Zajebali su nas...

Guru 42:
Iz ovoga bi se dalo zaključiti da si ti budista, a ne hrišćanin.. Između ostalog baš me interesuje koje obrazovanje imaš kad si dogurao čak do Tibeta.. A što se tiče vere.. nisu mogli ni u vojsci, a ni kasnije, da me nateraju da prihvatim komunizam( što je bilo izuzetno bitno, u ''ono'' vreme i za posao i za stan i za sve ostalo) pa tako i na dalje nemam nameru da menjam svoju veru.. ..

opet iskljuchivost? ccccc vidi ja jesam hrishcanin samo eto iz nekog razloga ne upotpunjujem tvoju ideju o hrishcanima koji pljuju i ne poshtuju drugu veru ili filosofiju.
kada su bili oni nemiri kod nas isprovocirani poslednjim vecim problemima na kosovu mitropolit Amfilohije je stao izmedju ljudi i dzamije i molio da ne rushe dzamiju.tvojom analogijom mitropolit je u stvari musliman?
malo se brate informoshi ako vec tolko godina imash nemoj se zaletati a da pritom nemash pojma na shta idesh.chuo si pretpostavljam za sv. Nikolaja Velimirovica jednog od najvishe cenjenih pravoslavnih TEOLOGA u nepravoslavnom svetu.e pa taj isti je bio u indiji i iskreno kao pravoslavni hrishcanin bio odushevljen njima.postoji i knjiga "pisma iz indije" istoga autora.pretpostavljam da ces za njega reci da ni on nije bio pravoslavan?
moje obrazovanje je low lvl imam dva velika odmora od shkole otprilike ali to zaista nije bitno pogotovo za duhovni uzrast.kazu da je mnogo bitnije biti autentichan iskren i totalan u onome u chemu jesi, jer onda lako i bolno spoznajesh koliko si utemeljen u pravom zivotu.chak se i kaze na jednom mestu "nisi ni vruc ni hladan ispljuvacu te is svojih usta", to sam tako shvatio.do tibeta nisam dogurao a voleo bih videti to, jedinu teokratiju na svetu,pri tom opet za tvoju informaciju Ramakrishna nije sa tibeta. jako su velike razlike izmadju tibeta i indije i u samoj indiji izmedju njihovih pravaca kojih je zaista jako puno.ispada da se ti i ja sad prepucavamo ali ti si odlichan primer zashto su ove teme jako interesantne ljudima.chini im se da im je sve to Bogom dano i da su rodjeni kao svrsheni teolozi i filosofi, pa onda nepoznavajuci materiju raspredaju takve teorije da samo mozesh da se smejesh.to je zaista chudo vec sam jednom to pisao pa ljudi godinama idu u shkole da pi dobili diplomu fakulteta bilo kojeg i to je opshte prihvaceno ali kad su ove teme u pitanju podrazumeva se da nikakav trud nije poptreban da se sve ali bash SVE zna i shta ce sad neko tu meni da pricha bla bla bla ....nemora se biti teolog da bi se priblizili veri jer to je stanje kome smo sve blizi shto smo blizi sebi i Bogu i prava teologija je zivotna, utemeljena u tom stanju, a da bi se to stanje osvajalo potreban je ogroman trud.kaze se "daj krv i primi duha" ili mislish da ce neko posle 3 dzokavca doci do prosvetljenja?
jedno je sigurno svi se ma koje vere ili pravca bili slazu sa tim da je "tesan put i uska vrata" shto je na kraju krajeva opshti zakon na svim nivoima postojanja vrhunski rezultati su proizvod mnogih chinilaca od kojih je jedan jako veliki trud i rad usmeren ka tom cilju.

logika je primitivan aparat za gubljenje vremena ako se njome pokushavaju doseci nivoi koji izmichu njenim dometima dakle mitropolit je musliman ja sam budista novac je bog a karleusha je u stvari nauchila Monserat Kabalije da peva. hahahaha... pa kako da se ne smejsh? ti si u stvari scenarista i ovde provocirisha shale za svoju novu predstavu pretpostavljam?

ima jedna indijska poslovica glasi: "ako u svom stanu nemash mesta za slona ne druzi se sa dreserom slonova" aj zbogom.
 
Guru 42:
Zaista si me nasmejao.. još kada bi se malo opismenio, bilo bi mi lakše za čitanje.. Žao mije, ali stvarno žao, što gomila mladih ljudi i posle silnih škola i fakulteta ostanu polupismeni.. ali nije ni to toliki problem, nego što ih skupljaju po raznoraznim televizijama i novinskim kućama, a oni ne znaju ni da pročitaju ni da napišu jednu prostoproširenu rečenicu... Baš si me dobro zabavio.. Očigledno da si interesantan samo meni, svi ostali su pobegli sa teme, poodavno...
xexexe

pa sad nije neki problem stavljati znake interpunkcije ali ja sam lenj i mrzi me.naravno da mozemo sad i o mojoj nepismenosti da prichamo ali nismo pocheli o tome ili mozda nemash vishe argumenata pa prebacujesh loptu na drugi teren skroz?tipichno.stvarno nekad na medije nisu mogli ljudi sa govornom manom sada mogu a ima i gorih stvari u pravu si. sto se drugih tiche pa shvatili su da je ovo nauchna fantastika a i ti se primash lichno i neposhtujesh temu nego se raspravljash samnom ili kukash o stanju na raznoraznim TV i novinskim kucama shto nikakve veze sa celim kontekstom nema pa chak ni sa raspravom samnom,tako da ti tu nikakva pismenost ne pomaze.zatim tema je toliko banalna i plitka da ni ovoliko prostora nije trebala da zauzme pa je mozda i tu jedan od razloga da nikog vishe nema.
 
Tema je plitka samo za tebe.. Pa naravno da je SF, zato smo se i okupili ovde.. Ali nisam se našao na njojzi da bih se ubeđivao sa tobom, već samo da iznesem svoje mišljenje.. a ti ako hoćeš nekog da preobratiš idi u crkvu, umesto da postuješ ovde, možda ćeš tamo imati više uspeha.. I još da dodam: ako je tema, baš, toliko plitka šta ćeš ti ovde!?
 
diabloki:
zasto ovakav naslov,evo zasto:kad naprimer hriscanin umre on ode u raj,jel tako?tako je...
to jest pod uslovom da je bio dobar veci deo zivota,bog voli sve dobre ljude jel tako?tako je...
ali sta sa npr. dobirm budistima sta bre snjima da ih stavimo na "hold" ili nesto tako jel tako?tako je...
mislim tako je najverovatnije ali je*i ga sta cemo...
isti slucaj i sa npr. hindusi i njih ima dobrih a opet idu u pakao kad umru jer nisu verovali u boga,jel tako?tako je...
Zamislite da vi odete tamo kao budist i mislite u sebi "wow,videcu budu,jedva cekam?"
kad ono iza saltera sveti petar vas pita u cega verujes,ti kazes budu naravno a ko ste vi? a sveti petar ce je*bi ga druze idi liftom "DOLE" (hi,hi,hi)
sta vi mislite o ovome? :grin:
momak...neupucen si ali totalno u hriscanstvo...razumem i to da si cuo sta drugi oko tebe pricaju , ali to je samo laz...ako zelis istinu da saznas,moraces dublje da kopas,a ne po povrsini...i zapanti ova zemlja gaji duh lazi i prevare...do istine je tesko doci u danasnje vreme...evo samo ovo,,,neide se u raj po smrti...vec po vaskrsenju....
 
neko rece na pocetku ove teme da ne postoji covek koji se pridrzava bozjih (moralnih) pravila a da ne veruje u boga...e moracu da vas razocaram ja se izuzetno pridrzavam moralnih pravila i imam izuzetnu samokontrolu a ne verujem u BOGA.
 
Anakin14:
neko rece na pocetku ove teme da ne postoji covek koji se pridrzava bozjih (moralnih) pravila a da ne veruje u boga...e moracu da vas razocaram ja se izuzetno pridrzavam moralnih pravila i imam izuzetnu samokontrolu a ne verujem u BOGA.
U pravu si milion posto.. ima mnogo više onih koji se izdaju za naj veće vernike, a nemaju ni trunke morala, ni svesti, ni savesti.. A tebi ćemo da verujemo na reč..
 
Angelico_Payne:
Jel to iz licnog iskustva? ;)
Anđele! Pustili te iz padinjaka!?
rotfl-1.gif
 
Anakin14:
neko rece na pocetku ove teme da ne postoji covek koji se pridrzava bozjih (moralnih) pravila a da ne veruje u boga...e moracu da vas razocaram ja se izuzetno pridrzavam moralnih pravila i imam izuzetnu samokontrolu a ne verujem u BOGA.
Naravno, brate, ti si pravi JEDI KNIGHT...Zelim ti brz uspon do MASTERA...
Sala-mala... :D
Nego, mani se filozofa-naprdjivaca, samo nam kvari pixele na monitorima...
 

Back
Top