Windows 7

Niko tebi nije uperio pistolj u celo da predjes na Win10.
Neki penzioneri i dalje koriste Internet Explorer 8 za pregledanje Web-a jer su tako navikli.No to ne znaci da treba svi da ostanemo zarobljeni sa IE8. Toje HTML5 tu je CSS3 idemo napred.

Tako isto i za Windows.To sto ti imas PC kantu ne znaci da DeBill Gejts razmislja o jednom pojedincu iz Male Mostanice koji ima Kantu.Niti ceo svet treba da povuce rucnu jer jedan pojedinac ili vise pojedinaca imaju kantu.

Ne kazem da je svaka promena dobra ali i XP je jednom bio promena i Win7 je bio promena koju zakleti Xp-ovci nisu hteli da prihvate.Secam se dugih tema po forumima i pljuvanja.

Naravno da se raja buni svaki put kada DeBill Gejts izbaci nešto novo jer je to UVEK značilo nadogradnju ili promenu par komponenti, pa čak i CELE kante!

Konkretni primer za Win10: Komšija ima tablet sa 32 GB eMMC karticom i naravno, nakon godinu dana se to popunilo silnim 'neophodnim i revolucionarnim' zakrpama i apdejtima pa ga morao nositi na 'čišćenje'! U normalnim uslovima bi bilo UTUŽIVO da ti recimo proizvođač napravi auto koji će SIGURNO da crkne nakon isteka garancije, a da se ništa nije pokvarilo!

A druga UTUŽIVA stvar je PLJAČKA kupaca jer MORAJU da kupuju nešto što im ne treba: Vlasnici PC-kante sve ono što im nikada neće trebati, a specifično vezano uz tablete i slična govanjca, a vlasnici tih malih prenosnih govanjca sve ono što treba samo za PC-kante! Kao da ti proizvođač automobila uvaljuje i naplaćuje razvoj softvera i za električni trotinet! :rotf:
 
Koristi ga , niko ti ne brani :per:
Ne, hvala! Nakon XP-a...LINUX! :super:

usput, anegdota! Dok sam koristio XP, banka se pri online poslovanju počela dernjati da više neće podržavati XP jer je to sigurnosna pretnja nakon što je DeBill Gejts ukinuo podršku!
Pa HEBEM ti takvu banku i niihove sisteme i protokole ako sigurnost zavisi od tamo nekakvog DeBillovog sklepanog poluproizvoda! :cepanje::cepanje::cepanje:
 
Poslednja izmena:
Fosil ja zaista ne znam šta te čudi , to je zastareo sistem a posle njega su izašle novije verzije.. svakako da su bili upozoreni da zamene softver ili prilagode isti novim okolnostima.
Vidim, moram nacrtati: Ako sigurnost štednje i transakcija ZAVISE od 'starosti' OS-a, znači, ja mogu da sklepam neki OS i pomoću njega da opljačkam banku? Ili to IPAK NEMA veze, osim 'mafijaških' veza i vezica u IT-industriji? :zcepanje: :zcepanje:
 
Držim se teme! Iza nove godine će malo po malo sve više majmuna na razne načine početi zahebavati Win7 korisnike! Vidim kod komšija, svako malo već šteka i Windows Update!
1. win 7 još uvek nije izgubio podršku niti će se to desiti odmah posle nove godine iako svi trube da oće nije ni to baš tako jednostavno za win xp su se pravili updatei do 2015-e godine iako je zvanična podrška ukinuta davno pre toga.
2. barem na win 7 može da se isključi update , baš kao što neki znaju da je iskljhuče i na windows 10-ci , ali ti očigledno ne spadaš među njih
 
1. win 7 još uvek nije izgubio podršku niti će se to desiti odmah posle nove godine iako svi trube da oće nije ni to baš tako jednostavno za win xp su se pravili updatei do 2015-e godine iako je zvanična podrška ukinuta davno pre toga.
2. barem na win 7 može da se isključi update , baš kao što neki znaju da je iskljhuče i na windows 10-ci , ali ti očigledno ne spadaš među njih
1. Za XP je DeBill Gejts produžio podršku jer je to tražila i platila američka mornarica!
2. Ja sam isključio DeBillove apdejte tako što sam prešao na Linux! :rotf::rotf::rotf:No svejedno, KO je ONDA GLUP? Oni koji isključuju apdejte i zakrpe, ili oni koji VRIŠTE i URLAJU da tako ugrožavate svoj računar i svoju sigurnost na mreži, a teoretski i FIZIČKI? :super:
 
Niko tebi nije uperio pistolj u celo da predjes na Win10.
Neki penzioneri i dalje koriste Internet Explorer 8 za pregledanje Web-a jer su tako navikli.No to ne znaci da treba svi da ostanemo zarobljeni sa IE8. Toje HTML5 tu je CSS3 idemo napred.

Tako isto i za Windows.To sto ti imas PC kantu ne znaci da DeBill Gejts razmislja o jednom pojedincu iz Male Mostanice koji ima Kantu.Niti ceo svet treba da povuce rucnu jer jedan pojedinac ili vise pojedinaca imaju kantu.

Ne kazem da je svaka promena dobra ali i XP je jednom bio promena i Win7 je bio promena koju zakleti Xp-ovci nisu hteli da prihvate.Secam se dugih tema po forumima i pljuvanja.
Pa nije baš da nije. Sistem nije samo kompjuter. Tu je dodatna oprema. Štampač kao prvi primer. Imaš stariji štampač koji radi na XP, radi na w7, ispravan je, ali sad nema drajvera za w10. Ili: novi štampač nema drajvere za w7 iako "podrška" još postoji...
 
U to slucaju sva krivica pada na proizvodjaca stampaca.Ne pravi deBill Gejts drajvere za svaku sklopociju koja ispadne iz fabrike.
Na Win.7 i Ubuntu samo ubodi stampac,koji je pdrzavala i 95-ica,radi bez problema.I cim se ukljucu na ova dva OS-a drajveri se sami pojave sa interneta,downloaduju i instaliraju.Zasto to nije tako i na Win.10?Znaci ako postavis Win.10 onda moras da kupujes i nove komponente.Bezveze.
 
U to slucaju sva krivica pada na proizvodjaca stampaca.Ne pravi deBill Gejts drajvere za svaku sklopociju koja ispadne iz fabrike.

Ali DeBill Gejts radi novi Win za koji NEMA šanse da će raditi (većina?) drivera sa starog OS-a? Kakve su to 'revolucionarne i neophodne' promene koje dovode do toga!? I pričamo o SKLOPOCIJAMA koje su već BILE napravljene kada je ovaj majkrosoftov majmun razvijao 'novi' OS!

Bukvasto nacrtano za raju sa IQ manjim od broja cipela: Kao da za svaki novi OS trebaš da kupiš i novu tastaturu i miša jer stari nemaju drivere za novi OS?
 
U to slucaju sva krivica pada na proizvodjaca stampaca.Ne pravi deBill Gejts drajvere za svaku sklopociju koja ispadne iz fabrike.
A proizvođači hardvera bi u normalnim okolnostima trebali razbiti njušku DeBill-ovim majmunima jer bi za svaki novi oS trebali piskarati nove drivere, a nikakve zarade od toga!? Umesto toga, i njima ODGOVARA da raja baca 'staro' i ispravno te kupuje novo!
Nacrtano za 'ograničene': : Ko bi kupovao autiomobil za koji znaš da će raditi 5 godina, a onda ga baci i kupi novi? :zcepanje::zcepanje:
 
Svaka čast, to je veliki korak za Majkrosoft! Bilo bi i nešto od njih... da NISU zakasnili! Otišlo tržište u drugom pravcu, a oni zaspali!
Pa trenutno Windows drži 88% svetskog tržišta desktop i laptop OS-ova, Lunux varira standardno oko 2% a svi ostali leže u onih 10%. Tako da se teško može reći da su zakasnili....
 
Pa trenutno Windows drži 88% svetskog tržišta desktop i laptop OS-ova, Lunux varira standardno oko 2% a svi ostali leže u onih 10%. Tako da se teško može reći da su zakasnili....
Kako nisu zakasnili? Zašto onda nemamo WINDROID, već Android? Imali su hrpu love koju su mogli uložiti u razvoj toga, a Debill Gejtsu bilo važnije mlatiti lovu kako bi postao najbogatiji amer! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
U to slucaju sva krivica pada na proizvodjaca stampaca.Ne pravi deBill Gejts drajvere za svaku sklopociju koja ispadne iz fabrike.
Mnogo bi im bilo lakse kada bi znali tako te stvari ,barem 50% bi manje lupali...
Proizvođač štampača mora da dobije neke specifikacije operativnog sistema od proizvođača da bi napisao drajver. I onda Bili kaže: "Ako ti dam specifikacije za w7, onda će tvoj štampač raditi sa w7 i neće niko imati potrebu da pređe na w10".
 
Proizvođač štampača mora da dobije neke specifikacije operativnog sistema od proizvođača da bi napisao drajver. I onda Bili kaže: "Ako ti dam specifikacije za w7, onda će tvoj štampač raditi sa w7 i neće niko imati potrebu da pređe na w10".
A ako SLUČAJNO( :rotf:) stari štampač radi na novom OS-u, onda se proizvođač štampača pobrine da svejedno kupiš novi štampač jer su originalne boje ili toneri za stari skuplji nego NOVI sa garancijom!
Uppsss! Upravo sam pobio jedan od svojih argumenata i dokazao da novi OS ne treba imati drajvere za stare štampače!!! :rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Proizvođač štampača mora da dobije neke specifikacije operativnog sistema od proizvođača da bi napisao drajver.
Ne mora. Sve biblioteke potrebne za pisanje drajvera za Windows su sadržane u Visual Studiu, takozvani WDF framework. Sve specifikacije Windowsa su javne od prvog dana, ne krije ih Bili u fijoci. Naravno, proizvođači hardvera nemaju interes da pišu baš sve drajvere za praistorijske uređaje, prvo jer to košta, a drugo jer žele da ti kupiš novi uređaj a ne da recikliraš stari (jer profit, bajo moj!)

Deco bre, ništa ne znate.
 
Naravno da se raja buni svaki put kada DeBill Gejts izbaci nešto novo jer je to UVEK značilo nadogradnju ili promenu par komponenti, pa čak i CELE kante!
raja se uvek buni jer je navika cudo..to sam iz prve ruke video na ovom forumu kad uradimo bilo koji koristan upgrade. :)

secam se kad se pojavio XP niko nije hteo da predje na njega..svi su se kleli u win '98
onda je XP zakrpljen pa su ljudi presli na XP i onda su se svi kleli u XP
pojavila se sedmica..nema sanse da se predje na sedmicu jer je XP zakon..
opet se pojavila ista prica sa win 10...zasto bih presao na win 10 koji je ocajan, kad imam win 7 koji je savrsen...
za desetak godina niko nece hteti da predje sa fantasticnog win 10 na neki nov koji ce tad biti aktuelan.

da se razumemo i ja vise volim sedmicu i jos je imam u svom kompjuteru ali sam svestan da zbog arhitekture desetke uskoro moram da predjem na desetku i ne kukam zbog toga..

tehnika ide napred .... progres ide napred....ili drzis korak sa njim ili ostajes u proslosti...ovo sta pricas je u rangu da i dalje vozis golfa dvojku ;)
 
Proizvođač štampača mora da dobije neke specifikacije operativnog sistema od proizvođača da bi napisao drajver. I onda Bili kaže: "Ako ti dam specifikacije za w7, onda će tvoj štampač raditi sa w7 i neće niko imati potrebu da pređe na w10".
To je nonsense.
Naime svaki normalan korisnik će koristiti sistem koji ima zakrpe a napustiće onaj koji je van podrške.
OEM-u nije isplativo da za starije štampače piše drajvere, normalno će to uraditi za nove jer tu je zarada.. 70% njih ne bi ni uzelo nov hw jer mu stari radi...
 
Poslednja izmena:
Naime svako normalan korisnik će koristiti sistem koji ima zakrpe a napustiće onaj koji je van podrške.

i ne samo to.. argument onih koji su protiv je...teraju te da kupis jaci kompjuter..
ali u isto vreme ne kapiraju da novi hardver koji dolazi i koji ce tek dolaziti nece imati podrsku u starom OS-u sto je u neku ruku i logicno jer taj hardver i njegove napredne opcije nisu ni postojali u trenutku pisanja starog OS-a
mi svi zaboravljamo da je win 7 predstavljen pre 10 godina.
hardver je u tih 10 godina nesluceno napredovao i win 7 vise ne moze da se nosi sa tim.
 

Back
Top