Windows 7

Southwind

Domaćin
Banovan
Poruka
3.015
Svako, pa čak i Microsoft otvoreno govori o dolazećem Windows 7 operativnom sistemu koji bi trebao pred korisnicima da se pojavi početkom 2010 godine. Prema poslednjim informacijama i ovaj operativni sistem će biti dostupan u 32-bitnoj i 64-bitnoj verziji, stim što je vrlo verovatno da će to biti poslednja verzija Windows-a koja će biti dostupna u 32-bitnoj verziji.
Najverovatniji sled događaja će biti takav da će Microsoft veoma snažno hrabriti korisnike da se preorjentišu na 64-bitne verzije Windows-a da bi se naparavio prostor za sledeću verziju ovog operativnog sistema koju ćemo u ovom tekstu po analogiji nazvati „Windows 8“ i koji će biti potpuno 64-bitni.
th_e6f83349fc798f4e0f9199ceb45fb2dc.jpg



Izvor:http://itsvet.com/tekst/prelazak-na-64-bitni-windows/1756/
 
Ja sam cuo da nakon Windows 8 Microsoft napusta Windows-e i pocinje da pravi novi OS koji se zove Miron i koji ce u potpunosti drugacije da funkcionise od danasnjih OS.Sto bi znacilo mozda i da se iz upotrebe izbace CD-ovi i DVD-ovi ???
 
"Hot on the heels of the leaked Windows 7 Milestone 3 Build 6780 details, Microsoft confirmed that the first public taste of Windows 7 is approximately a month away. Situated between the M3 Build 6780 and the first fully fledged Beta of the next iteration of the Windows client, the pre-Beta development milestone of Windows 7 will be made available starting with late October 2008. With Microsoft gearing up to broaden access to the early builds of Windows 7, the Redmond company is also signaling the beginning of the end for Windows Vista."

Izvor:http://news.softpedia.com/news/Forget-Windows-7-M3-Build-6780-Windows-7-Pre-Beta-Is-Coming-94180.shtml
 
Trenutno se ne vide neke velike razlike izmedju sedmice i viste,a ko hoce moze da skine i kaze nam kako se,za sada,ponasa alpha verzija vistinog naslednika :D
Windows 7 sada ima istu zahtevnost kao Vista,ali sam siguran da ce finalna verzija imati vecu zahtevnost.
 
Fazon je sto kakav god os da naprave, svaki se zasniva na win i u sustini je sranje i bagovit.
Linux ih je pre**** kao mlade majmune.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Fazon je sto kakav god os da naprave, svaki se zasniva na win i u sustini je sranje i bagovit.
Linux ih je prejebo kao mlade majmune.

Razlika je u tome sto ti za Linux treba vremena da ga savladas...sto je velikoj populaciji korisnika racunara vec sam po sebi previse.Ljudi koji vec dugo vremena rade na Windowsu i nije tako tesko da se priviknu na Vistu iako je sama po sebi malo drugacija...dok je sa Linux-om vec druga stvar ;)...i jos dok god ljude...veliku populaciju korisnika racunara ne bude interesovalo sta je to OPEN SOURCE nece ih ni interesovati kakva je razlika izmedju Windows-a ,Mac-a i Linux-a.

Imao sam prije neku vece priliku da malo radim na Ubuntu-u i nije mi los...sto vise stvarno je OK ali ipak previse razlicit...programi i sve ostalo.Sto se mene tice ako ovako nastave da prave Linux-ove sledece OS-e razmisljacu da se prebacim na Linux,ali za sada ne.

Pozzz...
 
Trenutno se ne vide neke velike razlike izmedju sedmice i viste,a ko hoce moze da skine i kaze nam kako se,za sada,ponasa alpha verzija vistinog naslednika :D
Windows 7 sada ima istu zahtevnost kao Vista,ali sam siguran da ce finalna verzija imati vecu zahtevnost.

Sedmica je brza od Viste...i ima dosta znacajnih razlika. Namenjena je onima koji, opravdano ili ne, ne ulazim u to, nisu zadovoljni Vistom
 
Ne, Win7 nije VistaSP2...postoji mnogo bolja analogija ako se pogledaju Microsoftovi operativni sistemi zadnjih par godina.
Trebao je da bude Vista SP2,citao sam,ali se ne secam gde :D
Sedmica je brza od Viste...i ima dosta znacajnih razlika. Namenjena je onima koji, opravdano ili ne, ne ulazim u to, nisu zadovoljni Vistom
TRENUTNO nema vecih razlika ;)
Ako znas koje su te znacajne razlike,napisi nekoliko da svi vide :)
 
Windows 7 nece biti Vista SP2...inace to nebi bio Windows 7 ili Vienna nego Vista SP2...

Prvo ime je trebalo da bude Blackcomb pa onda Vienna i onda sada po redosledu koji dolazi je Windows 7 ;).
Windows Vista je napravio velike pomake u smjeru Grafike i Audio mogucnosti i Windows 7 ce da se nastavi razvijati u tom smjeru ;).
Novosti koje ce biti u Windows 7 su novi Windows Explorer i Multi Touch System koji ce biti jedan od inoviteta Windows-a ;)

Dakle ipak nece biti SP2 ;).
 
Poslednja izmena:
Ja sam cuo da nakon Windows 8 Microsoft napusta Windows-e i pocinje da pravi novi OS koji se zove Miron i koji ce u potpunosti drugacije da funkcionise od danasnjih OS.Sto bi znacilo mozda i da se iz upotrebe izbace CD-ovi i DVD-ovi ???
Pa, Windows-i svakako predstavljaju najznačajnije ime u istoriji računara (uz Internet), tako da će njihovo penzionisanje svakako mnoge razgneviti
 
Nema tu Add-ons-a...
Kao sto sam rekao juce...graficki izgled i audio mogucnosti ce ostati iste...
Oni hoce da naprave stabilniji System od Viste...a to ce i uraditi...
To ako ce dizain programa biti isti ne znaci da ce prepakovati Vistu nego da hoce da zadrze dizain izgled OS-a...

Windows 7 ce biti dostupan i u 32bit-noj i u 64 bit-noj verziju s tim da Microsoft tezi tome da sve naredne verzje poslije Windows-a 7 budu 64bit-ne.
 
Poslednja izmena:

Back
Top