Zabraniti simbole komunizma.

Banshee:
a na stranu sto su hitleru,kada vec i njega spominjemo,i sloveni bili na crnoj listi pa je divljenje istom odraz krajnje gluposti ili neinformisanosti...kao sto bi u jednu gasnu komoru stavio nekog jevrejina tako bi i nekog neukog ovdasnjeg slepca...da iskusi ciklon b :roll:

Gde su ti ovo rekli, u osnovnoj skoli. To su i meni govorili. Samo sto ima ja nisam verovao. Hitler je nas prvo hteo za saveznike kao sto je imao saveznike i u drugim slovenskim i ne germanskim narodima.
 
DraGo70:
Hrišćanske crkve, a po sledećim argumentima ili motivima:

- Nasilno pokrštavanje nevernika (indijanaca, crnaca, domorodaca...)
- Rasizam (nijedan papa do sada nije bio crnac ili "žuti")
- Podstrekivanje na rat i razaranje (podrška svim silama i snagama koje su se - pa i nasilnim sredstvima - borile protiv komunizma)
- Verski ratovi i masakri (masakr Katolika nad Kalvinistima i protestantima...)
- Inkvizicija (mučenje, ubijanje na najsvirepiji način nevinih ljudi - paljenje veštica na lomačama)...
- Krstaški pohodi (pljačka, ubijanje, paljevina, uništavanje imovine na verskim, nacionalnim i rasnim osnovama)...
- Kolaboracija crkvenog klera sa okupatorima u 2 sv. ratu.
- itd. itd...

Ovo nemozes da nazivas delima Hriscanske crkve.
Jer takve crkve nema vec vise od 1000 godina. Ovo sto si naveo pripisuje se Katolicima. I naravno i ovi zlocini nisu zanemarljivi. I naravno da i njima treba ograniciti delovanje da se ovakve stvari vise ne ponove. Evo ovaj njihov bi opet da ratuje s muslimanima.
 
Autobus 88:
srppi6.jpg


Zbog cega komunisticki simboli poput ovog nisu zabranjeni i proglaseni nepozeljnima? Kada je apsolutno svakome ko se ikada doticao politike poznatoo du su se pod ideologijom koja se krije iza ovakvih simbola, desavali neki od najgorih zlocina protiv covecnosti. Skoro da nema ljudskog prava koje nije bilo ozbiljno ugrozeno tamo gde su komunisti imali vlast.

Pravo na slobodu veroispovesti ( unistavanje crkvenih objekata, sikaniranje vernika i svestenstva )

Pravo na zivot ( gomile politickih ubistava, koncentracioni logori, smaknuca i po vise hiljada ljudi odjednom )

Pravo na slobodu govora ( verbalni delikt i kaznjavanje po tom osnovu )

Pravo na privatnu svojinu ( konfiskacije i nacionalizacija )

Pravo na slobodu kretanja ( zatvorenost granica u SSSR kao i konc logori )

Pravo na privatnost privatnog zivota ( spijuniranje od strane raznih organizacija i sluzbi )

To su samo neka od osnovnih ljudskih prava na kojima se temelji evropska civilizacija. I kako je moguce da se danas isticanje ovih simbola ne kaznjava. Mnogi komunisti ce vam i danas reci da je potrebno raditi ovakve stvari i niko ih zbog toga ne kaznjava.

Само укидање симбола било би веома просто али и контрапродуктивно. Оно што је важније то је да треба извршити притисак да се најзад ОТВОРЕ ТАЈНЕ АРХИВЕ У СВИМ БИВШИМ КОМУНИСТИЧКИМ ЗЕМЉАМА - тада ће сама по себи бити исписана нова страница ЦРНЕ ИСТОРИЈЕ ЧОВЕЧАНСТВА. Код нас је то такође веома важно да се најзад скине лажни ореол доброчинства и правдољубља са глава вишеструких злочинаца и убица који су себе самопроизвели у "народне хероје" и у друге глупе титуле. Комунисти још увек код нас нису раскринкани, само су се притајили, променили агрегатно стање и налазе се у свим политичким партијама. ТРЕБА ОБЕЛОДАНИТИ ЗЛОЧИНЕ ЧЛАНОВА СКЈ !

Wake up and smell the irony people, perfect world don't excist!
Praksa su govna u kojima se davimo, teorija nas odrzava u zivotu.

Одлична мисао заиста - али оне који су спроводили "ПРАКСУ" и направили говна у којима се сви ми и дан-данас давимо - ТРЕБА ИЗНЕТИ ПРЕД ЛИЦЕ ПРАВДЕ. И нацистичка теорија није лоша када је читаш - а знамо шта су радили у пракси, исто то важи и за чланове разних КП с тим што комуњаре и њихов "покрет" на својој души имају десетоструко више злочина него нацисти и фашисти. 8-)
 
Autobus 88:
Gde su ti ovo rekli, u osnovnoj skoli. To su i meni govorili. Samo sto ima ja nisam verovao. Hitler je nas prvo hteo za saveznike kao sto je imao saveznike i u drugim slovenskim i ne germanskim narodima.
ae ne lupetaj.
hteo za saveznike,pa posle kad je ispusio,hteo da pobije sta je stigo.
hitler je bio jedna duboko poremecena,iskompleksirana i labilna osoba,koja je na stetu i zalost celoh sveta imao moc i harizmu.
sa sve tim ko je koga hteo za saveznike,strasna ubistva,mucenja i testiranja su izvodjena nad logorasima i to nicim ne moze da se opravda i bas me zanima da li bi imao isto misljenje da si prosao kroz ruke tzv dr. mengelea ili nekog drugog ludog dr frankenstajna,ili udisao ciklon b,kome se silno divis sudeci po tvom predjasnjem niku.
i spustaj tu ruku dole nacisto :evil:
 
Autobus 88:
Ovo nemozes da nazivas delima Hriscanske crkve.
Jer takve crkve nema vec vise od 1000 godina. Ovo sto si naveo pripisuje se Katolicima. I naravno i ovi zlocini nisu zanemarljivi. I naravno da i njima treba ograniciti delovanje da se ovakve stvari vise ne ponove. Evo ovaj njihov bi opet da ratuje s muslimanima.

Pa, neka od ovih nedela su činjena i dok je Hrišćanska crkva bila jedinstvena, kao što je nasilno širenje religije i pokrštavanje...
Tačno je da je kasnije ovakav vid "delovanja" uglavnom vezan za katolike, ali pročitaj knjigu "Ikona i sekira" o istoriji Rusije i ruskog naroda... možda ćeš malo korigovati zapažanja...
 
surel:
Eto - sam si i odgovorio.
Hvala sto si na previse ocigledan nacin prepisao moj post.
Original postavio Autobus 88
Gde su ti ovo rekli, u osnovnoj skoli. To su i meni govorili. Samo sto ima ja nisam verovao. Hitler je nas prvo hteo za saveznike kao sto je imao saveznike i u drugim slovenskim i ne germanskim narodima.
Odakle ti ovo majke ti...

autobus:
Ovo nemozes da nazivas delima Hriscanske crkve.
Jer takve crkve nema vec vise od 1000 godina. Ovo sto si naveo pripisuje se Katolicima. I naravno i ovi zlocini nisu zanemarljivi. I naravno da i njima treba ograniciti delovanje da se ovakve stvari vise ne ponove. Evo ovaj njihov bi opet da ratuje s muslimanima.
Kao prvo, hriscanstva nema MANJE od hiljadu godina. Podela istog je veoma politicki potez, sto pokazuje verodostojnost crkve, i daje mi razlog manje da verujem u nju. Bog, hrist itd su samo opravdanje za ta nedela. Verujuci u to, vredjas svoju inteligenciju. Toliko o tome...

Zasto povlaciti? To je pravo pojedinca (ma koliko taj pojedinac bio glup i\ili neinformisan), i ono se ne sme krsiti. Kao sto smo rekli, komunizam je samo teorija, koja ne opravdava sva navedena sranja. Covek, isticuci petokraku, ne podrzava ta sranja, nego teoriju. Toliko o tome...
 
Banshee:
a.....jos jedan neo-nacista koji velica lik i delo adolfa hitlera :roll:

Проблем вас секташких левичара задојени јеврејским либерализмом је врло чудан....свако ко је Десничар за вас је ,,нациста,,....па Побогу човече ја сматрам да је Стаљин био већи злочинац од Хитлера....а ти ме одмах оптужиш да сам неонациста....ајмо мало реалности.
 
Nacionalista:
Проблем вас секташких левичара задојени јеврејским либерализмом је врло чудан....свако ко је Десничар за вас је ,,нациста,,....па Побогу човече ја сматрам да је Стаљин био већи злочинац од Хитлера....а ти ме одмах оптужиш да сам неонациста....ајмо мало реалности.

 
Nacizam i komunizam , iako mnogi teze da ih poistovete, ipak ne mogu da se stave u istu ravan......

Iz prostog razloga, sto je u teoriji, i korenu nacizma, izmedju ostalog, rasizam..........vece zlo i od jedne i od druge pojave.........
Taj rasizam, opet, uzrok je masovnim likvidacijama nekih naroda, sa ciljem da se isti istrebe sa lica zemlje........izmedu ostalog, i Slaveni, odnosno , mi , Srbi smo bili vidjeni za odstrel..........

Za razliku od nacizma, ili fasizma......svejedno........terminoloska dilema.......komunizam, u osnovi , i teoriji ima sasvim dobre ideje, o jednakosti, slobodi, i slicno...........
Problem komunizma, je , sto se on svuda, gde je postojao, preobratio u potpunu suprotnost, svojim osnovnim principima, odnosno, postao zaista zlo, koje je nanelo nesagledive patnje mnogim ljudima.

Tako da........smatram da je zlo , sastavni deo , i osnovna vodilja nacizma, dok je komunizam , degenerisan, od strane raznih kvazi lidera, postao ono sto nije u osnovi planirano da bude........

Pristalica sam , licno......kapitalizma, i to onog, liberalnog, ogoljenog........ali, po mom misljenju, nacizam je ipak najvece zlo koje je zahvatilo svet...........posle kuge............
 

Back
Top