Wireless - Opsta diskusija.

Jesi nešto menjao u podešavanju tog adaptera? Jel blinkaju lampice ili zelena lampica na adapteru, može neki printsreen od podešavanja, tj. od programa za adapter.

I jesi siguran da je uključen "prijateljev" WiFi :)

ma ukljucen 100% jer imam karticu u kompu na koji sam zavrnuo antenicu i uhvatim malo signal s tom al ova usb nece ,,hvata ostale mreze a podesavanja ja nezz ni kako se ulazi u podesavanja ovih usb adaptera
 
http://www.alfa.com.tw/download_sho...Guide&keyword=AWUS036H&verify=GDD16F&x=15&y=8

Probaj ovde skinuti softwer za taj adapter, ako ga nisi već instalirao sa cd koji si dobi uz adapter.

imam cd, instalirao s cda..do cega bi moglo biti
evo slika ovaj gornja konekcija je od kartice u kompu i ona hvata ovu mrezu dlink a ova donja konekcija je od ovog usb adaptera i ona ne moze da pronadje tu mrezu dlink koja meni treba
Untitled.png
 
Poslednja izmena:
kontaktirao sam coveka iz jedne provajderske kuce i kostace 140 evra antena, AP , i kartica .nadam se da nije skupo? kaze da je domet te kombinacije preko 1km.

AL TE TAJ ODERO JA TO KORISTIM STIM STO IMAM ANTENU JACINE 24 DECIBALA I VAJLES KARTICU SA ATARUS CIPOM UGRADJENIM U KARTICI ZA JACI DOMET JA TUCEM EKSTRA SIGNAL MALTE NE KROZ BILO KAKVU PREPREKU CAK SAD I NEVIDIM OPSTE REPETITOR OD PROVAJDERA OD ORASA KOJI JE OGROMAN I STOJI BAS ISPRED SAME ANTENE A IMAM SIGNAL MALTE NE STO POSTO A DO NJIHOVE ANTENE IMAM VISE OD KILOMETRA
 
Zdravo drugari, interesuje me zna li neko nesto o "upadu" na tudji password-om zasticen wi-fi, i gde mogu malo vise da saznam o tome. Drugo pitanje je vise hardversko, a to je da li mogu svoj ruter koji predaje wlan signal (wi fi ruter ima antenicu, mislim da je tp-linkov, tako nesto) da namestim da bude risiver, tj da ga koristim na svom desktopu kao wi-fi mreznu karticu. Hvala unapred :)
 
Imam problem pa me zanima da li neko zna sta moglo da bude. Naime imam modem i ruter asus n10, najnormalnije se telefon poveze, a laptop ni kad ukucam sifru ne uspeva, navodno ne prepoznaje sifru, cak kad je ukucam rucno. Sa drugog telefona isto ne moze, kase ne prepoznaje wps. Da naglasim da sam sve resetovala i i dalje nece. Sta moze da bude problem i kako uopste ruter koji niko ne dira moze da se i pokvari, ako je uopste kvar? Hvala, svaki koristan savet je dobro dosao.
 
Imam problem.Povukao sam kabel od modem i rutera oko 30 metara kroz sobe i priključio internet u računar i to radi perfektno.Hteo sam u tom delu zgrade da imam Wifi i kupio TP_LINK 300 i priključio ga ali pojavljuje se problem posle 6-7 časova gubi mi se internet na računaru a Wifi i dalje funkcioniše normalno.U čemu je problem.Svaki savet je dobar unapred hvala.
 

Back
Top