"Za obrazovanje nikoga nije briga"

takav stav roditelja i ucenika prema skoli i nastavnicima proizlazi iz cinjenice da deca i roditelji vide kako se iz dana u dan sve vise ''ceni'' znanje

a znanje nije vise bitno, bitna je diploma da se ugura negde, a diplome po cenovniku

А гдје су тек родитељи који "све знају"; кући сам га питао/ла и све је знао", "знате платили смо му приватне часове", родитељи-приватници, локалне буџе - чланови савета и школских одбора... Наставник је потпуно омаловажен, гази га ко стигне. А тек са овим "европским прописима" смо га угасили.
 
А гдје су тек родитељи који "све знају"; кући сам га питао/ла и све је знао", "знате платили смо му приватне часове", родитељи-приватници, локалне буџе - чланови савета и школских одбора... Наставник је потпуно омаловажен, гази га ко стигне. А тек са овим "европским прописима" смо га угасили.

jasno..

bubaci se sve napamet zato sve znaju

da podjemo od toga da se zadaci iz matematike uce napamet, ne citaju se knjizena dela ...
 
Poslednja izmena:
А гдје су тек родитељи који "све знају"; кући сам га питао/ла и све је знао", "знате платили смо му приватне часове", родитељи-приватници, локалне буџе - чланови савета и школских одбора... Наставник је потпуно омаловажен, гази га ко стигне. А тек са овим "европским прописима" смо га угасили.

evropski propisi ne idu uz srpski mentalitet.
 
А гдје су тек родитељи који "све знају"; кући сам га питао/ла и све је знао", "знате платили смо му приватне часове", родитељи-приватници, локалне буџе - чланови савета и школских одбора... Наставник је потпуно омаловажен, гази га ко стигне. А тек са овим "европским прописима" смо га угасили.

Po meni je najveci problem u skolama nedostatak discipline i nemogucnost kaznjavanja ucenika.
 
Ja sam ihihi odavLe, a i znam ko predaje u srednjotehnickoj skoli u zajecaru raznorazne predmete, pa i fiziku i matematiku.
Svi sa master diplomama Fizike, Matematike ETF ili Masinskog iz Beograda.
I kako da se osamostali jedan ETF inzenjer. Da pravi sta? Za koga?
Nego da li si se ti osamostalila? Ybte pricate o nekakvim samostalcima kao da se radi o radnjama za hemijsko ciscenje ili burekdzinicama.

url


Odslusaj kako oce da bezi iz zemlje ... o tome pisem, a moze i od kuce da radi, moj zet upravo tako zaradjuje dobru lovu.
Pravi sajtove za neku australijsku firmu, pre je radio za nekog Kineza ... ima itekako opcija , zasto da bude profesor ? Ovako nikom na grbaci, sam sebi uplacuje doprinose, socjialno, zdravstveno i ostalo, ako zeli, nije drzavi na grbaci , eto, i ok je taj njegov posao i stav, :D

A ja radim u jednoj multikompaniji .. nebitno koja, i nisam bas mnogo placena za posao koji obavljam, ali mi nismo izasli na ulice, iako imamo fakultetske diplome (jace) od profana.
I zasto da se ne osamostalim? Bas to , naravno, i planiram, jer slutim da su sada prioriteti nesto drugo ... sam svoj gazda ;) :)
A tebi zelim da budes srecna a ne tako ogorcena, bar nekad. Uvek pljujes po svima.. :( :confused:

Ma ako nisi kod privatnika radio pojma o zivotu nemas.
Nego sta je tacno to privatnik? Da li je neka velika kompanija, recimo tipa Telekom privatnicka firma?

Ne znas sta je privatnik? Gde radis? Na budzetu?

Prvo bi trebalo da se skupe predstavnici vlasti, predstavnici nastavnog osoblja i predsstavnici roditelja i da se dogovore sta jedni ocekuju od drugih
( ovo sada nema veze sa ovim smanjenjem plata), da se napravi nekakav kodeks ponasanja ( da ga aj tako nazovem) i da se toga svi pridrzavaju.
Zaboravih na najvaznije predstavnike, a to bi bili sami ucenici.

Taj kodeks ponasanja je ok, sada su ga profani totalno usrali svojim primerom koji daju deci.

- - - - - - - - - -

Po meni je najveci problem u skolama nedostatak discipline i nemogucnost kaznjavanja ucenika.

.. da ti nisi 53. godiste mozda//
 
Srbija postaje drzava divljaka.
Indijanci se nisu udostojili da se na danasnji dan sete Branka Copica.

Doslo zadnje vreme da je to jedna od glavnih vesti na Sarajevskom Klixu dok Beogradski teletabisi izvestavaju prvenstveno o svojim prostitutkama sa raznih farmi.

Ciganija i skolstvo. :thumbdown:
 
Za srozavanje skolstva veliku krivicu imaju i sami profesori jer su prodavali diplome, niti su oni kaznjeni niti su kupci proganjani.
Naprotiv, avanzovali su i jedni i drugi. Ko vise pominje afere ministra policije, predsednika drzave, vlasnika Megatrenda, SApica, Sinise Malog,
Bratislava Gasica( jedva mu nasli diplomu srednje skole, ako i ona nije naknadno nastancovana), a da ne govorimo o tome da
ministar inostranih poslova zna engleski kolko i ja kineski.

- - - - - - - - - -

Srbija postaje drzava divljaka.
Indijanci se nisu udostojili da se na danasnji dan sete Branka Copica.

Doslo zadnje vreme da je to jedna od glavnih vesti na Sarajevskom Klixu dok Beogradski teletabisi izvestavaju prvenstveno o svojim prostitutkama sa raznih farmi.

Ciganija i skolstvo. :thumbdown:

:worth:
 
Ima sa (ne)obrazovanjem.

Ima sa kulturom, mentalitetom ovog naroda. Koliko smo samo godina pod Turcima bili? Sta ocekujemo? Ciste asfalte? Nece tako, pogledajte primer eto, Zagreb... ne mozes videti ni parcence papira na ulici, prosto ti glupo da ti i padne na pamet da pljunes zvaku na asfalt, ali oni su bili pod Austougarskom...drugi svet//

(izvinjavam se postavljacu teme, jer iskocih iz kontexta)
 
Ima sa kulturom, mentalitetom ovog naroda. Koliko smo samo godina pod Turcima bili? Sta ocekujemo? Ciste asfalte? Nece tako, pogledajte primer eto, Zagreb... ne mozes videti ni parcence papira na ulici, prosto ti glupo da ti i padne na pamet da pljunes zvaku na asfalt, ali oni su bili pod Austougarskom...drugi svet//

(izvinjavam se postavljacu teme, jer iskocih iz kontexta)

Srbima je uvek neko drugi kriv.
Turaka nema 200 godina, a Tita vec skoro 4 decenije.
Jesu li ostali sami ciganija je procvetala.

Kad seljak dodje u Zagreb on mora da se ponasa u skladu sa okolinom, a kad dodje u Bg ... vidimo na sta danas lici.
 
Srbima je uvek neko drugi kriv.
Turaka nema 200 godina, a Tita vec skoro 4 decenije.
Jesu li ostali sami ciganija je procvetala.

Kad seljak dodje u Zagreb on mora da se ponasa u skladu sa okolinom, a kad dodje u Bg ... vidimo na sta danas lici.

Ne mozes biti divljak u civilizaciji, bar se trudis, al seljastvo i mizerija ispliva.
Kad tad.
A kolko smo bili pod Turcima? Malo ? I mislis da smo se "iscistili" za 200 godina?
Bio u Turskoj skori, ikad? Sem letovalista, mislim?
Video si onda kolko smo isti, ...i opet nam je politika kriva i pre i posle Turaka..

- - - - - - - - - -

Чега да се стидим? Што га не ценим као писца и што га не сматрам важном личношћу? Хоћеш и ти да ми држиш лекције а пишеш како те блам да пљунеш жваку на улици у Загребу, а овде ти је то нормално?

Ne nameravam, u Zagrebu ni nisam bila...
 
Ne mozes biti divljak u civilizaciji, bar se trudis, al seljastvo i mizerija ispliva.
Kad tad.
A kolko smo bili pod Turcima? Malo ? I mislis da smo se "iscistili" za 200 godina?
Bio u Turskoj skori, ikad? Sem letovalista, mislim?
Video si onda kolko smo isti, ...i opet nam je politika kriva i pre i posle Turaka..

- - - - - - - - - -



Ne nameravam, u Zagrebu ni nisam bila...

Па да си била видела би да су им улице прљаве, да су сви натмурени, да је беда као и овде. А да код нас комунална инспекција ради свој посао уместо да хапси бабе које немају да плате карту сасвим сигурно је да цигани неби могли да развлаче ђубре из контејнера по улици. Толико од мене, а ви сад на дан Б: Ћопића да прочитате још једном Орлови рано лете и да напишете домаћи задатак о лепоти НОБа и КП.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne mozes biti divljak u civilizaciji, bar se trudis, al seljastvo i mizerija ispliva.
Kad tad.
A kolko smo bili pod Turcima? Malo ? I mislis da smo se "iscistili" za 200 godina?
Bio u Turskoj skori, ikad? Sem letovalista, mislim?
Video si onda kolko smo isti, ...i opet nam je politika kriva i pre i posle Turaka..

- - - - - - - - - -



Ne nameravam, u Zagrebu ni nisam bila...

Nista onda, "turci" nek' vecno ostanu turci i kraj price.
 
Šešelj i rukovodilac Saveta za prosvetu i nauku SRS-a Filip Vukajović ocenili su da je članstvo ministra Verbića u Upravnom odboru Istraživačke stanice Petnica "čist sukob interesa".

Predsednik SRS je kao poseban problem naveo to što se Petnica finansira iz budžeta, te se za nju izdvaja 30 miliona dinara, kao za nevladinu organizaciju.

Šešelj je dodao da se pomoćnici ministra Verbića ne bave problemima prosvete i razvojem nauke, već "traže da što bezbolnije otmu novac iz budžeta".


I ja mislim da bi ucenici ove Petnice trebalo sami da placaju skolovanje, i tako niko od njih ne ostaje u Srbiji.

Seselj me cudi da nema petlju da stvari nazove pravim imenom.
Vucic je za njega neka tabu tema. Nesto tu mnogo smrdi.
 
Па да си била видела би да су им улице прљаве, да су сви натмурени, да је беда као и овде. А да код нас комунална инспекција ради свој посао уместо да хапси бабе које немају да плате карту сасвим сигурно је да цигани неби могли да развлаче ђубре из контејнера по улици. Толико од мене, а ви сад на дан Б: Ћопића да прочитате још једном Орлови рано лете и да напишете домаћи задатак о лепоти НОБа и КП.

Bila sam, namerno napisah da nisam...i nisu natmureni(sem sto nas generalno ne vole)...ulice ciste, kante za smece a na kantama nacrtani cvetici / ja sam bila odusevljena.
Toliko o tome.
Komunalne inspekcije nema kod mene, ne znam sta rade uopste.
Na temu B.Copica mogu da apsolviram, ali ne zelim da se pravdam ikome za to.

Nista onda, "turci" nek' vecno ostanu turci i kraj price.

Turci i jesu bili i ostali Turci, a zalost je sto smo ostali necivilizovani, poturceni zauvek, kao oni ... zato nama i nema Evrope, a kamoli sveta dalje ..
Romi su vazda i uvek isti bili...nismo mi kao oni..mi rintamo oni lencare ;)
 

Back
Top