Zakynthos

Da li je neko bio u vili Eugenija u Laganasu???


evo, ja sam se vratio bas iz te vile pre neki dan
IMG_1158.jpg


IMG_1156.jpg


vila je sasvim ok, ima i nocnog cuvara tako da se moze spavati koliko toliko mirno :)
cista je, sobe uredne, prostrane, samo sa po dva lezaja, tako da sam ja morao da uzmem dva apartmana . .
kuhinja je skromnije opremljena, reso, frizider i dva lonca i po dva tanjira i pripadajuci pribor
ako pozelite, mozete od spremacice dobiti sve sto zelite od kuhinjskog pribora i ostalo

nastavak sledi :)
 
evo, ja sam se vratio bas iz te vile pre neki dan
Pogledajte prilog 247356

Pogledajte prilog 247357

vila je sasvim ok, ima i nocnog cuvara tako da se moze spavati koliko toliko mirno :)
cista je, sobe uredne, prostrane, samo sa po dva lezaja, tako da sam ja morao da uzmem dva apartmana . .
kuhinja je skromnije opremljena, reso, frizider i dva lonca i po dva tanjira i pripadajuci pribor
ako pozelite, mozete od spremacice dobiti sve sto zelite od kuhinjskog pribora i ostalo

nastavak sledi :)

Молим те напиши нешто о ценама, пошто се двоумим између Грчке тј. Закинтоса и Турске. Мада, могуће је и да на крају завршим негде "код нас". :lol:
 
evo, ja sam se vratio bas iz te vile pre neki dan
Pogledajte prilog 247356

Pogledajte prilog 247357

vila je sasvim ok, ima i nocnog cuvara tako da se moze spavati koliko toliko mirno :)
cista je, sobe uredne, prostrane, samo sa po dva lezaja, tako da sam ja morao da uzmem dva apartmana . .
kuhinja je skromnije opremljena, reso, frizider i dva lonca i po dva tanjira i pripadajuci pribor
ako pozelite, mozete od spremacice dobiti sve sto zelite od kuhinjskog pribora i ostalo

nastavak sledi :)

ja sam uplatio aranzman u septembru, pa me interesuje dali je stvarno toliko blizu more... i kazu da ima neka prodavnica uz vilu, pa da proverim :D
 
prvo, zakintos je prazan........nema ni 20 % gostiju

obisao sam, sto automobilom sto brodom, sve plaze, i svuda je ista slika...............praznoooooooooo


Pogledajte prilog 247758Pogledajte prilog 247759Pogledajte prilog 247760Pogledajte prilog 247761

na najlepsoj plazi sveti nikola, koja ima bez preterivanja hiljadu mesta, u lezaljkama i suncobranima, nema ni dvadesetak turista.
tako je bilo i sutra dan kad sam istu plazu obisao brodom.....
najlepsa plaza na kojoj je nasukan stari izrdjali teretni brod, nije za celo dnevni boravak jer na njoj sem tog broda i nema nista drugo
istina, plaza je prelepa zbog belog peska koji se u vodi presijava, ali voda je osetno hladnija nego sa druge strane ostrva i sunce nemilosrdno prziiiii a nema suncobrana .........

cene su visoke
spageti najobicniji, za mene porcija nedovoljna, 7,5 eura
giros 2,5 e
mleko 1l 2 do 2,2 eura
hleb pola kg 0,9 eura
paradajz 1,5 do 1,9 eura po kg
koka kola 2l 2 do 2,2 eura
pivo najjeftinije konzerva 0,5l je 0,6 eura ali na karton, inace oko 1 euro a bolja piva i do 2 eura
salame nema ispod 5 eura po kg, sunka stisnjena oko8 do 10 eura
ulje suncokretovo oko 2, 3 eura za 1 l
namayi su svi oko 3 eura /sirni ili jogurtni tj pavlaka cena je za case do 3 dcl/
sladoledi su od 1, 5 do 3 eura, stapic ili kornet
sladoled u zanteu u jedinoj poslasticarnici koju smo pronasli je 18 eura kg
sve navedene cene su u samoposluzi u blizini vile, inace samoposluga kao i sank na bazenu u okviru vile ne radi.

da napomenem, kriza se jako oseca, na glavnoj ulici dosta lokala nije ni otovoreno a sad je vrh sezone
a oni koji rade su napisali "20% OFF" preko cenovnika koji su izlozeni na velikim panoima ispred restorana

na plazi koja je istina 40-50m od vile u prvom lokalu gde sam redovno koristi besplatne suncobrane i lezaljke ako nesto konzumiras, giros je bio 01. jula 2,5 eura a 15 jula samo 2 eura... eto koliko im dobro ide
inace, ako budete isli u taj kafe del mar na plazi radi lezajlki, uzmite klopu umesto pica, jer za dva girosa dacete 4 eura a ako uzmete dve fante ili coca cole IZ AUTOMATA SA GOMILOM leda dace te 5 do 6 eura za nista. isplativi je je dakle za manje para dobiti leazljke umesto za jako razblazenu kolu vodom....

inace plaza je losa, mala, pesak je dan i noc mokar, plaza neuredjena, ima dosta smeca.....
obrazlozenje je bilo tipa, engleze ne interesuje plaza ionaka prespavaju dan....

u laganosu nisam nasao ni jednu pekaru
ni jedanu poslasticarnicu, ni jedan supermarket sem DIA na kraju mesta, oko 20 do 30 min peske u jednom pravcu

najisplativije je kupovati u LIDL koji je 6 kom od laganasa, ali vam treba prevoz

obilazak brodom je prakticno jedina zanimacija vredna izleta ali i tu deru i to nasi vodici
oni nam pomazu da preko njih uzmemo karte za krstarenje od 18 do 20 eura a iste te karte sam ja sam u glavnoj ulici dobio za 12 eura, istina da nas je bilo dve porodice, 8 velikih i dvoje malih
znaci, raspitaj se razmisli i odluci sam

nastavak sledi :D
 
prvo, zakintos je prazan........nema ni 20 % gostiju

obisao sam, sto automobilom sto brodom, sve plaze, i svuda je ista slika...............praznoooooooooo


Pogledajte prilog 247758Pogledajte prilog 247759Pogledajte prilog 247760Pogledajte prilog 247761

na najlepsoj plazi sveti nikola, koja ima bez preterivanja hiljadu mesta, u lezaljkama i suncobranima, nema ni dvadesetak turista.
tako je bilo i sutra dan kad sam istu plazu obisao brodom.....
najlepsa plaza na kojoj je nasukan stari izrdjali teretni brod, nije za celo dnevni boravak jer na njoj sem tog broda i nema nista drugo
istina, plaza je prelepa zbog belog peska koji se u vodi presijava, ali voda je osetno hladnija nego sa druge strane ostrva i sunce nemilosrdno prziiiii a nema suncobrana .........

cene su visoke
spageti najobicniji, za mene porcija nedovoljna, 7,5 eura
giros 2,5 e
mleko 1l 2 do 2,2 eura
hleb pola kg 0,9 eura
paradajz 1,5 do 1,9 eura po kg
koka kola 2l 2 do 2,2 eura
pivo najjeftinije konzerva 0,5l je 0,6 eura ali na karton, inace oko 1 euro a bolja piva i do 2 eura
salame nema ispod 5 eura po kg, sunka stisnjena oko8 do 10 eura
ulje suncokretovo oko 2, 3 eura za 1 l
namayi su svi oko 3 eura /sirni ili jogurtni tj pavlaka cena je za case do 3 dcl/
sladoledi su od 1, 5 do 3 eura, stapic ili kornet
sladoled u zanteu u jedinoj poslasticarnici koju smo pronasli je 18 eura kg
sve navedene cene su u samoposluzi u blizini vile, inace samoposluga kao i sank na bazenu u okviru vile ne radi.

da napomenem, kriza se jako oseca, na glavnoj ulici dosta lokala nije ni otovoreno a sad je vrh sezone
a oni koji rade su napisali "20% OFF" preko cenovnika koji su izlozeni na velikim panoima ispred restorana

na plazi koja je istina 40-50m od vile u prvom lokalu gde sam redovno koristi besplatne suncobrane i lezaljke ako nesto konzumiras, giros je bio 01. jula 2,5 eura a 15 jula samo 2 eura... eto koliko im dobro ide
inace, ako budete isli u taj kafe del mar na plazi radi lezajlki, uzmite klopu umesto pica, jer za dva girosa dacete 4 eura a ako uzmete dve fante ili coca cole IZ AUTOMATA SA GOMILOM leda dace te 5 do 6 eura za nista. isplativi je je dakle za manje para dobiti leazljke umesto za jako razblazenu kolu vodom....

inace plaza je losa, mala, pesak je dan i noc mokar, plaza neuredjena, ima dosta smeca.....
obrazlozenje je bilo tipa, engleze ne interesuje plaza ionaka prespavaju dan....

u laganosu nisam nasao ni jednu pekaru
ni jedanu poslasticarnicu, ni jedan supermarket sem DIA na kraju mesta, oko 20 do 30 min peske u jednom pravcu

najisplativije je kupovati u LIDL koji je 6 kom od laganasa, ali vam treba prevoz

obilazak brodom je prakticno jedina zanimacija vredna izleta ali i tu deru i to nasi vodici
oni nam pomazu da preko njih uzmemo karte za krstarenje od 18 do 20 eura a iste te karte sam ja sam u glavnoj ulici dobio za 12 eura, istina da nas je bilo dve porodice, 8 velikih i dvoje malih
znaci, raspitaj se razmisli i odluci sam

nastavak sledi :D
 
Proka 1.ne pisi duple postove (jedno te isto)
2.Za zakintos sam cuo da nema puno stanovnika , a i turista pa si zato i u pravu
3.Cene jesu visoke bas zbog broja 2. i zato sto je daleko to ostrvo.

:D
 
prvo, zakintos je prazan........nema ni 20 % gostiju

obisao sam, sto automobilom sto brodom, sve plaze, i svuda je ista slika...............praznoooooooooo


Pogledajte prilog 247758Pogledajte prilog 247759Pogledajte prilog 247760Pogledajte prilog 247761

na najlepsoj plazi sveti nikola, koja ima bez preterivanja hiljadu mesta, u lezaljkama i suncobranima, nema ni dvadesetak turista.
tako je bilo i sutra dan kad sam istu plazu obisao brodom.....
najlepsa plaza na kojoj je nasukan stari izrdjali teretni brod, nije za celo dnevni boravak jer na njoj sem tog broda i nema nista drugo
istina, plaza je prelepa zbog belog peska koji se u vodi presijava, ali voda je osetno hladnija nego sa druge strane ostrva i sunce nemilosrdno prziiiii a nema suncobrana .........

cene su visoke
spageti najobicniji, za mene porcija nedovoljna, 7,5 eura
giros 2,5 e
mleko 1l 2 do 2,2 eura
hleb pola kg 0,9 eura
paradajz 1,5 do 1,9 eura po kg
koka kola 2l 2 do 2,2 eura
pivo najjeftinije konzerva 0,5l je 0,6 eura ali na karton, inace oko 1 euro a bolja piva i do 2 eura
salame nema ispod 5 eura po kg, sunka stisnjena oko8 do 10 eura
ulje suncokretovo oko 2, 3 eura za 1 l
namayi su svi oko 3 eura /sirni ili jogurtni tj pavlaka cena je za case do 3 dcl/
sladoledi su od 1, 5 do 3 eura, stapic ili kornet
sladoled u zanteu u jedinoj poslasticarnici koju smo pronasli je 18 eura kg
sve navedene cene su u samoposluzi u blizini vile, inace samoposluga kao i sank na bazenu u okviru vile ne radi.

da napomenem, kriza se jako oseca, na glavnoj ulici dosta lokala nije ni otovoreno a sad je vrh sezone
a oni koji rade su napisali "20% OFF" preko cenovnika koji su izlozeni na velikim panoima ispred restorana

na plazi koja je istina 40-50m od vile u prvom lokalu gde sam redovno koristi besplatne suncobrane i lezaljke ako nesto konzumiras, giros je bio 01. jula 2,5 eura a 15 jula samo 2 eura... eto koliko im dobro ide
inace, ako budete isli u taj kafe del mar na plazi radi lezajlki, uzmite klopu umesto pica, jer za dva girosa dacete 4 eura a ako uzmete dve fante ili coca cole IZ AUTOMATA SA GOMILOM leda dace te 5 do 6 eura za nista. isplativi je je dakle za manje para dobiti leazljke umesto za jako razblazenu kolu vodom....

inace plaza je losa, mala, pesak je dan i noc mokar, plaza neuredjena, ima dosta smeca.....
obrazlozenje je bilo tipa, engleze ne interesuje plaza ionaka prespavaju dan....

u laganosu nisam nasao ni jednu pekaru
ni jedanu poslasticarnicu, ni jedan supermarket sem DIA na kraju mesta, oko 20 do 30 min peske u jednom pravcu

najisplativije je kupovati u LIDL koji je 6 kom od laganasa, ali vam treba prevoz

obilazak brodom je prakticno jedina zanimacija vredna izleta ali i tu deru i to nasi vodici
oni nam pomazu da preko njih uzmemo karte za krstarenje od 18 do 20 eura a iste te karte sam ja sam u glavnoj ulici dobio za 12 eura, istina da nas je bilo dve porodice, 8 velikih i dvoje malih
znaci, raspitaj se razmisli i odluci sam

nastavak sledi :D
Hvala ti puno.
 
Proka 1.ne pisi duple postove (jedno te isto)
2.Za zakintos sam cuo da nema puno stanovnika , a i turista pa si zato i u pravu
3.Cene jesu visoke bas zbog broja 2. i zato sto je daleko to ostrvo.

:D
...

pod 1, nije do mene
pod 2, nisi u pravu za stanovnike i turiste, jer ako na plazi ima 1 000 mesta a ima 20 turista, to mi znaci da je sezona propala, pa u budvi u oktobru ima vise turista na lezaljkama na plazi
a da ne pricam o lokalima koji nisu ni otvoreni
kao ni o komentarima lokalnih grka u samoposlugama, agencijama za krstarenje oko ostrva i za gledanje kornjaca, renta car agencijama
3. cene su neshvatljivo velike, recimo, rentati camac je nemoguce, na sat vremena, camac sa motorom od 20 ks --- 100 eura ???????????
gledao sam 10m od moje lezaljke kako tip ni jednom nije iydao camac za dve nedelje ali cene ne spusta, izda poneku pedalinu i to je sve.
'
tuga, jednom recju
 
...

pod 1, nije do mene
pod 2, nisi u pravu za stanovnike i turiste, jer ako na plazi ima 1 000 mesta a ima 20 turista, to mi znaci da je sezona propala, pa u budvi u oktobru ima vise turista na lezaljkama na plazi
a da ne pricam o lokalima koji nisu ni otvoreni
kao ni o komentarima lokalnih grka u samoposlugama, agencijama za krstarenje oko ostrva i za gledanje kornjaca, renta car agencijama
3. cene su neshvatljivo velike, recimo, rentati camac je nemoguce, na sat vremena, camac sa motorom od 20 ks --- 100 eura ???????????
gledao sam 10m od moje lezaljke kako tip ni jednom nije iydao camac za dve nedelje ali cene ne spusta, izda poneku pedalinu i to je sve.
'
tuga, jednom recju

pod 2 - ne znaci da je sezona propala vec niko ne ide tamo od turista (retko ko) jer je jako daleko.

A za ovo ostalo si u pravu.
Jeste TUGA jednom recju a tako lepo ostrvo. :confused: :D

Grešiš...do ove godine je jako puno turista išlo na Zakintos...što se daljine tiče skoro je isto kao kad ideš na Krf ili Kefaloniju,bar što se puta kolim atiče
Nešto je drugo u pitanju...samo je pitanje šta :think:
 
Poslednja izmena od moderatora:
E i ja idem u istoj vili i trazim po svim forumima, o njoj... retko se pise... nasao sam skoro jedan post, pre neki dan... covek se vratio sa mora i odmah je opisao... kaze da je cista, da ima nocnog cuvara bugarina ,koji strazari i svakog jutra cisti onaj bazen koji se vidi na slikama... takodje kaze da je taj bazen sasvim prosecan i zadovoljavajuci, a ne kao u odredjenim vilama samo radi reda... kako pise preko agencije, tako je... videcemo... preko koje ti agencije ides... Ja sam preko aqua travel u septembru Nadam se da sam ti pomogao...

Idemo preko iste agencije, i isto u septembru i u istu vilu...:hahaha: neka nam je Bog u pomoci...
 
vila eugenija kao smestaj je sasvim ok, cista, lep bazen, blizu plaze...
nema zamerki
ali mesto kao mesto, lici na budvu od pre dvadeset godina
kao da sam se vremeplovom vratio u proslost

od hrane imas samo
- mc donalds
- KFC
- pizza hut
- giros i suvlaki

i to je sve

ima par restorana gde moze da se pojede i vise od toga
ali su na kraju grada, daleko za peske po vrucini, a cene su osetno nize nego blize centru
 
vila eugenija kao smestaj je sasvim ok, cista, lep bazen, blizu plaze...
nema zamerki
ali mesto kao mesto, lici na budvu od pre dvadeset godina
kao da sam se vremeplovom vratio u proslost

od hrane imas samo
- mc donalds
- KFC
- pizza hut
- giros i suvlaki

i to je sve

ima par restorana gde moze da se pojede i vise od toga
ali su na kraju grada, daleko za peske po vrucini, a cene su osetno nize nego blize centru

Koliko sam ja provalio to mesto je vise ciljano za britasku omladinu i nocnim zivotom... tako da nisu toliko se trudili da otvaraju restorane i brzu hranu...
 
upravo tako
a ta britanska omladina, je na nivou srednje skole
dolaze organizovano, idu po dva i dva u koloni koju obezbedjuju tri do cetri vodica
pa uvece od diskoteke do diskoteke i u svakoj popiju jedno pice i gotovo
posle dva tri pica su pijani i to im je provod
budzet im je 100 funti plus jeftin carter let
ostaju u proseku 5 dana, pa smena
mada ove godine, po kazivanju domorodaca i njih nije bilo u znacajnijem broju
 
upravo tako
a ta britanska omladina, je na nivou srednje skole
dolaze organizovano, idu po dva i dva u koloni koju obezbedjuju tri do cetri vodica
pa uvece od diskoteke do diskoteke i u svakoj popiju jedno pice i gotovo
posle dva tri pica su pijani i to im je provod
budzet im je 100 funti plus jeftin carter let
ostaju u proseku 5 dana, pa smena
mada ove godine, po kazivanju domorodaca i njih nije bilo u znacajnijem broju

Britanci !? :D
 
da dodam najlepsi deo

KOMARCI ubijaju bas bas
jedan mali iz nase grupe je bio izujedan kao da je dobio boginje

ja sam palio i stapice plus tablete u onoj maloj masinici koja ide u struju, ap sam ih opet tukao cim sam stigao po zidovima
ali tad je bilo sasvim podnosljivom

ljudi su se mazali, palili i opet od njihovog zujanja koje je gore od dreke pijane decurlije, nije se moglo spavati ........
 
da dodam najlepsi deo

KOMARCI ubijaju bas bas
jedan mali iz nase grupe je bio izujedan kao da je dobio boginje

ja sam palio i stapice plus tablete u onoj maloj masinici koja ide u struju, ap sam ih opet tukao cim sam stigao po zidovima
ali tad je bilo sasvim podnosljivom

ljudi su se mazali, palili i opet od njihovog zujanja koje je gore od dreke pijane decurlije, nije se moglo spavati ........

I na Skijatosu smo mi ove godine vodili pravi rat protiv komaraca,svim sredstvima:mafijas:

Ne secam se da ih je na Zakintosu bilo kad smo mi bili,ali sam cula da je preporuka,zbog pcela,da se ne prskaju,mozda ih zato tako puno ima...:confused:
 
kopija kamere jul 2012 283.jpg


plaza sa olupinom, voda hladnija osetno u odnosu na vodu u laganosu :D
ali je zaoto kristalno cista sa podlogom od belog peska
na plazi nema nikakve ponude, nema suncobrana, tako da se ne moze dugo ostati
 
a evo kako sam pekao lazanje, buduci na dije bilo sporeta sa rernom, improvizao sam sa dva resoa :D


kopija kamere jul 2012 344.jpg


lazanje sam uglavio u aluminijskoj tacni za jednokratno pecenje u veliku serpu koju sam postavio na jedan reso a poklopio je drugim resoom
tako da mi serpa izigrava rernu a donji reso - donji grejac a gornji reso, naravno gornji grejac

btw
lazanje su ispale odlicno tako da samo morao da ponovim posle par dana ponovo :D
 
a evo kako sam pekao lazanje, buduci na dije bilo sporeta sa rernom, improvizao sam sa dva resoa :D


Pogledajte prilog 248060

lazanje sam uglavio u aluminijskoj tacni za jednokratno pecenje u veliku serpu koju sam postavio na jedan reso a poklopio je drugim resoom
tako da mi serpa izigrava rernu a donji reso - donji grejac a gornji reso, naravno gornji grejac

btw
lazanje su ispale odlicno tako da samo morao da ponovim posle par dana ponovo :D

To eugeniji? sta imaju od pribora?
 

Back
Top