windows 11

Zašto ovo nije prosto Win10 update? Jel 10ka stigla do kraja svojih mogućnosti, i ne vidi se više svrha da se vuče mrtav konj?
Tom Hanks Dipshit GIF
 

Windows 7 license keys are still valid for Windows 11​


Yesterday, a pre-release build of Windows 11 was leaked on the Internet and, as expected, many users rushed to install it to test and see what is new. It was quickly found that Windows 11 can be activated with a Windows 7 product key. Thus, Windows 10, 8.1 and 7 users can upgrade to activate the leaked Windows 11 build for free.
While it is an early pre-release build, it already demonstrates a lot of improvements and new features that come to Windows 11. As you could expect, there are many things in the OS that still didn't change as of now, so the activation mechanism remains unchanged and doesn't differ from its predecessor.
Windows 11 Screenshots 6

So, users who installed Windows 11 can activate it with a Windows 7 product key. Such opportunity was first introduced in Windows 10 with its a bit controversial free upgrade offer.

Free upgrade to Windows 11​

Back in 2015, when an initial Windows 10 version was released, Microsoft announced that Windows 7 and Windows 8.1 users are able to go with the new operating system for free. The ability to directly activate Windows 10 for free with a Windows 7 product key was added a bit later. The Redmond software giant was about to end the offer a year after the release of Windows 10, but it never happened.
So, it is 2021, and Microsoft still allows users to perform a free upgrade from Windows 7 to Windows 10 without paying for a license. Therefore, anyone with a genuine Windows 7 or Windows 8/8.1 license key can upgrade to any release of the most recent Window version. Finally, the leaked build of Windows 11 follows the suit.
It is clearly too early to say whether this feature will remain in the final release of Windows 11. Microsoft could change the activation system at any time later, or just by the time of the official launch.

https://winaero.com/windows-7-license-keys-are-still-valid-for-windows-11/
 
Ne znam sta ce biti ispod haube ali ovaj novi start UI je pokidao.
Nikad mi se nije svidjao win-ov start panel jos od xp pa nadalje sve do 10ke i njenih "plocica" odvratno ruzno, nepregledno...
Ali ovo na 11-tici obecava.
Konacno da ui ima smisla, da je pregledno i korisno, takodje super sto se moze centrirati na sredinu.
 
Ne znam sta ce biti ispod haube ali ovaj novi start UI je pokidao.
Nikad mi se nije svidjao win-ov start panel jos od xp pa nadalje sve do 10ke i njenih "plocica" odvratno ruzno, nepregledno...
Ali ovo na 11-tici obecava.
Konacno da ui ima smisla, da je pregledno i korisno, takodje super sto se moze centrirati na sredinu.
Plocice su bile vrh , sada ako nisi primetio kopiraju OSX i razne linux derivate pa ti se zato verovano dopada.
 
Plocice su bile vrh , sada ako nisi primetio kopiraju OSX i razne linux derivate pa ti se zato verovano dopada.
Kao neko ko se aktivno bavi UI dizajnom mogu reci da su plocice nesto najruznije sto sam video.
Sam koncept mozda i nije los ali realizacija je ravna nuli, nisam jedini koji tako misli medju dizajnerima.

Win je super OS, ja koristim isti oduvek. Ali kad je u pitanju UI nikad nisu odradili pravu stvar.
Evo sad imamo na 10-ki DVA control panela,imamo start gde su svi programi a opet poneki fali,imamo plocice koje zauzimaju 100x100px sa malom ikonicom u sredini i nepotrebnim paddingom unaokolo koji sam trosi prostor itd...

iOS je mozda i previse komercijalan OS, ali kada je u pitanju dizajn, rade top stvari, to sto ih svi kopiraju od Samsunga,raznih Kineza pa evo do Microsofta je samo potvrda toga.

Bilo kako bilo,ovu promenu pozdravljam,napokon pregledan i lep start gde mogu smestiti sve ono sto cesto koristim i da imam cist desktop (do sada sam koristio razne male programe da to postignem,sad cu to moci sve da deinstaliram i imam to po default-u)
 
Kao neko ko se aktivno bavi UI dizajnom mogu reci da su plocice nesto najruznije sto sam video.
Sam koncept mozda i nije los ali realizacija je ravna nuli, nisam jedini koji tako misli medju dizajnerima.

Win je super OS, ja koristim isti oduvek. Ali kad je u pitanju UI nikad nisu odradili pravu stvar.
Evo sad imamo na 10-ki DVA control panela,imamo start gde su svi programi a opet poneki fali,imamo plocice koje zauzimaju 100x100px sa malom ikonicom u sredini i nepotrebnim paddingom unaokolo koji sam trosi prostor itd...

iOS je mozda i previse komercijalan OS, ali kada je u pitanju dizajn, rade top stvari, to sto ih svi kopiraju od Samsunga,raznih Kineza pa evo do Microsofta je samo potvrda toga.

Bilo kako bilo,ovu promenu pozdravljam,napokon pregledan i lep start gde mogu smestiti sve ono sto cesto koristim i da imam cist desktop (do sada sam koristio razne male programe da to postignem,sad cu to moci sve da deinstaliram i imam to po default-u)
A da li si koristio neki windows phone , tamo su plocice dosle do izrazaja a osakacenu verziju su plasirali na desktop varijanti.
Sada stavljaju obicne ikonice ... :super: sa konja na magarca.
Ali meni je bitan stabilan OS a to svakako jeste W10 a verujem bice i W11.
 
A da li si koristio neki windows phone , tamo su plocice dosle do izrazaja a osakacenu verziju su plasirali na desktop varijanti.
Sada stavljaju obicne ikonice ... :super: sa konja na magarca.
Ali meni je bitan stabilan OS a to svakako jeste W10 a verujem bice i W11.
Ne nisam iz istog razloga.Ne samo tiles nego i ostale stvari su zbrljane,sve je nekako neuredno i nepregledno.
Te plocice na telefonu imaju logike da rade posao ali jednostavno nije dobro uklopljeno, prostor,boje,velicine... sve je promasaj po meni, dosta ljudi deli samnom misljenje a ima i onih koji ne haju puno za dizajn,bitno im je da radi.
Kapiram ja te ljude,ima dosta ljudi koji ne primecuju dizajn samo nek radi sve. Ali ima i nas kojima to bode oci,taj win phone UI izgleda kao da se dete iz komsiluka igralo u Photoshopu. Nikad nisam razume kako tako jaka kompanija to dozvoljava.

Slazem se da je OS bitniji od dizajna. Ja sam presao prego svega onog sto mi se ne svidja na 10ki i istu koristim. Ali sam se obradovao kada sam video ovaj UI na 11-ki. Kao da su okrenuli novi list i napokon uposlili nekog ko radi odlican dizajn da im sredi UI.
 
Ne nisam iz istog razloga.Ne samo tiles nego i ostale stvari su zbrljane,sve je nekako neuredno i nepregledno.
Te plocice na telefonu imaju logike da rade posao ali jednostavno nije dobro uklopljeno, prostor,boje,velicine... sve je promasaj po meni, dosta ljudi deli samnom misljenje a ima i onih koji ne haju puno za dizajn,bitno im je da radi.
Kapiram ja te ljude,ima dosta ljudi koji ne primecuju dizajn samo nek radi sve. Ali ima i nas kojima to bode oci,taj win phone UI izgleda kao da se dete iz komsiluka igralo u Photoshopu. Nikad nisam razume kako tako jaka kompanija to dozvoljava.

Slazem se da je OS bitniji od dizajna. Ja sam presao prego svega onog sto mi se ne svidja na 10ki i istu koristim. Ali sam se obradovao kada sam video ovaj UI na 11-ki. Kao da su okrenuli novi list i napokon uposlili nekog ko radi odlican dizajn da im sredi UI.
Pazi uvek bi dao prednost live tiles nego staticnoj ikonici , ali uvek , meni se taj dizajn bas dopada jos od ere kada W10 nije ni postojao.

Zapravo to i nije bitno , baza korisnika MS-ovog operativnog sistema je uvek na nivou , ne moze mu prismrdeti OSX pa makar dijzajnerski bio miljama napredniji.
 
Pazi uvek bi dao prednost live tiles nego staticnoj ikonici , ali uvek , meni se taj dizajn bas dopada jos od ere kada W10 nije ni postojao.

Zapravo to i nije bitno , baza korisnika MS-ovog operativnog sistema je uvek na nivou , ne moze mu prismrdeti OSX pa makar dijzajnerski bio miljama napredniji.
Slazem se da "zive plocice" deluju zanimljivije nego obicna ikonica,ali kao sto rekoh postoji x problema.Evo recim plocica kod mene za Spotify koja se menja izgleda ovako.
1624102585289.png

Ajde sada pokusaj da procitas "Spotify" ili da vidis logo a ovo je siva pozadina,sta da je potpuno bela.Ovo je samo jedan od problema koje nije razradjen sa tacke UI&UX dizajna.
Sa druge strane staticne ikonice mozda jesu dosadne ali se ista ureze u secanje i istu mozes da lociras za 0.2s cim otvoris recimo start a svi mi zurimo narocito kada je posla preko glave.
Znaci po meni... nije bitno da li su tiles ili ikonice,bitno je da funkcionise i izgleda lepo.A ako hocemo neke animacije neceg onda su tu widgeti, a widgeti na win-u su posebna prica koja se nije menjala jos od Viste.

Slazem se takodje i da je Win zasluzio prvo mesto bez obzira ne interfejs promasaje.Kao sto rekoh ja isti koristim i zadovoljan sam sa njim.Samo rekoh da mi je interfejs uvek bio trn u oko i da nikad nisam razumeo tu nemarnost tako velike kompanije.
 
Ljudi pa kad ce moci da se preuzme taj free update Windowsa 11? Pise krece od nekakvog praznika (koji praznik?) pa ce moci i tokom 2022.Meni treba nov sistem jer mi je desetka prilicno zakucala, ne mogu da joj uradim hard reset, cak ni soft reset, a bojim se ako rezem dvd pa sa dvda da uradim svezu instalaciju izgubicu mozda licencu, zato hocu da predjem na 11.
I ovi iz Mikrosofta se ne drze svoje reci, kada su rekli da je Windows 10 poslednji Win ikada napravljen.
 

Back
Top