Za koje filmove mislite da su čista propaganda?

Po meni je to Dan nezavisnosti...primer američke propagande demokratije i patriotizma na njihov nacin

a Vama ?
О Нинице моја, ја виде малу нину... Знаш... Писа сам ти.
Мислим дс ће бити политичарка, јер гледала ме у очи и какила
 
Боље да издвојимо оне, који то нису; филм, као (некад) уметност- одавно је подведен под пропагандне потребе, овог или оног дрипца, који би тако да заведе, обмане, завара...
Један од таквих, ретких, а стижу из САД- говори о суровом и криминалном бизнису избацивања из кућа које нису исплаћене током хипотекарне кризе, и жестока је критика друштвених токова у САД; не могу сад да се сетим наслова, али су два главна глумца прилично познати;...
 
Pad Bele kuće
Maša i meda : )
I Aj jedan naš:
Bitka na Neretvi
Objasni "propagandu" u Maša i Medved?
Recimo epizoda gde Meda kupuje konzole za sigrice i tako provede ceo život, riba ga napusti i ode za ružnijeg medveda. I sad Meda ima konzole a onaj ružni napravio medvediće?

Pošteno

Po meni je to Dan nezavisnosti...primer američke propagande demokratije i patriotizma na njihov nacin

a Vama ?
Top Gun, paljevinski
Rambo - skenjo više Rusa nego pokojni Bata Nemaca
 
Po meni je to Dan nezavisnosti...primer američke propagande demokratije i patriotizma na njihov nacin

a Vama ?
PUN POGODAK , NINA.

Pogledaj samo onaj insert " na znak americkog presednika, sve vojske sveta krenuce u napad na vanzemaljce".

Inace, nijedna nacija na svetu ne pravi propagandne filmove osim amerikanaca i donekle engleza..........(007)..............sto je i razumljivo jer amerika ne dozvoljava (po medjudrzavnim ugovorima iz 1946) da bilo koja evropska nacija propagira sebe.........ostale nacije po svetu i nemaju interesa za toliku aroganciju.
 
Sad će ponosni građani SFRJ (pardon radnici i seljaci) da objasne kako ne valja američka kinematografija jer veliča kapitalizam, patriotizam, ratove itd. Međutim ako u Holivudu danas ima ikakve propagande to je pro-manjinska, pro-crnačka, marksistička i nepatriotska propaganda. Filmovi koji propagiraju uobičajene američke vrednosti su popularni kod publike, ali akademija ih ne voli. Forsiraju se evropske teme, homoseksualnost, žene, društvena pitanja, teški uslovi ''radnika'' i migranata, sve ono što nikog normalnog neinteresuje.
 
zasto Maša i meda ?
FB_IMG_1647713211378.jpg
 

Back
Top