Xiaomi’s прозирни ОЛЕД ТВ ускоро се испоручује у Кини

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
795a3212-dc65-11ea-b1d3-42d340dc91a3_image_hires_175300.jpg

Да ли сте икада пожелели да можете да гледате кроз позадину телевизора док сте заокупљени омиљеном емисијом? Хтели то или не, Ксиаоми већ претвара транспарентне телевизоре у стварност.
55-инчни Ми ТВ ЛУКС Транспарент Едитион почиње са испоруком у Кини 16. августа по цени од 49.999 јуана (7.194 америчких долара). Према Ксиаоми-у, главна продајна ствар је да слике чине као да „лебде у ваздуху“. Током лансирања, извршни директор Леи Јун је демонстрирао ту функцију тако што је ставио једну руку иза телевизора, док му се виртуелни лептир на екрану излетео на длан.
ТВ је најављен у оквиру Ксиаомијеве прославе 10. годишњице. Очигледно је дизајниран да импресионира и нема сумње да привлачи велику пажњу. Хасхтаг „Ксиаоми провидни ТВ“ био је у тренду на Веибу у среду ујутру. Један корисник Веиба назвао га је „лепим“, док га је други описао као „научнофантастични“.
f0d04804-dc65-11ea-b1d3-42d340dc91a3_1320x770_175300.png


Али упркос импресивном изгледу, многи људи су се питали зашто би желели да телевизор који већ поседују замене оним који је провидан.
„Када је телевизор прозиран, гледате ли телевизију или гледате ли поглед изван прозора кроз телевизор?“ - упита један нетизен.
„Прозирни телевизор Ксиаоми омогућава вам да јасније видите утичнице и жице иза телевизора, тако да их можете у било ком тренутку организовати и обрисати прашину. Заиста је згодно “, исмевао је други.
Коментари можда не претерују: видео снимци догађаја са локације показују да телевизор изгледа врло транспарентно. У једном видео снимку кинеске утичнице Сина, електрични вентилатор и неколико Ксиаоми производа могу се видети кроз екран док се приказује кинеска драма.

Извор: https://www.scmp.com/abacus/tech/ar...-tv-ships-china-soon-some-netizens-wonder-why
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovde vise vidim prakticniju primenu na nekim drugim elementima, tipa pametni prozor, pametno ogledalo i sl. staklenim povrsinama, nije toliko prakticno za TV.

Kao sto sam govorio na mobilnoj telefoniji od obicnog jeftinog "Kineza" Xiaomi postaje strashna kompanija sa ogromnim potencijalom.
Dobro jutro! većina 'američkih' patenata i otkrića su nastala zahvaljujući kinezima i JAPANCIMA na 'privremenom' radu u USA!!
 
То је будућност технологије. Погледај у филмовима марвела где се користи транспарентни екран и рукама померају неки елементи по њему. Скоро као неки холограм типа.
To smo već obradili na nekoj temi oko TACHSCREEN monitora!? NEMA šanse da ću JA OSAM sati dnevno, i tako 40 godina do penzije MLATARATI rukama po vazduhu. Dosta mi je i pomicanje miša na podlozi.....
 
To smo već obradili na nekoj temi oko TACHSCREEN monitora!? NEMA šanse da ću JA OSAM sati dnevno, i tako 40 godina do penzije MLATARATI rukama po vazduhu. Dosta mi je i pomicanje miša na podlozi.....
Зато што си ти матор. Будућност остаје на младима. А не на историји у којој припадаш.
 
Ovde vise vidim prakticniju primenu na nekim drugim elementima, tipa pametni prozor, pametno ogledalo i sl. staklenim povrsinama, nije toliko prakticno za TV.

Kao sto sam govorio na mobilnoj telefoniji od obicnog jeftinog "Kineza" Xiaomi postaje strashna kompanija sa ogromnim potencijalom.
Xiaomi NIKAD nije bio jeftin Kinez. U kontekstu-losh. Uvek su imali dobre telefone. Ko prati taj brend zna to.
 
Tako je! Kamera koja će da utvrdi na koju mapu/datoteku gledaš, a onda prema miganju levog ili desnog oka da aktivira levi ili desni klik! :zcepanje: :zcepanje:
Твоје руке покрећу сензоре. Не ограничавај себе познатим, отвори ум за непознато.
 
??Pa već imam senzor za pokrete moje ruke/prstiju! Zove se MIŠ! :zcepanje:
Све се може унапредити. Некада се терет преносио запрежним возилима, сада се то ради камионима. Твој принцип старо је добро, ново је лоше само би уназадовао науку. Данашњица постоји зато што људи теже савршенству, а не одржавању тренутног.
 
Xiaomi NIKAD nije bio jeftin Kinez. U kontekstu-losh. Uvek su imali dobre telefone. Ko prati taj brend zna to.
Licno ga nisam smatrao takvim ali moras priznati da su pre nekoliko godina mnogi imali predrasude prema njihovim telefonima, pogotovo sto se pojavio u najezdi loshih kineskih brendova. Sto se tice cene bili su strashno jeftiniji (to je CINJENICA) od konkurenata iako su ih ubijali po performansama.
 
Poslednja izmena:
Све се може унапредити. Некада се терет преносио запрежним возилима, сада се то ради камионима. Твој принцип старо је добро, ново је лоше само би уназадовао науку. Данашњица постоји зато што људи теже савршенству, а не одржавању тренутног.
Za zdravlje bi bilo korisno da rukama šetaš kursor, a nogama udaraš levi ili desni klik.... :zcepanje:
 
Za zdravlje bi bilo korisno da rukama šetaš kursor, a nogama udaraš levi ili desni klik.... :zcepanje:
Овиме само доказујеш колико ниси у стању да прихватиш новине и да отвориш ум за новине. Ухватио си се левог и десног клика који су превазиђени на дисплеј тач уређајима. Али ето, настави да живиш у прошлости у којој си, према својим речима, експерт. Новине препусти новим експертима.
 
Овиме само доказујеш колико ниси у стању да прихватиш новине и да отвориш ум за новине. Ухватио си се левог и десног клика који су превазиђени на дисплеј тач уређајима. Али ето, настави да живиш у прошлости у којој си, према својим речима, експерт. Новине препусти новим експертима.
Izbacivanje desnog klika je napredak? ja npr. neku sliku trebam da otvorim u jednom od TRI programa, zavisno šta treba da uradim sa njom! I kako to odraditi na tach-screen govancima?
 
Izbacivanje desnog klika je napredak? ja npr. neku sliku trebam da otvorim u jednom od TRI programa, zavisno šta treba da uradim sa njom! I kako to odraditi na tach-screen govancima?
Moze to da se prilagodi kako ti odgovara, ja npr. kako sam poceo da koristim Xiaomi telefone u MIUI sistemu za navigaciju ne koristim tastere uopste, kada kazem tastere mislim i na one virtuelne navigacione tastere jednostavno upravljam gestovima, npr ako hoc da se vratim na pocetni ekran prevucem prstom od ruba telefona nagore, ako zelim da se vratim korak unazad prevucem sa desna - nalevo, i jos mnogo gestova za otvaranje pregrst aplikacija itd. itd. Dosta brze i efikasnije no pritiskanje tastera a i dobijem 100% slobodnu povrsinu ekrana. Sto se tice desnog klika za touch na Windows 10, dodirnes fajl/povrsinu koju milisekundu duze i eto desnog klika z:p Moze se sve to nastelovati za sopstvene potrebe. Mada za rad sa nekim aplikacijama pogotovo u dizajnu mis i graficka tabla su jos uvek nezamenljivi. :lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top