Zagrizao je više nego što je mogao da sažvaće

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.260
Dugo je trajao uzlet Džejmija Olivera koji je opčinio publiku svojim jednostavnim kulinarskim savetima i trikovima, ali je tresak o zemlju gromoglasan i pažljivo ga prate svi mediji. Džejmi Oliver je sa liste najbogatijih i najuticajnijih kuvara spao skoro pa na prosjački štap.

Cartstvo restorana Džejmija Olivera je na udaru prinudne uprave što dovodi u opasnost više od 1.000 zaposlenih.
Kompanija, koja uključuje 23 italijanske prodavnice Džejmi plus plus restorane “Fifteen” i “Barbecoa” u Londonu i “C Diner” na aerodromu Getvik, navela je da će KPMG biti imenovan za privremenu upravu.
Revizorsko-konsultantska kuća KPMG je imenovana za prinudnog upravnika u restoranima ove kompanije u Velikoj Britaniji, dok njeno poslovanje međunarodnih franšiza i njen brend “Fiftin Kornvol” neće biti pogođeni, navodi se u saopštenju Džejmi Oliver grupe.
„Duboko sam ožalošćen ovim ishodom i zahvaljujem se svim zaposlenima i našim dobavljačima koji su svoje srce i dušu stavili u ovaj posao već više od deset godina. Ovo je teško za sve”, rekao je Džejmi Oliver, prenosi Gardijan
„Takode bih želeo da se zahvalim svim klijentima koji su uživali i podržali nas tokom poslednje decenije, bilo je pravo zadovoljstvo da vas uslužimo”, rekao je jedan od najpopularniji kuvara u svetu.
Privremena uprava bi mogla da obeleži kraj Oliverovog carstva restorana u Velikoj Britaniji, koje je nastalo otvaranjem restorana “Fifteen” u Londonu 2002. godine.
Više od 25 prekomorskih restoran, koje vode franšize, nisu pod uticajem administracije.
Grupa je u proteklih nekoliko meseci tražila kupce nakon što je Oliver odlučio da proda usled jake konkurencije na tržištu.
Prinudna uprava je usledila nakon što je prošle godine već zatvoreno 12 Džejmijevih italijanskih restorana a 600 radnika ostalo bez posla.
Prošle godine, lanac je bio spasen od bankrota samo u poslednjem trenutku pošto je Oliver uložio 13 miliona funti, od 17 miliona funti novih sredstava obezbeđenih za opstanak restorana.
Džejmi Oliver je izgradio TV, izdavačku i restoransku imperiju koja je imala svoje uspone i padove. Šef rođen u Eseksu priznao je da je 40% njegovih poslovnih poduhvata bilo neuspešno.

562518


https://zena.blic.rs/puls-poznatih/dzejmi-oliver-karijera/0mpc5lk
 
Daleko je on od ličnog bankrota i prosjačkog štapa :lol: Čovek ima prilive od tv emisija, reklama, knjiga zadnjih 20 godina......kanda mu je preteklo "koje" milionče ;)

Ali restorani su mu pukli, tačnije nikada nisu ni bili neki hit. Gurao je na ime neko vreme ali ne može to da traje, Franšize su veliki zalogaj i ogroman rizik i za mnogo bolje biznismene. On je tv zvezda i kuvar ne i menadžer i toga je trebalo da se drži.
 
Највише ме је нервирао на оном италијанском острву где је покушао да енглеске помије наметне локалном ресторану.
Власник је пробао ону његову питу од рибе и само рекао - "Немој ово више да правиш".
 
Problem sa njim je što je on pre svega tv zvezda a tek onda kuvar, tj njegovo kulinarsko umeće je sa stanovišta struke prilično sumnjivo,ne u smislu da je loš, nego u smislu da pripada svetskom kremu kulinarstva. Kad se tome doda činjenica da u njegovim restoranima kuvaju raznorazni,a i čisto sumnjam da se bavio dnevnim menijem, ne čudi mnogo što su mu restorani generalno imali loše kritike. Cene kažu da su za UK negde na sredini ni preskupe ni jeftine ali mnogi se slažu da mu je hrana bila daleko ispod tog nekog nivoa koji su svi očekivali.
On je još uz pokojnog Tonija Bordejna,Gordona Remzija, Najdželu i par njih ipak jedan od predvodnika tog talasa tv kulinarstva koji se pretvorio u kult gurmanluka skoro. Čovek je bio pionir kada je kulinarske emisije trebalo otrgnuti od neke uštogljene atmosfere diktiranja recepata i pretvoriti u zabavu, čovek je pričao običnim jednostavnim svakodnevnim "jezikom" i ljudi su ga skontali,ohrabrili se i upustili u te vode, da sami kuvaju i experimentišu sa često novim i netradicionalnim sastojcima i začinima ,prave brza relativno ukusna jela i na neki način "oteo" exkluzivitet profesionalcima i domaćicama. To je njegov(i njihov) doprinos kulinarstu . I to ostaje zauvek makar mu svi restorani pukli a hranu mu pljuvali krišom u salvete :lol:
 
Гордон Ремзи је одрастао на помфриту између два парчета 'леба. Енглези и кување - НЕ НЕ и НЕ.
Gordon Remzi je radio godinama da suvlasnikom i glavnim kuvarom restorana Homa i Homa bistrot u Beogradu. Idi tamo probaj nešto, promenićeš mišljenje. Taj naš batica je sve glavne fore naučio od Remzija.
 
ladno mi nije jasno kako likovi na temi pljuju ovoga koji je meni zanimljiv i gledala sam ga i dok nisam ništa u životu stavila na tavu ili u šerpu, jednostavno je dobar i ima stila i facu za kameru, onda čovek završi na krsti gde ga pljuju frikom domaćice i šta znam ko..
to kako je on odrastao i na čemu, treba tek da bude podstrek za ovo što je radio /mada nisam upućena u smislu da sam istraživala šta je jeo u detinjstvu/, problem je što ljudi hedu nešto što nije lepo napisati i u zrelim godinama.
 
ladno mi nije jasno kako likovi na temi pljuju ovoga koji je meni zanimljiv i gledala sam ga i dok nisam ništa u životu stavila na tavu ili u šerpu, jednostavno je dobar i ima stila i facu za kameru, onda čovek završi na krsti gde ga pljuju frikom domaćice i šta znam ko..
to kako je on odrastao i na čemu, treba tek da bude podstrek za ovo što je radio /mada nisam upućena u smislu da sam istraživala šta je jeo u detinjstvu/, problem je što ljudi hedu nešto što nije lepo napisati i u zrelim godinama.
Sve ok samo sto je malo nezreo i sto ne zna da glumi,cak bi i dj da bude,pa brate opredeli se vise
 

Back
Top