Zajednički život pre braka

ЉИС'овкма и ЉИС'оцима
Добро вече...
добро јутро ..
.добар дан ...
све у зависности живот
на који вас је
спустио ил' задржо'
меридијан

да вам време прође уз забаву .... и песму
шта на тему има речи послушајте ( и погледајте )
Ђоганија и Весну

 
Kakvo je vaše mišljenje o zajedničkom životu pre braka? Da li smatrate da dvoje ljudi trebaju započeti život pod zajedničkim krovom pre nego što se venčaju i stupe u brak? Da li podržavate život pre braka ili ste protiv toga?
Ako je veza dobra i postoji ljubav ne vidim razlog da se ne uđe u brak. To beskrajno izbegavanje i proveravanje je izgovor gde partner samo trenutno zadovoljava, ali ne u potpunosti i da se očekuje neko bolji.
Posebno što postoji razvod ako ne ide. Ako je brak nije večni okov.
 
Ako je veza dobra i postoji ljubav ne vidim razlog da se ne uđe u brak. To beskrajno izbegavanje i proveravanje je izgovor gde partner samo trenutno zadovoljava, ali ne u potpunosti i da se očekuje neko bolji.
Posebno što postoji razvod ako ne ide. Ako je brak nije večni okov.
Pa ne mora da bude izbegavanje nego ne žele svi da budu u braku. Vanbračna zajednica je i legalna i legitimna.
 
Ako je veza dobra zasto bi ulazili u brak, sta ti znaci taj komad papira?
Pa ne mora papir, ali da sam odnos teži stvaranju jednog porodičnog ambijenta, rađanju dece, težnji da partneri ostanu zajedno. Ove vanbračne zajednice gde su ljudi u njima čisto da bi bili zajedno da im ne bi bilo dosadno meni nemaju nikakvog smisla. Sve mi je to nekako isprazno i bezlično.
 
Ako je veza dobra zasto bi ulazili u brak, sta ti znaci taj komad papira?
To bi bilo pravo pitanje da ne postoji institucija braka, pa onda - zašto sad izmišljate kojekakve papire.
Ali kad već postoji, sve i da se zanemari formalnosti zbog dece, brak je simbol ljubavi, a dok se ne ukine potpuno, lepo je reći moj muž, moja žena, mi...a ne ja i moj partner.
 
To bi bilo pravo pitanje da ne postoji institucija braka, pa onda - zašto sad izmišljate kojekakve papire.
Ali kad već postoji, sve i da se zanemari formalnosti zbog dece, brak je simbol ljubavi, a dok se ne ukine potpuno, lepo je reći moj muž, moja žena, mi...a ne ja i moj partner.
To je nametnuto, ja volim isto svojog partnera i kad je zovem zena ili djevojka.
 

Back
Top