"Za obrazovanje nikoga nije briga"

škola je samo ubijanje vremena da deca nešto rade dok su roditelji na poslu
kad završe školu videće da im ona nije ni potrebna koliko kućno vaspitanje po sistemu "gledaj sebe druge ko ebe"

Ajd idi ti palamudi gazdi o procesu fotosinteze, kada je nastao violinski ključ, koji je glavni grad Čada, kako naći zajednički delilac za neparne brojeve...
... a on pizdi što nema posla da namiri kredit za džip kad već ne daje radnicima plate niti dobavljačima plaća za robu.

IMA DA FASUJEŠ OTKAZ SA INTELIGENCIJOM IZ ŠKOLE!

- - - - - - - - - -

to znanje je dakle praktično neprimenjivo, za svakodnevni život bespotrebno a biće da je zbog iritiranja gazde i štetno...
 
Рече госпођа Турајлић која је у Србију на велика врата увела Болоњу...
A jel ona bila u vladi, minstarka? Kako je ona kao vanredan profesor mogla da odlucuje o obrazovnom sistemu Srbije, a utoliko pre sto
se uvek znalo da je Obradovic ( ministar) bio prilicnno neobrazovan, ali je njegova stranka bila zakon?
Dobro da nisu krivi sada Ceda I Srbljanovicka.
 
A jel ona bila u vladi, minstarka? Kako je ona kao vanredan profesor mogla da odlucuje o obrazovnom sistemu Srbije, a utoliko pre sto
se uvek znalo da je Obradovic ( ministar) bio prilicnno neobrazovan, ali je njegova stranka bila zakon?
Dobro da nisu krivi sada Ceda I Srbljanovicka.

Била је помоћник министра просвете више од 3 године.

И најгласнији заговорник Болоње.

Није се скидала са телевизије док нам свима није објаснила да нема савршенијег система.
 
Не капирам пљување по тој Болоњи као да је СФРЈ систем који је она заменила био Оксбриџ и Сорбона.

И СФРЈ-СРЈ систем је био крш. Постојали су студенти који су студирали по 10 година. Након што око 30те изађу са факултета, нису имали благе везе.

Болоња је за кратко време штанцовала људе који не знају, па су излазили са факултета са 24 године аа да немају благе везе. Али то није толико страшно као претходни случај, јер имају времена да доуче нешто, док Луне Шћекић нема ту опцију јер има на фазон 29 година па га мрзи.

А у оба система су постојали и студенти који су марљиво учили и знали.

Тако да Болоња ништа није пореметила квалитет студирања у Србији. Ко не зна је само мало раније стизао до дипломе.
 
Не капирам пљување по тој Болоњи као да је СФРЈ систем који је она заменила био Оксбриџ и Сорбона.

И СФРЈ-СРЈ систем је био крш. Постојали су студенти који су студирали по 10 година. Након што око 30те изађу са факултета, нису имали благе везе.

Болоња је за кратко време штанцовала људе који не знају, па су излазили са факултета са 24 године аа да немају благе везе. Али то није толико страшно као претходни случај, јер имају времена да доуче нешто, док Луне Шћекић нема ту опцију јер има на фазон 29 година па га мрзи.

А у оба система су постојали и студенти који су марљиво учили и знали.

Тако да Болоња ништа није пореметила квалитет студирања у Србији. Ко не зна је само мало раније стизао до дипломе.

Зашто смо морали да преписујемо?

Нисмо довољно способни да сами осавременимо систем школовања?

И ако су већ преписивали, боље да су увели фински систем школовања.
 
ma srbijanka je bog. sta ona kaze to se odmah uklese u kamen..

sta se prepirete sa nekim ko izjavi:
Covek sa master diplomom ETF ne moze da se zaposli u svojoj struci iz prostog razloga sto to u Srbiji ne postoji nego je prinudjen
da radi kao profesor u srednjoj skoli. Sta bre tebi nije jasno?

zena zivi u susednoj galaksiji ali joj to ne smeta da truca ovakve gluposti...
 
Зашто смо морали да преписујемо?

Нисмо довољно способни да сами осавременимо систем школовања?

И ако су већ преписивали, боље да су увели фински систем школовања.
Zato sto su svi preuzeli tu Bolonju, zato sto je jugoslovenski sistem bio mnogo zastareo, potice jos iz K+K monarhije.

I u Finskoj se studira po Bolonji. A ako mislis na srednje skole gde su Finci prvaci sveta, onda si valjda toliko pametna da shvatis
da nije dovoljno da nesto prtekopiras:zcepanje:.

- - - - - - - - - -

Била је помоћник министра просвете више од 3 године.

И најгласнији заговорник Болоње.

Није се скидала са телевизије док нам свима није објаснила да нема савршенијег система.
Pa jeste tako, sta je tu u principu i pogresno?
Ja sam studirala po starom sistemu, meni bi licno ovaj sistem Bolonje mnogo vise odgovarao.

- - - - - - - - - -

Не капирам пљување по тој Болоњи као да је СФРЈ систем који је она заменила био Оксбриџ и Сорбона.

И СФРЈ-СРЈ систем је био крш. Постојали су студенти који су студирали по 10 година. Након што око 30те изађу са факултета, нису имали благе везе.

Болоња је за кратко време штанцовала људе који не знају, па су излазили са факултета са 24 године аа да немају благе везе. Али то није толико страшно као претходни случај, јер имају времена да доуче нешто, док Луне Шћекић нема ту опцију јер има на фазон 29 година па га мрзи.

А у оба система су постојали и студенти који су марљиво учили и знали.

Тако да Болоња ништа није пореметила квалитет студирања у Србији. Ко не зна је само мало раније стизао до дипломе.

Koliko sam ja mogla da razuemem studiranje po ovoj inkriminisanoj Bolonji slicno je studiranju na Oksfordu, Harvardu, a to je kako znamo jos uvek neki reper
za studije.

I u Srbiji nije problem ni ova zena, ni Bolonja, problem su profesori ( bivsi ministar obrazovanja i kompanija) koji prodaju doktorate ili ih poklanjaju
politicarima.
 
Зашто смо морали да преписујемо?

Нисмо довољно способни да сами осавременимо систем школовања?

И ако су већ преписивали, боље да су увели фински систем школовања.

Свеједно је који је систем школовања декларативно уведен, када се у њега улаже 0 динара.

И са преписаним програмом харвардске бизнис школе, Економски Факултет ће и даље бити исти економски факултет, са истим професорима, учионицама, асистентима и сл.

Тако су и разлике између болоње и СФРЈ школства козметичке.

- - - - - - - - - -

I u Srbiji nije problem ni ova zena, ni Bolonja, problem su profesori ( bivsi ministar obrazovanja i kompanija) koji prodaju doktorate ili ih poklanjaju
politicarima.

Тако је.

Одређени професори, односно велика већина, увоштени на својим позицијама као фараони.

Смешно улагање у образовање, јер пара реално нема.

Али је један од проблема што их нема баш зато што се не улажу у образовање већ у којекакве идиотарије.

Школство и здравство, два стуба сваког друштва, су овде смешна пародија.

А проблем је и однос друштва према школованима- доста људи је 90их схватило, захваљујући Слоби, да је диплома добра само за потпалу у дневном стану кад нема грејања због хиперинфлације.
 
Рече госпођа Турајлић која је у Србију на велика врата увела Болоњу...

Била је помоћник министра просвете више од 3 године.

И најгласнији заговорник Болоње.

Није се скидала са телевизије док нам свима није објаснила да нема савршенијег система.

I kreator Otvorenih univerziteta i tome sl, sa Dinkićem beše ili kako?

Ko je dao akreditacije fantomskim priv fakultetima?
 
Е свашта - па хтела је да стави до знања ДА НАШИ ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ А У ОВОМ СЛУЧАЈУ ПРОФЕСОРИ НЕ САМО ШТО НИСУ ЦЕЊЕНИ - НЕГО СЕ СМАТРА ДА ЈЕ БИТИ ПРОСВЕТНИ РАДНИК НЕШТО НАЈНИЖЕ ШТО ЧОВЕК МОЖЕ ДОБИТИ......

Такав однос према просветним радницима има и Влада Србије и онај врљави Вербић КОЈИ ВЕЗЕ СА МОЗГОМ НЕМА - ИЛИ МОЖДА ИМА ВЕЗЕ И МОЖДА ИМА ЗАДАТАК ДА ДЕФИНИТИВНО "ПРИКУЦА" БИЛО КАКВО БУДУЋЕ ОБРАЗОВАЊЕ.....

Често разговарам са младим тзв.школованим људима - имају невероватне РУПЕ у свом образовању.... просто недопустиве...... ОБРАЗОВАЊЕ ПАДА СВЕ НИЖЕ И НИЖЕ И ПОЧЕЋУ ДА ВЕРУЈЕМ ДА ЈЕ У ПИТАЊУ НЕЧИЈА НАМЕРА А НЕ КРИЗА И БЕСПАРИЦА......

slazem se i mislim da je gospodja upravo na status koji prosvetari imaju kod nas (a i sire, nazalost) i mislila
 
Zato sto su svi preuzeli tu Bolonju, zato sto je jugoslovenski sistem bio mnogo zastareo, potice jos iz K+K monarhije.

I u Finskoj se studira po Bolonji. A ako mislis na srednje skole gde su Finci prvaci sveta, onda si valjda toliko pametna da shvatis
da nije dovoljno da nesto prtekopiras:zcepanje:.

- - - - - - - - - -


Pa jeste tako, sta je tu u principu i pogresno?
Ja sam studirala po starom sistemu, meni bi licno ovaj sistem Bolonje mnogo vise odgovarao.

- - - - - - - - - -



Koliko sam ja mogla da razuemem studiranje po ovoj inkriminisanoj Bolonji slicno je studiranju na Oksfordu, Harvardu, a to je kako znamo jos uvek neki reper
za studije.

I u Srbiji nije problem ni ova zena, ni Bolonja, problem su profesori ( bivsi ministar obrazovanja i kompanija) koji prodaju doktorate ili ih poklanjaju
politicarima.

kada sam jednu devojku pitala od cega se izdrzava(zavrsila fakultet u BGD, nema posla), rekla mi je, pre par godina, da pise doktorate za pare.
ne razumem sta ce takvim glavama, koje tako razmisljaju, uopste ti doktorati ?

sistem skolstva mahom u evropi nije toliko los koliko bi mogao biti bolji.
licno sam za modularni sistem i jos individualnije ucenje
 
kada sam jednu devojku pitala od cega se izdrzava(zavrsila fakultet u BGD, nema posla), rekla mi je, pre par godina, da pise doktorate za pare.
ne razumem sta ce takvim glavama, koje tako razmisljaju, uopste ti doktorati ?

sistem skolstva mahom u evropi nije toliko los koliko bi mogao biti bolji.
licno sam za modularni sistem i jos individualnije ucenje

Meni nikada nije bilo jasno kakvi su to doktorati i kakvi su doktori nauka koji pazare taj i takav doktorski rad.
Na nekom regularnom fakultetu to ne bi moglo da bude tako jednostavno jer taj rad pises nekoliko godina,
sreces se sa mentorom, diskutujete, ljudi koji su se stvarno nameracili da doktoriraju gledaju da dobiju stipendiju
od nekog univerziteta u drugoj drzavi ( obicno je Engleska , a jos "obicnije" USA), ja ne razumem ova expresna doktoriranja
u Srbiji gde se samo preda neki rad i postanes doktor. A motive tih sto to rade jos manje razumem.
 
Bolonja je doprinela debilizaciji studenata i obrazovnog sistema, opstem degradiranju znanja dok su privatni fakulteti doprineli da svaka budala moze doci do diplome kao na pijaci, bez nekih vecih problema.
Nekada je nase obrazovanje bilo cenjeno i bilo orjentisano na model studiranja koji je bio tezak ali su najbolji djaci zavrsavali, ostali nisu bili za studije . Sada niko nece zanatima da se bavi jer svako moze pa i najveci retard doci do neke diplome.
 
Obrazovanje je ulaganje u buducnost, a svakom i sa malo mozga je jasno da ova zemlja nema buducnost. Zato nema smisla ulagati.

Pa to i jeste bio cilj posle pre deceniju i kusur, da uvodjenjem privatnih fakulteta, bolonjskim procesom narod pripremis za zatupljivanje i debilizaciju pa nije ni cudno sto su farma, parovi i slicne debilne emisije najgledanije. Sa narodom koji ima atrofiran mozak lako mozes manipulisati i nametati vrednosti koje zelis.
Bolje je i 10 godina studirati obimne i teske studije nego prosetati se kroz fakultet ili pokupiti diplomu kao na pijaci. Takve diplome imaju i takvu vrednost, nikakvu.
 
Bolonja je doprinela debilizaciji studenata i obrazovnog sistema, opstem degradiranju znanja dok su privatni fakulteti doprineli da svaka budala moze doci do diplome kao na pijaci, bez nekih vecih problema.
Nekada je nase obrazovanje bilo cenjeno i bilo orjentisano na model studiranja koji je bio tezak ali su najbolji djaci zavrsavali, ostali nisu bili za studije . Sada niko nece zanatima da se bavi jer svako moze pa i najveci retard doci do neke diplome.

Taj je model studranja nekada bio u celoj Evropi, ali je zastareo, neefikasan pa se preslo na Bolonju.
Ja sam studrala po starom sistemu, ali gledajuci kako se danas po Bolonji studira meni bi licno taj nacin studranja odgovarao.
Inflacija diploma i doktorata U Srbiji nema veze sa Bolonjom nego sa drugim stvarima, ali i to tako vidis i znas.
Slazem se s tobom da je najveca katastrofa u srednjim skolama ( ovi hibridni privatni faklteti i tako nisu vredni pomena)
jer niko vise ne zeli da uci zanat, a ocigledno da skole vise i nisu stanju da pruze takvu nastavu.
 
Да, али за образовање стварно није никога брига.

Зато имамо људе који верују да сатана и тајна друштва управљају светом, да се у Дизни филмовима налазе сублиминалне поруке, да некакве сателитске антене контролишу климу једне планете, да је Ал Багдади амерички глумац, да се у Кока Коли растварају људски лешеви, да постоји организовани лоби геј мушкараца чији је циљ да краду децу, да је Луиза Чиконе супруга Бафомета и да вакцине изазивају аутизам.

Да не причамо кад крену са својим погледима о БДП-у, историји, "Хахаха колко су Амери глупи, незнају ниједну европску државу да наброје хехехе једна шахта у београду старија од Фашингтона. Како ти мислиш да набројим макар 10 америчких држава? Па... ок... Њујорк, Чикаго, Холивуд, и, овај...", геополитици, Обами, Путину, Саркозију и "Ђи Анг Це Мингу".

Зато закључујемо да наша смрт неће бити неписменост. Не, неписмен човек ће се трудити да се описмени и обрађује њиву.

ПОЛУПИСМЕНОСТ је највећи порок.

To je već milion puta potvrđena činjenica a imaš malih milion dokumentaraca na tu temu. Uglavnom, skoro su preispitivali jednog pandura gore u Britaniji koji je istraživao to prije nekih 20-ak godina. Veli čova da je bio sabotiran nekoliko puta i na kraju smaknut s slučaja. Te priče o pedofiliji u elitnim krugovima zapada je malo mutnija tema i ima više istine nego što mi to možemo zamisliti.

Teorije zavjere su upravo ono što **** prosječnog čovjeka. Mnogo činjenica koje se protive onome što su nekoć učili u školu. Moj profa istorije veli da neke teorije zavjere imaju istine neke bogam nemaju, eh vidiš taj prebačaj najviše **** prosječnog čovjeka koji voli svašta da priča i da zabada nos u tuđe poslove...
 
Bolonja je doprinela debilizaciji studenata i obrazovnog sistema, opstem degradiranju znanja dok su privatni fakulteti doprineli da svaka budala moze doci do diplome kao na pijaci, bez nekih vecih problema.
Nekada je nase obrazovanje bilo cenjeno i bilo orjentisano na model studiranja koji je bio tezak ali su najbolji djaci zavrsavali, ostali nisu bili za studije . Sada niko nece zanatima da se bavi jer svako moze pa i najveci retard doci do neke diplome.

ne mislim da je kriva bolonja vec je to javasluk od fakulteta do fakulteta, kontakti i cilj izgleda da se nafabrikuje sto vise tzv. obrazovanih.
imas ti i danas ljude koji studiraju po istoj toj bolonji ali uce zbog sticanja znanja a ne zbog toboz statusa u drustvu i mogucih olaksica koje titula donosi.

- - - - - - - - - -

Meni nikada nije bilo jasno kakvi su to doktorati i kakvi su doktori nauka koji pazare taj i takav doktorski rad.
Na nekom regularnom fakultetu to ne bi moglo da bude tako jednostavno jer taj rad pises nekoliko godina,
sreces se sa mentorom, diskutujete, ljudi koji su se stvarno nameracili da doktoriraju gledaju da dobiju stipendiju
od nekog univerziteta u drugoj drzavi ( obicno je Engleska , a jos "obicnije" USA), ja ne razumem ova expresna doktoriranja
u Srbiji gde se samo preda neki rad i postanes doktor. A motive tih sto to rade jos manje razumem.



u srbiji se samo prica o doktoratima i to na nacin kao da je to otici kod zubara i izvaditi zub
 
Nastavnik ošamario đaka jer mu je "pukao film"

N. Božović | 05. 11. 2015. - 21:33h
Nastavnik Milovan Simić u OŠ „Branko Radičević“ u Vranešima kod Vrnjačke Banje mogao bi da ostane bez posla zbog šamara učeniku L. R. (12) na času istorije.

Kako kaže Radovan Stamenčić, direktor škole, ceo slučaj dogodio se 15. oktobra na času istorije u isturenom odeljenju u Podunavcima, kada je L. R, učenik šestog razreda insistirao da odgovara, ali mu Simić nije dozvolio jer nije bilo vremena.

- Učenici od kojih smo uzeli izjave rekli su da je nastavnik istorije imao kontakt sa učenikom, nekako "prstima po obrazu". Pokrenuo sam disciplinski postupak protiv nastavnika i 18. oktobra ga suspendovao jer je to teža povreda radnih obaveza - kaže Stamenčić.

S obzirom na to da ovaj slučaj spada u težu povredu discipline, postoji mogućnost da Simić ostane bez posla u ovoj školi. Može biti upućen i na vanredni lekarski pregled i ako se utvrdi da je u tom trenutku bio neuračunljiv, suspenzija bi bila prekinuta.

Simić je, kako saznajemo, izjavio da su učenici nemirni i da mu je bio problem da održi disciplinu na času.

- Učenik L. R. me je na času pitao da li može da odgovara i da mu bude poklonjena ocena jer mu je rođendan. Nekoliko puta sam ga vraćao na mesto, ali me on nije slušao. Na kraju sam bio toliko iznerviran i nisam imao više kuda. Zamahnuo sam i zakačio ga vrhovima prstiju po obrazu - izjavio je Simić, kako saznaje „Blic“.

Roditelji učenika L. R. nisu želeli da podnose prijavu protiv nastavnika, ali nisu želeli ni da javno bilo šta govore o ovom slučaju.

Đaci lenjirom “klali” nastavnika Milovana Simića
688877_dete-kolje-ucitelja-foto-youtube1_f.jpg

Na snimku koji se nalazi na Jutjubu, još iz 2008. godine, vide se kako se sa nastavnikom Milovanom Simićem na času sprda jedna grupa učenika.
Jedan od njih mu je čak za vreme časa prislonio lenjir ispod grla, dok je prolazio iza njega, simulirajući da je nož. Na snimku se jasno vidi da nastavnik nije mogao da se izbori sa tim učenicima.
U jednom od komentara piše da je Simić posle tog incidenta otišao na duže bolovanje.http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/604013/Nastavnik-osamario-djaka-jer-mu-je-pukao-film
 

Back
Top