Windows 7

Haos kakva rasprava nastade da bi se odbranili Sempron 3000+ procesori.
Uglavnom Bill-i ne zalazi na forum krstarice, zabole ga cosak sta mi ovde palamudimo. Windows operativni sistem ide naored kao i sva ostala tehnologija. Ili se pomirite sa tim ili se durite poput malog deteta sa skrstenim rukama.
Bas naprotiv vi Windosoci,samo neka neko pomene drugi OS skacete,kao da je Windows svetinja,a nije.Ima jos dobrih OS-a.Niko ne porice da je Win.7 stvarno dobar OS,ali ostali,bas i nisu.Imam Win.7,Win.8.1 i Ubuntu 19.04.Kada prodje podrska Win.7,sigurno je da necu da idem na Win 10,jer mi ne podrzava Skener i printer,dok Ubuntu 64 bit-a prihvata sve spoljne komponente koje se prikljuce.Da ne bi slucajno kupovao,novi skener i printer zbog Win.10,pa ne pada mi na pamet,kada jos uvek rade dobro.Kada budu ukrotili malo Win.10 sto da ne predjem i na njega,ali za sad nismo spremni jedan za drugog.
 
i ne samo to.. argument onih koji su protiv je...teraju te da kupis jaci kompjuter..
ali u isto vreme ne kapiraju da novi hardver koji dolazi i koji ce tek dolaziti nece imati podrsku u starom OS-u sto je u neku ruku i logicno jer taj hardver i njegove napredne opcije nisu ni postojali u trenutku pisanja starog OS-a
mi svi zaboravljamo da je win 7 predstavljen pre 10 godina.
hardver je u tih 10 godina nesluceno napredovao i win 7 vise ne moze da se nosi sa tim.
Ne izvrći! Ako zbog nekog razloga kupujem novi hardver, onda će me manje brinuti što moram kupiti i novi OS, nego ako zbog novog OS-a trebam baciti STARI ispravan hardver i kupiti novi! A imam i mogućnost kupovine STAROG, rabljenog hardvera za cenu kutije cigareta!
 
Poslednja izmena:
raja se uvek buni jer je navika cudo..to sam iz prve ruke video na ovom forumu kad uradimo bilo koji koristan upgrade. :)

secam se kad se pojavio XP niko nije hteo da predje na njega..svi su se kleli u win '98
onda je XP zakrpljen pa su ljudi presli na XP i onda su se svi kleli u XP
pojavila se sedmica..nema sanse da se predje na sedmicu jer je XP zakon..
opet se pojavila ista prica sa win 10...zasto bih presao na win 10 koji je ocajan, kad imam win 7 koji je savrsen...
za desetak godina niko nece hteti da predje sa fantasticnog win 10 na neki nov koji ce tad biti aktuelan.

da se razumemo i ja vise volim sedmicu i jos je imam u svom kompjuteru ali sam svestan da zbog arhitekture desetke uskoro moram da predjem na desetku i ne kukam zbog toga..

tehnika ide napred .... progres ide napred....ili drzis korak sa njim ili ostajes u proslosti...ovo sta pricas je u rangu da i dalje vozis golfa dvojku ;)

Većina korisnika na računaru radi ono što je već znao raditi i Win95!
 
Bas naprotiv vi Windosoci,samo neka neko pomene drugi OS skacete,kao da je Windows svetinja,a nije.Ima jos dobrih OS-a.Niko ne porice da je Win.7 stvarno dobar OS,ali ostali,bas i nisu.Imam Win.7,Win.8.1 i Ubuntu 19.04.Kada prodje podrska Win.7,sigurno je da necu da idem na Win 10,jer mi ne podrzava Skener i printer,dok Ubuntu 64 bit-a prihvata sve spoljne komponente koje se prikljuce.Da ne bi slucajno kupovao,novi skener i printer zbog Win.10,pa ne pada mi na pamet,kada jos uvek rade dobro.Kada budu ukrotili malo Win.10 sto da ne predjem i na njega,ali za sad nismo spremni jedan za drugog.
ako ostajes na starom hardveru ne moras ni da prelazis sa win 7.
to sto prestaje podrska u sustini te ne tangira sigurno jos dve do tri godine..za XP su tek pre dve godine prestali da rade update softvera tako da ces i sve programe bez problema moci da koristis na sedmici jos godinama.

sto se tice samo win-a vs linuxa..pa pazi..win je u svakom slucaju jednostavniji program..secam se davnih dana mi je trebalo dve knjige da bih naterao win modem da mi radi na linuxu a sa win-om sam to uradio intuitivno :)
tako da se jednostavnost i user friendly win-a se ne moze osporiti..
takodje imas i daleko vecu i jacu softversku podrsku..

i na kraju.. open source nikad ..ali nikad ne moze da se meri sa win-om na prvom mestu iz bezbednosnih razloga..

sta mislis zasto pentagon.. vol strit i slicni imaju ugovore sa blekberijem a ne koriste android? :)
ne racunam ovaj sad androd sto je izbacila americka vlada za svoje sluzbenike koji su prakticno oni radili.
 
Ne izvrći! Ako zbog nekog razloga kupujem novi hardver, onda će me manje brinuti što moram kupiti i novi OS, nego ako zbog novog OS-a trebam baciti STARI ispravan hardver i kupiti novi!
tebe niko ne tera da predjes..win 7 ce biti aktuelan jos godinama kad ces u svakom slucaju morati da predjes na bolji hardver..a i realno i desetka radi sa vecinom sistema koji su sad u upotrebi...
 
ako ostajes na starom hardveru ne moras ni da prelazis sa win 7.
to sto prestaje podrska u sustini te ne tangira sigurno jos dve do tri godine..za XP su tek pre dve godine prestali da rade update softvera tako da ces i sve programe bez problema moci da koristis na sedmici jos godinama.

sto se tice samo win-a vs linuxa..pa pazi..win je u svakom slucaju jednostavniji program..secam se davnih dana mi je trebalo dve knjige da bih naterao win modem da mi radi na linuxu a sa win-om sam to uradio intuitivno :)
tako da se jednostavnost i user friendly win-a se ne moze osporiti..
takodje imas i daleko vecu i jacu softversku podrsku..

i na kraju.. open source nikad ..ali nikad ne moze da se meri sa win-om na prvom mestu iz bezbednosnih razloga..

sta mislis zasto pentagon.. vol strit i slicni imaju ugovore sa blekberijem a ne koriste android? :)
ne racunam ovaj sad androd sto je izbacila americka vlada za svoje sluzbenike koji su prakticno oni radili.
ima stvari koje rade najbolje sa win2ksp4 kao progaramatori i gerberi... infinity programator mi najbolje radi samo na njemu, zato samo i koristim win...i za forum, torente i sl....osx samo za ozbiljne stvari :)
 
ako ostajes na starom hardveru ne moras ni da prelazis sa win 7.
to sto prestaje podrska u sustini te ne tangira sigurno jos dve do tri godine..za XP su tek pre dve godine prestali da rade update softvera tako da ces i sve programe bez problema moci da koristis na sedmici jos godinama.

sto se tice samo win-a vs linuxa..pa pazi..win je u svakom slucaju jednostavniji program..secam se davnih dana mi je trebalo dve knjige da bih naterao win modem da mi radi na linuxu a sa win-om sam to uradio intuitivno :)
tako da se jednostavnost i user friendly win-a se ne moze osporiti..
takodje imas i daleko vecu i jacu softversku podrsku..

i na kraju.. open source nikad ..ali nikad ne moze da se meri sa win-om na prvom mestu iz bezbednosnih razloga..

sta mislis zasto pentagon.. vol strit i slicni imaju ugovore sa blekberijem a ne koriste android? :)
ne racunam ovaj sad androd sto je izbacila americka vlada za svoje sluzbenike koji su prakticno oni radili.

Win-modemi su bila ciganska posla! A ko bi za Linux radio drajvere za svih 'iljade podvarijanti istog govanjceta?
Gde ćeš jednostavniju instalaciju drajvera ako ih OS već sam složi!? Ni brige ni pameti!
Win sigurniji, a vrišti se da treba imati razne anti ovo-ono programe?
 
Win-modemi su bila ciganska posla! A ko bi za Linux radio drajvere za svih 'iljade podvarijanti istog govanjceta?
Gde ćeš jednostavniju instalaciju drajvera ako ih OS već sam složi!? Ni brige ni pameti!
Win sigurniji, a vrišti se da treba imati razne anti ovo-ono programe?
napises sam drajver... ja pisao osx za pomenuti programator koji je imao samo source za linux...velika mudrost...
uzgred najlakse instalacije ili deinstalacije svega su uvek i jedino za osx... ko kaze suporotno nema pojma...
 
Win-modemi su bila ciganska posla! A ko bi za Linux radio drajvere za svih 'iljade podvarijanti istog govanjceta?
Gde ćeš jednostavniju instalaciju drajvera ako ih OS već sam složi!? Ni brige ni pameti!
Win sigurniji, a vrišti se da treba imati razne anti ovo-ono programe?
Razne? Držim samo defendera I radi odlično posao.
Dok sam imao w7 tu je trebalo kao što kažeš raznih av .
 
Win-modemi su bila ciganska posla! A ko bi za Linux radio drajvere za svih 'iljade podvarijanti istog govanjceta?
Gde ćeš jednostavniju instalaciju drajvera ako ih OS već sam složi!? Ni brige ni pameti!
Win sigurniji, a vrišti se da treba imati razne anti ovo-ono programe?
mozda su za tebe ciganska posla..ali u svoje vreme su bili potrebni jer su hardverski modemi isli samo do 33.600
i nisu uopste bili problem drajveri..nego ga pokrenuti..spojiti na internet..ali znas kako kazu.kako nekome ko nikad nije bio na moru, da objasnis kako je lepse na moru nego na adi..tako i tebi..ne vredi pricati neke price kad nisi prosao kroz to a tvrdoglav si da slusas :)

sa jedne strane zameras winu glomaznost..koja potice izmedju ostalog i upravo iz toga sto ima drajvere za sve moguce stvari od kojih ti 90% nikad nece ni trebati a sa druge strane hvalis linux jer to ima.. u pokusajima da budes u pravu sam sebe negiras :)

sto se tice sigurnosti.. pa pazi..win je napadan sa svih strana..od hakera koji ne podnos monopolizam microsofta do industrijske spijunaze jer skoro sve radi na winu (sad ne pricamo o serverima koji su na linuxu na primer)
tako da se moze reci da je win cak i veoma uspesan u borbi protiv hakovanja kad odoleva ogromnom napadu i koncentraciji pametnih mozgova koji pokusavaju da ga obore.

i na kraju jedan info za tebe posto te treba malo edukovati.
kad je cuveni virus "I love you" napravio stetu u milionima kompjutera sirom sveta sun microsystems je krenuo u kampanju reklamiranja svog solarisa kao bulletproof sistema.."sistem koji nema virusa".. u roku od nedelju dana su se stvorili virusi za solaris ... hakerima jednostavno nisu zanimljivi drugi sistemi i zato ne prave viruse za njih.
 
ako ostajes na starom hardveru ne moras ni da prelazis sa win 7.
to sto prestaje podrska u sustini te ne tangira sigurno jos dve do tri godine..za XP su tek pre dve godine prestali da rade update softvera tako da ces i sve programe bez problema moci da koristis na sedmici jos godinama.

sto se tice samo win-a vs linuxa..pa pazi..win je u svakom slucaju jednostavniji program..secam se davnih dana mi je trebalo dve knjige da bih naterao win modem da mi radi na linuxu a sa win-om sam to uradio intuitivno :)
tako da se jednostavnost i user friendly win-a se ne moze osporiti..
takodje imas i daleko vecu i jacu softversku podrsku..

i na kraju.. open source nikad ..ali nikad ne moze da se meri sa win-om na prvom mestu iz bezbednosnih razloga..

sta mislis zasto pentagon.. vol strit i slicni imaju ugovore sa blekberijem a ne koriste android? :)
ne racunam ovaj sad androd sto je izbacila americka vlada za svoje sluzbenike koji su prakticno oni radili.
Ma ameri me ne interesuju,neka otresaju usima kada napisem za njih nesto lose,a dobro nista o njima ne znam.Uglavno Ubuntu prihvata sve moje stare hardvere,skoro bez pitanja.samo kad ih prikljucis prvi put traze lozinku i posle radi bez problema.Ne bi meni bio problem ni Win.10,ali zasto skener i printer rade na Win.8.1 64 bit-a,a na Win 10 nece.Po cemu je taj OS poseban.
 
Sad je vec rasprava presla na linux vs win.
Da probam linux-sasima da objasnim.Linux sistemi apsolutno zasluzuju svojih 2%. Ja nemam nista protiv da batalim Win i poteram neki linux ali svakodnevno koristim Illustrator,Photoshop,Cinema 4D,Fireworks,Adobe XD i jos neke programe.Od istih i zivim,prema tome budite svesni da ne mozete svakome da gurate podsvesno linux pod nos.
Ako neko spomene samo da linux ima alternative za ove programe,samo cu se cinicno nesmejati.
 
Ma ameri me ne interesuju,neka otresaju usima kada napisem za njih nesto lose,a dobro nista o njima ne znam.Uglavno Ubuntu prihvata sve moje stare hardvere,skoro bez pitanja.samo kad ih prikljucis prvi put traze lozinku i posle radi bez problema.Ne bi meni bio problem ni Win.10,ali zasto skener i printer rade na Win.8.1 64 bit-a,a na Win 10 nece.Po cemu je taj OS poseban.
secam se svojih pocetaka kad sam bio odusvljen minixom :D
sistem koji sam dizao sa diskete :D
do jaja :D
i super radi :)
ali opet.. na kraju..voleo ili ne voleo nesto..moras da pratis napredak :)
 
brkas pojmove :)
ispod haube je razlika izmedju tih win-ova ogromna :)
ali verovatno toga nisi ni svestan..jer copy/paste koristis isto od '95 do danas :)
Aha... Noviji windblowsi prtljau frtljaju servisima koji niti trebaju, niti zanimaju prosečnog korisnika!
Nacrtano: Nije isto ako ja trebam kantu za banalne stvari, ili ako se koristi za upravljanje atomskim centralama pa se treba registrovati hrpa stvari!

Ili, malo skretanje, ali se svodi na isti klinac: Imali smo recimo internet vezu 56 kbps i radili zadovoljavajuće. Danas imamo i HILJADU puta bržu vezu, ali se ništa brže ne otvara jer su u cilju 'napretka' stranice natrpane raznim debilnostima, plus što sada prvo odeš na 20-30 stranica dok se ne otvori ona koju trebaš jer razni majmuni trebaju razne evidencije... itd..itd.....
 
Ili, malo skretanje, ali se svodi na isti klinac: Imali smo recimo internet vezu 56 kbps i radili zadovoljavajuće. Danas imamo i HILJADU puta bržu vezu, ali se ništa brže ne otvara jer su u cilju 'napretka' stranice natrpane raznim debilnostima, plus što sada prvo odeš na 20-30 stranica dok se ne otvori ona koju trebaš jer razni majmuni trebaju razne evidencije... itd..itd.....

zaboravljas da su stranice nekad bile u plain html-u
sad su opterecene raznim skriptama .. efektima.. slikama..sam dizajn interneta onda i sad nije isti..
sta mislis zasto je gif tad bio toliko popularan?..
"tezina" stranice je sad daleko veca ..ali tad nisi mogao da kupujes preko neta..da rezervises karte preko njega..nisi mogao vecinu stvari koje sad uzimas zdravo za gotovo..

i da..otvara se brze :)
 
meni win 7 carski za net...imam skraceni, onaj micro sto ga je napravio admin od demonoida i radi perfektno...nikakav update na njemu nisam stavio vec 4 godine...vecina servisa iskljucena od winsearcha do stvari koje mi u zivotu ne trebaju... nikakav defender ili virus protector nemam osim ublocka... i nikada nikakav problem da moram da se cesem...slican je kao snow leopard za meka mozda najbolji sistem ikad napisan za bilo koji komp... problem su samo browseri, nista vise jer je taj sistem neunistiv bas kao njegova server varijanta...ali kome treba sminka i nesto mnogo vise za aplikacije iz poslednjih godina onda razumem prelazak.
 
Koristim sve OS-ove i nemam ni sa jednim nikakvih problema. Mislim da je problem više do korisnika.

Zaboravio sam šta je traženje drajvera otkad se pojavio Windows 10 i novije Linux distribucije.
 
Sad je vec rasprava presla na linux vs win.
Da probam linux-sasima da objasnim.Linux sistemi apsolutno zasluzuju svojih 2%. Ja nemam nista protiv da batalim Win i poteram neki linux ali svakodnevno koristim Illustrator,Photoshop,Cinema 4D,Fireworks,Adobe XD i jos neke programe.Od istih i zivim,prema tome budite svesni da ne mozete svakome da gurate podsvesno linux pod nos.
Ako neko spomene samo da linux ima alternative za ove programe,samo cu se cinicno nesmejati.
Za cudo da ne mozes da shvatis da takvih programa ima i na Ubuntu,samo pod drugim nazivom.Ima ih i besplatnih,a i profi koji treba da se kupe.
 

Back
Top