Windows

Кад ми буде отишао у вечна ловишта матична плоча
Изем те неписмену ацогбg није отишао него отишла не разумеш између мушког и женског рода изгледа да си попио Дуаовачу на празан стомак па почела да ради
:sad2:
 
Nabavio sam HP EliteBook 840 G3 i imam problem sa scaling-om.
Naime, prilikom butovanja Windows-a sa flesa pocetni prozor je izuzetno mali, jedva se vidi, dok je na primer tekst licence normalne velicine u tako sicusnom prozoru.
Zavrsio sam instalaciju i zaboravio na to, medjutim primetio sam da neki programi kao sto su Speccy i Bittorent imaju mutan tekst i grafiku.
To moze delimicno da se ispravi kroz High DPI podesavanja .exe fajla ali nista ne ostane sacuvano nakon zatvaranja programa.
Rezolucija ekrana je nativna i bilo koju da odaberem, kao i procenat scaling-a, problem je isti.
Probao sam i sa Basic i sa Proprietary drajverima.
Ostali sistemski tekst i grafika su cisti.
Butovao sam Mint xfce i sve je izuzetno sitno, povecanjem scaling-a postaje jos sitnije, povecanjem rezolucije gubim kvalitet celokupne grafike.
Na Ubuntu je sve ok osim nekih tastera kao sto su Save ili Open koji su blago "zamagljeni".
Da li je neko imao slican problem?
 
Probacu, treba ponovo da instaliram Windows.
Cudno mi je sto se problem javlja i na Windows-u i na Linux-u.
U BIOS-u nema nikakvih podesavanja koliko vidim.
Moguce je da su poobrljavili drajveri od grafike.Probaj posle reinstalacije sistema,da ugasis komp,ako je lap,onda ne vazi.Izvadi grafiku,pa je vrati,proveri,da li je dodatno napajanje dobro prikljuceno,pa upali.Da vidimo kako se ponasa.
 

Back
Top