Za malo iskusnije :) (problem)

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.832
Ovako imam
AMD Athlon 2000+
2x256mb RAM kingston
120gb HARD
GF FX 5200 mb RAM

Mashina je ok kako se meni chini, ali mi pravi probleme chak i na veoma slabe igrice, kao npr GTA3,WarCraft,MedievalTotalWar i tu i tamo josh neke. Nosio sam komp u servis 4 puta, menjali smo (matichnu,graficku,memoriju i hard,napajanje) komplet i ono opet pravi probleme.
Batalio sam da se majem po servise i odluchio da vas pitam Da li mozda imate predstavu u chemu je problem ?
Probao sam skoro sa svim driverima Nvidie Via4in1 i ono opet nista. Da li mozda postoji neki program koji bi mogao da mi popravi i donese bolji rad ?
P.S. ja sam navodno skinuo najnovije drivere, ali ipak se ne snalazim najbolje po google i to, jer ja trazim drivere ali ne znam koji je najnoviji da bi znao da ga skinem,bio bih vam zahvalan ako bi ste mi rekli koji su najnoviji za Nvidia , i Via4in1.

Hvala na pomoci oko resavanja ovog problema!
 
Matichna mi je Asus A7V8-X.

Grafika je oke,znachi samo mnogo secka, ili na neke igre ide usporeno, ali veci je problem u seckanju. Tek na rezoluciji 640x480, sa svim detaljima na LOW radi priblizno dobro,kako bi trebalo na 1024x768 sa MEDIUM.Ali opet se javlja dosta seckanja,dok na drugi komp kod drugara igra radi besprekorno glatko,to je ono sto me nervira. Da li imate neku ideju ?
 
BigMazi:
menjali smo (matichnu,graficku,memoriju i hard,napajanje) komplet i ono opet pravi probleme.
cekaj jedna stvar meni nije jasna.
po onome sta si napisao ispada da si kompletan kompjuter izmeno (sve komponente)
maticnu
graficku
memorije
napajanje
hard
da li sam te dobro razumeo?
Znaci od prvog dana kad se pojavio problem do danas ti sve te komponente imas druge u odnosu na one koje si imao kad se prvi put pojavio problem???
 
Ma ne bih bas da se uplicem u znanje ljudi koji bolje poznaju hardver od mene, ali po svemu sudeci kod ovog fospodina nije problem hardver..

problem mogu lako da budu drajveri za graficku, a koliko mi je poznato kad su igre u pitanju i problemi, najcesce se pocinje rjesavati problem drajvera i njihova instalacija, a da stvar bude jos zesca, pogledati postoje li noviji drajveri za nevedenu graficku..

Nije uslov da hardver ne valja ako nesto ne radi..

Demantujte me...

Ovo je ipak samo moje razmisljanje..

Poz.
 
GZ:
Ma ne bih bas da se uplicem u znanje ljudi koji bolje poznaju hardver od mene, ali po svemu sudeci kod ovog fospodina nije problem hardver..

problem mogu lako da budu drajveri za graficku, a koliko mi je poznato kad su igre u pitanju i problemi, najcesce se pocinje rjesavati problem drajvera i njihova instalacija, a da stvar bude jos zesca, pogledati postoje li noviji drajveri za nevedenu graficku..

Nije uslov da hardver ne valja ako nesto ne radi..

Demantujte me...

Ovo je ipak samo moje razmisljanje..

Poz.
Naravno da ce se na neispravnost hardware-a poslednje posumnjati prilikom ovakvih problema.
Nego gore si spomenuo formatiranje, dakle reinstalirao si sistem ?
 
tab503:
cekaj jedna stvar meni nije jasna.
po onome sta si napisao ispada da si kompletan kompjuter izmeno (sve komponente)
maticnu
graficku
memorije
napajanje
hard
da li sam te dobro razumeo?
Znaci od prvog dana kad se pojavio problem do danas ti sve te komponente imas druge u odnosu na one koje si imao kad se prvi put pojavio problem???


Ovo sto sam na pocetku naveo je sada sto imam ranije sam imao....
P4 Intel 2400mhz
256mb RAM
40gb HARD
MAticha neka asusova
GF MX 440 64mb ram

Problem se javio kada sam otisho na more, posle 10 kada sam se vratio komp je jednostavno poceo da secka, ali sam pre toga skinuo neki program kao za ubrzavanje memorije ne znam ni ja kako se zvao.
Danas sam skinuo neke druge drajvere i komp malo bolje radi....mislim dosta malo seckanja ali ipak na 640x480 na normal...nije to to....
 
Ochigledno me nista shvatili.....ne bi u profesionalnom servisu napravili takav propust. Taj program za memoriju je instaliran pre pochetka problema,tj pre nekoliko meseci...ja mislim da je on i problem, zato sto kad sam startovao sistem program bi se startovao pa ukochio komp na par minuta. Ali je bilo dosta reinstalacija posle toga tako da i neeam vise taj program. Sve sam iz system tray obrisao ali opet. Ne znam ochigledno da je ovaj problem nereshiv...
 
To sve moze da bude ako si komp prenatrpao suvisnim programima, koje retko ili nikad ne koristis.Neki programi(pogotovo najnovije verzije) su nedorađeni i puni bugova.Ja sam tako instalirao System Mechanic 6.0.Bio je tako pun bugova, da to nisam pre video. Toliko je kocio sistem,jer je mali milion njegovih programa bio je u RAM memoriji. Kad sam ga obrisao komp se neverovatno ubrzao.
Znam da si rekao da si formatirao disk, ali probaj da ga defragmentiraš
Očisti registry bazu s nekim od programa( Registry Mechanic 5.0 je odličan, ali možes probati i sa drugim)
Naravno, pročešljaj Windows antivirusima, antispyware programima, itd
Pokusaj da nadjes ove programe:
GameGain 2.0 ubrzava sistem za igre(, vidi se napredak i meni je ubrzao Windows)
TuneUp Utitilities 2006 jedan od najboljih programa za namestanje i optimizaciju Windows-a uopšte. U vezi "kupovine" oba programa, ako ima problema, tu sam, "platiću" za tebe:razz:
Srećno, u pokušajima, nemoj se predavati, jer ako je prvo radilo u redu,pa se pokvarilo, mora da ima leka.Alex.L
 
Prvo da ti se zahvalim na trudu koj ulazes da bi mi pomogao... TuneUp Utitilities 2006 je program koga sam skinuo, samo sto mi trazi onaj key za aktivaciju jer imam jos mesec dana do isteka,da li mozda znash taj KEY ? Nasho sam 249 fajla u registry sve sam pochistio sada radi bolje, ali ipak po malo secka. Imash josh neki predlog ? Ostavicu ti na pvt mail, ako ti je tako lakse da mi objasnish posto duze vreme necu na forum zbog nekih razloga. TNX
 
BigMazi:
Ochigledno me nista shvatili.....ne bi u profesionalnom servisu napravili takav propust. Taj program za memoriju je instaliran pre pochetka problema,tj pre nekoliko meseci...ja mislim da je on i problem, zato sto kad sam startovao sistem program bi se startovao pa ukochio komp na par minuta. Ali je bilo dosta reinstalacija posle toga tako da i neeam vise taj program. Sve sam iz system tray obrisao ali opet. Ne znam ochigledno da je ovaj problem nereshiv...

Pa to obicno ide tako da tek posle instalacije nokog programa nastaju problemi! ( ako vec pre toga nisu postojali, a u tvom slucaju nisu). Meni se desio slican problem sa nekim drugim programom, posto sam ga instalirao nastali su problemi. A to da u profesionalnom servisu ne bi napravili takav propust pa ti ocigledno ne koristis dugo racunar i nisi cuo za critical update windows-a i cemu to sluzi. A sta ti to znaci da si radio dosta reinstalacija :confused: ?? Ne znam da li znas ali posle brisanja programa mogu da ostanu neki delovi programa u regisry-ju (mislim na bazu registry). Moj savet ti je da uradis sledece: Odes na sajt nvidie poskidas drajvere za plocu i graficku, snimis to u neki direktorijum na d-u, nabavis neki antivirus npr kasperskog (kav), formatiras c particiju, ponovo instaliras windows (ako neznas ti pozovi druga) i instaliras drajvere, antivirus (obavezno ga updejtujes). Po mome to bi trebalo da resi probleme. Inace se slazem sa predhodnim ljudima da ni ti nemas pojma u cemu je rec i da mi ovde bacamo pasulj i gatamo! Pozdrav
 
BigMazi:
Matichna mi je Asus A7V8-X.

Grafika je oke,znachi samo mnogo secka, ili na neke igre ide usporeno, ali veci je problem u seckanju. Tek na rezoluciji 640x480, sa svim detaljima na LOW radi priblizno dobro,kako bi trebalo na 1024x768 sa MEDIUM.Ali opet se javlja dosta seckanja,dok na drugi komp kod drugara igra radi besprekorno glatko,to je ono sto me nervira. Da li imate neku ideju ?

Ako si instalirao office(srpski),onda ga izbriši,i ne instaliraj ga ponovo.Meni su u servisu rekli da mi secka zbog te verzije,ali ja nisam želeo da ponovo probam neku drugu.
 

Back
Top