelimo stalno imati auto, tamo.... ici cemo svojim?!
Mi smo tamo 20 dana, pa.... mozda se i sretnemo, ko zna?! ;-)

Pored Zakynthosa, preporuchujem: ostrvo Krf (Corfu), kao i Pargu.... na Jonskom moru!
Blagodeti Jadrana su ti poznate?! Eeeeee.... ovo Ti je Jadran na kvadrat! ;-)
Egejsko more, nije ni primaci Jonskom!!!!

Ako bih se ja pitao.... kada je Grchka u pitanju, NIKAD HOTEL (nize kategorije)!!!! Dacete puno para, a DOBICETE NISHTA!!!!
Mnogo je bolje iznajmiti studio, u nekoj vili.... samo pre uplate malo se bolje obavestiti.... tj. googlati.
PAZNJA!!!! Ima jeftinih hotela (na Krfu i Zakynthosu, na primer), ali se NE MOZE ZIVETI od aviona!!!! Prelecu na svakih par minuta. Pazite da ne budete na njihovom koridoru!!!!

Ako Te Zakynthos zanima, bice Ti vishe nego dovoljno, da prochitash ovu temu (od pochetka, do kraja). Ja sam prochitao sve i zato sam se i odluchio za ovo ostrvo?! Ja sam sebi, sve shta je bilo zanimljivo u vezi sa ovim ostrvom, snimio u word-u. Kako ne bih morao traziti neki podatak, ako mi ustreba?!

Shto se cena tiche.... imash puno toga vec napisano ovde?!
Ako uporedimo ove tri destinacije (koje sam preporuchio):
Paraga je najskuplja
zatim Krf,
pa Zakynthos (najjeftiniji)!

Rado bih Ti preporuchio neke od agencija, ali to bi bila reklama.... a mislim da je reklama zabranjena na forumima?!
Moze se pominjati agencija, poshto je putovanje zavrsheno, ali unapred mislim da NE?!

Pre par dana sam ponovo pregledao aranzmane, kako bih tamo smestio neke prijatelje (njih chetvoro) koji zele biti tamo sa nama, pa sam u toku sa cenama i slobodnim mestima. Chak sam njima nashao (malo) povoljnije, nego sebi! ;-)
Ako zelish informaciju o najpovoljnijim aranzmanima, agencijama, cenama itd.... rado cu Ti izaci u susret?! Mogu Ti poslati linkove i komentare, preko PP (privatne poruke) ili daj svoj E-mail.... kako Ti je vec lakshe?!

Pozz....
 

Back
Top