Windows vs. Mac vs. Linux

Glasajte koji OS je najbolji!

  • Windows

  • Mac

  • Linux


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Cairo Dock + nešto poput Conky = win :mrgreen:
Još kad se dovatim PlayOnLinux-a... :D

Doduše, premišljam se da možda odmah i odustanem od Ubuntu i odem na Mint, u slučaju da je istina da će 11.10 Oneiric Ocelot biti bez Classic interfejsa. Unity me izluđuje, ako ne bude Classic-a ima da padaju glave xD
 
Шта ли ћеш кад се потпуно угаси подршка за Гноме 2 ?
Иначе није лош ни Јунит после мало привикавања поготово кад се користи Cairo dock Или нешто слично.
Једино што се ваља навићи на недостатак 3D коцке и сличних ефеката. :-(
А и за то има лека инсталирај Кубунту и ето ти окуржење из маште :-D
 
Uf, KDE? Nešto nisam siguran da bi mi se svideo.
Unity me izluđuje zato što dok ja stignem do neke aplikacije ili sistemskog podešavanja potrošim duplo više vremena nego što mi treba za
1. click na System
2. click na, recimo, Administration
3. click na System Monitor

Sveukupno dve sekunde, bukvalno. A da stavljam Docky uz Unity je baš nekako bezveze meni, još manje bih prostora na desktopu imao.
Premišlam se, te se premišljam, ali kad izađe Mint Katya, jednostavno ću probati, čisto da vidim koliko je poboljšan u odnosu na Julia pa ću da izaberem. Ako ništa drugo, siguran sam da 99% aplikacija za Ubuntu rade i za Mint (pod uslovom da je Linux Mint a ne Linux Mint Debian)...
 
Ja sam se bas razocarao u Ubuntu od kako sam uzeo novi laptop.
Prvo sam snimio ubuntu 10.10 i mucio me ACHI kotroler. Zbog njega mi nisu radile precice na tastaturi, kuler se sam ukljucivao na svakih 30 sekundi i nije hto sam racunar da se iskljuci. Sve ostalo radi super. Cak sam nasao i neku temu zbog koje su se svi vindovsasi lozili na ubuntu.
A onda sam jedva cekao da se pojavi 11.04 jer on ima odgovarajuci ACHI kontroler. Al' sada imam druge probleme. Imam ATIjevu graficku i ako sam danas ponovo menjao drajver, on opet nece da radi kako treba. Tako da moram da koristim osnovni drajver. Nije neki problem koristiti osnovni drajver, ali mi fali moja stara cool tema :sad2:
Pored toga, nestala mi je ikonica za zvuk u systemtray meniju (tako da mi opet ne rade precice za zvuk na tastaturi), ne pojavljuje mi se tu ni skype ni pidgin. Tako da sam morao sve to da integrisem u onaj aplet koji sluzi za komunimaciju...

Sve u svemu, vise me mrzi da ukljucujem Ubuntu i vratio sam se Windows-u i starim problemima. Koliko god da cistim C particiju, gasim nepotrebne programe, vrsim prepakivanje i ciscenje registara, defregmentaciju i ostale gluposti, racunar mi ponovo sporo radi...

Prosto da ne znam sta da izaberem kada mi se pojavi GRUB...

Da ne moram da ucim i da mi nije potreban za komunikaciju, ne bih ni ukljucio komp...
 
Poslednja izmena:
falco, al ga ti ocrni:mrgreen:

Rekao sam samo kako jeste. Nisam nista preuvelicao.
Kod 11.04 mogu da predjem preko toga sto jos uvek nema odgovarajuceg drajvera, jer osim sto nemam neke fancy efekte, nemam neke druge vece graficke probleme. U pojedinim situacijama mogu da oprostim i sto nema ikonice za zvuk u systemtr (to se odnosi na situaciju kada su mi prikljuceni zvucnici. Ali kako da smanjim zvuk kada su prikljucene slusalice? Smanjim u VLC maksimalno ali mi je i to nekad jako...). Ali to sto ne radi skype kako valja, to ne mogu da preskocim. Sa porodociom i prijateljima svakodnevno komuniciram preko skype-a i ne mogu da podnesem gluvocu, pucanje veze i sl...

Razmisljam da se vratim na 10.10. Al sta da radim sa time sto mi se racunar ne gasi sam, nego moram da sacekam da se sistem odjavi, ugasi hdd i onda iskljucim na dugme? Kako da budem siguran da se racunar adekvatno hladi i da mi ne forsira bateriju, ako se ventilator ukljucuje na 30 sec?


Meni se u početku Gnome3 nekako sviđao, al sad već...ne baš. Unity pogotovo.

Planiram da ostanem na gnome2 dok bude bilo podrske. Gnome 3 je jos uvek "polu-proizvod" i jos ce da se razvija u narednom periodu. Kada prestanu da razvijaju gnome za novije verzije, onda cu da razmislim na sta prelazim. Ali mislim da ce biti i gnome3 ok. :)

Ovih dana skupljam volju da se transferujem na KDE4 (Kubuntu);)
Ja sam par puta pokusao da predjem na KDE, ali sam se uvek vracao Gnome-u. Ipak je KDE plastika i silikoni. Gnome je ipak prirodniji. ;) :D
 
Poslednja izmena:
Rekao sam samo kako jeste. Nisam nista preuvelicao.

Tako sam i shvatio, ali šalim se malo;)

Jesu ti isti problemi i na 10.04?


Planiram da ostanem na gnome2 dok bude bilo podrske. Gnome 3 je jos uvek "polu-proizvod" i jos ce da se razvija u narednom periodu. Kada prestanu da razvijaju gnome za novije verzije, onda cu da razmislim na sta prelazim. Ali mislim da ce biti i gnome3 ok.

Imam slično mišljenje.

Ja sam par puta pokusao da predjem na KDE, ali sam se uvek vracao Gnome-u. Ipak je KDE plastika i silikoni. Gnome je ipak prirodniji.

Slažem se da je Gnome nekako "prirodniji", ali ja KDE doživljavam kao Gnome stopljen sa Windows-om, nije mi loš uopšte;) Ali Gnome je Gnome;)
 
falco imaš dve mogućnosti:
- Ili da instaliraš Debian Squeeze (stable), koji će još duuugo koristiti gnome2,
- Ili da instaliraš xfce (Debian, Arch, ... ma nebitno), i da uživaš.

Ja koristim Debian-gnome2, i Arch-xfce kombinacije. Jeste gnome2, kud i kamo, kompletnije okruženje, i duša me bolu što polako odlazi u zaborav (:vudu: :guza: :bljak: za gnome3)
Ali i xfce nije uopšte za podcenjivanje. Kada ga našteluješ, i prišrafiš, dođe mu ko neki gnome2junoša
 
falco imaš dve mogućnosti:
- Ili da instaliraš Debian Squeeze (stable), koji će još duuugo koristiti gnome2,
- Ili da instaliraš xfce (Debian, Arch, ... ma nebitno), i da uživaš.

Ja koristim Debian-gnome2, i Arch-xfce kombinacije. Jeste gnome2, kud i kamo, kompletnije okruženje, i duša me bolu što polako odlazi u zaborav (:vudu: :guza: :bljak: za gnome3)
Ali i xfce nije uopšte za podcenjivanje. Kada ga našteluješ, i prišrafiš, dođe mu ko neki gnome2junoša

Ima vremena. Mene vise muci trenutno PulsAudio i ACPI kontroler :(
 
Imam i Linux i Windows, s tim što mi je Linux mnogo draži.. Ali, mora se priznati da je PKT u pravu - Windows ima prednost što je jednostavniji mnogo, čim ga instaliraš možeš da se nakačiš na net i radiš šta hoćeš, dok sam na Linuxu uvek morao da sređujem flash, javu, eventualno mp3, video kodeke i tako redom.. Ja sam npr jednom ranije instalirao Ubuntu, i osedeo sam pokušavajući da instaliram (bilo koji) program ako nemam internet na računaru, šetajući se sa flešom od druga do kuće, jbni dependencies.. Za nekoga ko je duduk za računare to može biti previše.. Sad, za nekoga ko malo koristi računar (prosečan korisnik, čita novine, ide na net, pušta muziku, filmove, ne igra igrice), imam utisak da je bolje rešenje linux, s tim da mu postavi sve neko ko se već razume u to, posle toga ne može ništa da zajebe i neće imati potrebe sa reinstalacijom ihahaj :lol:

Meni se sviđa Linux jer mogu naći distribuciju koja baš meni odgovara.. Tako sam pre mesec dana tražio neku distribuciju koja bi odgovarala kevinom računaru, koji je prilično star (procesor na 800 MHz, 384 MB RAM-a), koji se koristi uglavnom za internet, a na kome kad instaliram antivirus rad postaje maltene nemoguć.. Guglao "lightweight linux distributions" i sistemom eliminacije izbor mi je na kraju pao na CrunchBang ( #! ).. OS je sada baziran na Debian-u tako da ima brdo programa za njega, a zaljubio sam se u jednostavnost i brzinu openbox-a, bukvalno je sve na desni klik od mene :lol:

Na svom računaru imam openSuSE, i on me je oduševio - rad sa više desktopa, folder view, fajl menadžer koji u startu podržava tabove, već spremni programi za sve i svašta, od torrenta preko IM-a i RSS čitača, svakakve sitnice još, plus kako koje parče hardvera ubacih sam je prepoznavao (istina, nisam koristio ništa najnovije), HP je sam instalirao i kad sam hteo da ga koristim išao na kickoff, kucao scan, išao na prvu opciju i odmah sam mogao da počnem da radim :D

Jednom sam na Ubuntu-u imao Gnome, sada na opensuse imam KDE, i nikako mi nije jasno kako je to Gnome popularniji toliko, meni je ono ružno ko sam đavo :dontunderstand: :lol:
 
E ljudi probali ste gnome 3? ja jesam probao na ubuntu 11.04 pre nekoliko meseci i tamo na sajtu je lepo pisalo da stable verzija, ja lepo instaliram, ali ima previše problema, stalno seka, blokira, nekakva plava boja ponekad zatreperi i odmah to izbriso.... Možda je sad poboljšan, neznam, kakvi su vaši utisci?
 
Нисам баш сигуран да ли причамо о истој верзији Убунту-а пошто 11.04 користим од почетка маја и још нисам наишао на проблем због којег бих зажалио због тога (што није био случај са претходним верзијама на које сам се враћао тек после месец -два од изласка стабиног издања)...
Оно мора мало да се припази на неке познате проблеме (у вези са Компизом) и све дође на своје место. Проблеме такође могу да направе ранија подешавања радне површина која могу довести до конфликта и проблема... ;)
За сада сам потпуно задовољан са 11.04 а чак и Јунит користим... :D
 

Back
Top