Wireless - Opsta diskusija.

Da li mogu nekako da povecam brzinu Wi fi-ja od kad sam dobio novi modem sporije mi radi internet na mobilnom a na primer kad odem kod druga radi brze, isti su paketi isto sve a kod njega mi brze radi

Максимална брзина ти је она који ти испоручује оператер. Уколико ти испоручују слабији проток из уговора, уложи жалбу.
 
....imam problem pa bi molila za pomoc....

...danas najnormalnije ukljicim laptop i nema neta, restartujem odradim sve kako treba i net se pojavi, sa telefona se najnormalnije povezem ali sa laptopa nece...pozovem podrsku
naravno njih ne zanima jer nije njihov ruter (ikom), pokusam sama da popravim nesto ali izgleda ne umem...restartovala komp ne vredi ni to...sve u svemu ne nalazi mrezu, povezala
sam se preko neko komsijske koja je otkljucana, ali necu to da radim uostalom imam svoju koju placam....

...moze li neki savet sta i kakko da odradim da se to podesi kako treba? hvala...
 
....imam problem pa bi molila za pomoc....

...danas najnormalnije ukljicim laptop i nema neta, restartujem odradim sve kako treba i net se pojavi, sa telefona se najnormalnije povezem ali sa laptopa nece...pozovem podrsku
naravno njih ne zanima jer nije njihov ruter (ikom), pokusam sama da popravim nesto ali izgleda ne umem...restartovala komp ne vredi ni to...sve u svemu ne nalazi mrezu, povezala
sam se preko neko komsijske koja je otkljucana, ali necu to da radim uostalom imam svoju koju placam....

...moze li neki savet sta i kakko da odradim da se to podesi kako treba? hvala...

Obriši konekciju i napravi novu... Password imaš negdje zapisan, ili ga zapiši prije nego obrišeš... Ili možda u postavkama routera ne šljaka nešt... 192.168.1.1. admin/admin (najčešće, ako nisi mjenjala) pa vidi tamo...
 
Obriši konekciju i napravi novu... Password imaš negdje zapisan, ili ga zapiši prije nego obrišeš... Ili možda u postavkama routera ne šljaka nešt... 192.168.1.1. admin/admin (najčešće, ako nisi mjenjala) pa vidi tamo...

....iskljucila sve ponovo ne znam koji put, uglavnom pojavila se mreza....i evo radi, zasto se to desava ne znam....hvala svakako ovo moramm zapisati da imam..hvala....
 
..opet identican problem...zvala net podrsku i kaze covek mora komp da ucita mrezu i ako ne radi, ali dzaba mreze nema..i sto je zanimljivo telefonom se normalno povezuje
na tu istu mrezu, a komp nece...ocitava neku tudju mrezu i na nju se najnormalnije povezem, ali moje mreze neeemaaa....kako? jos gora stvar je sto ja sad vise pojma nemam
ni kako sam to podesila svojevremeno...:(
 
..opet identican problem...zvala net podrsku i kaze covek mora komp da ucita mrezu i ako ne radi, ali dzaba mreze nema..i sto je zanimljivo telefonom se normalno povezuje
na tu istu mrezu, a komp nece...ocitava neku tudju mrezu i na nju se najnormalnije povezem, ali moje mreze neeemaaa....kako? jos gora stvar je sto ja sad vise pojma nemam
ni kako sam to podesila svojevremeno...:(

Ti to preko laptopa ili imaš stolno računalo? Gdje ti je router? Laptopom se bezžično spajaš? Gdje najčešće koristiš laptop? Lijepo se prošeći do nekakvog kompjuterskog shopa i kupi onoliko koliko ti treba telefonskog kabla i router premjesti negdje bliže mjestu gdje koristiš laptop ili kupi UTP kabel i spoji se s njim iz routera u laptop!

Jesi li resetirala router? Opet vidi postavke na njemu ili opet obrisi konekciju pa probaj napraviti novu...
 
Ti to preko laptopa ili imaš stolno računalo? Gdje ti je router? Laptopom se bezžično spajaš? Gdje najčešće koristiš laptop? Lijepo se prošeći do nekakvog kompjuterskog shopa i kupi onoliko koliko ti treba telefonskog kabla i router premjesti negdje bliže mjestu gdje koristiš laptop ili kupi UTP kabel i spoji se s njim iz routera u laptop!

Jesi li resetirala router? Opet vidi postavke na njemu ili opet obrisi konekciju pa probaj napraviti novu...

..bezicna veza...
..laptop..ruter stoji gde je stajao od prvog dana....znaci ugasila sam komp i otisla napolje, kad sam se vratila nema neta...kad se vratio, telefon se poveze normalno, ali komp ne,
evo ni sada ne ocitava mrezu uopste...
...nebih opet da imam kablove kroz kucu, zato sam i nabavila ruter :(
 
..bezicna veza...
..laptop..ruter stoji gde je stajao od prvog dana....znaci ugasila sam komp i otisla napolje, kad sam se vratila nema neta...kad se vratio, telefon se poveze normalno, ali komp ne,
evo ni sada ne ocitava mrezu uopste...
...nebih opet da imam kablove kroz kucu, zato sam i nabavila ruter :(

Resetiraj router i računalo. A mobitel vidi tvoju mrežu? I vidiš druge mreže na tvom računalu (laptopu)?
 
...restartovala jos juce...
...da vidi normalno je povezan na moju mrezu...
...laptop vidi i ocitava sve mreze sem moje...na drugu sam i povezana sada...samo moje mreze nema ...

Otvori Chrome ili što već i utipkaj http://192.168.1.1. i pod username i password upiši admin (vjerojatno je to ako nisi mijenjala). Vjerojatno ti je nešto krivo u postavkama... Ili odi posudi/kupi nekakav usb bezžični adapter i uštekaj u laptop...
 
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje vezano za WiFi internet.
Koristim desktop računar koji sam prošle godine prebacio u drugu sobu pa da ne bi razvlačio kablove kupio sam mini WIFI adapter.
Ovakav:
Ranz-Mini-USB-150Mbps-802-SDL674881039-1-22018.jpg


Posle nekog vremena (nekoliko meseci) solidnog rada internet je postao sporiji i s vremena na vreme dešavalo se da se diskonektuje, Pa sam morao ili da radim "troubleshoot" ili još ćešće da izvadim adapter iz USB porta i vratim ga nazad. Probao sam reinstalaciju, ali sve je bilo isto,
Onda sam odlučio da kupim novi adapter sada malo bolji sa antenom.
Ovakav:
Networking_ADAPTORS_USB011-500x500.jpg


On je super radio nekoliko meseci, hvatao je jači signal i internet je bio brži. Potom je i on počeo da trokira. Dešavalo se da se iz čista mira signal smanji na minimum tj. pokazuje mi minimum signala sa rutera i no internet access, Kada ga diskonektujem opet pokazuje realni signal sa rutera a mogu da se normalno konektujem tek kad uradim "troubleshoot" ili kad ga izvadim iz USB porta i ubacim ponovo. Znam da nije do rutera jer on radi super i bez problema na laptopu i tabletu, a imam problema samo na desktopu sa adapterom.

Moje pitanje je zašto se ovo dešava i kako da problem rešim ?
 
Šta mislite, koliko bi bilo praktično i izvodljivo da se, recimo, u svakoj stambenoj zgradi uvede wifi za celu zgradu i plaćakroz infostan? :)

Pa ukoliko se lepo isplanira, verujem da bi moglo, ali tesko da bi se uvelo tako nesto.
Pritom, sta je sa ljudima koji vec imaju ugovor sa nekim kablovskim operaterom,ili internetu pristupaju preko mobilnog interneta, i takva usluga im ne treba?
 

Back
Top