Windows 10 pitanja?

Jesam, stalno to radim i ulazim u settings, i opet isto
Да ли си у Броузеру и у програмима које користиш подесио да буду дефолт (који могу да се подесе)?

Незнам да ту постоји проблем, отварам оно што ми треба... :)
 
Poslednja izmena:
:dash::dash::dash:

Како да падајући мени - команде буду испред статус бара, да е виде, да могу приступити командама?

Кад кликнем на пример на стрелицу на статусној линији, или на вин дугме, све буде иза траке, тако да немогу да приступим доњим командама на отвореном менију!

Ради се о овој линији:

Bez naslova.jpg
 
Imam 2 particije, C i D.
Da li bi brisanje D particije moglo da ošteti Windows 10 koji je na C particiji.
Hvala.

Što smatraš brisanjem particije? Ako misliš formatirati (obrisati podatke) D particiju nećeš oštetiti windowse na C particiji. Ako misliš obrisati D particiju (spojiti C i D) particiju da imaš samo jednu particiju to ti ne bih preporučio jer ubuduće ako imaš samo jednu particiju i moraš ponovo instalirati windowse gubiš sve podatke sa hard diska... Znači spajanjem C i D particije u jednu ne gubiš windowse (ne bi trebao)...
 
Moze li mi neko objasniti sta se dogadja.Od kako sam nadogradio 10 (bila 7),desava se sledece.
- u windows live mail,tek iz 3.puta uspeva prikaciti (atacovati) sliku u poruci? blokira (vrti kursor beskrajno) i moram ga na silu ugasiti i tako 3 puta.
- exel i word,tek iz 3.puta uspeva snimiti fajl,isti slucaj,blokira i moram ga ugasiti na silu i tako 3,4 puta??
- viber isto tako,nece da ubaci sliku,tek iz 3,4 puta hoce,isto blokira i mora se na silu gasiti.
ajde da kazem ,nije strasno ali pocinje da nervira.
Npr u wordu mogu da izgubim ceo dokument koji pisem,jer nista ne sacuva kad se na silu ugasi program.moram da snimim prazan fajl 3,4 puta i tek onda pisem i snimam bez problema???
I tako sve do ponovnog pokretanja racunara??/kakva li je ovo glupost???
Nista od ovoga se nije dogadjalo na win 7 !!!
Imam AVG i ASC i redovno ih koristim,ali ne nalaze nikakav virus ili slicno.
I jos jedno pitanje,ako nisam smorio publiku.Ima li u win10 SYSTEM IMAGE (ja ga ne vidim),u win7 je lepo radio,jednim potezom sve vrati na prazan disk (naravno na istom racunaru)kad se sve zajebe.da li je moguce da su ovo izbacili????
HVALA !!!
 
Moze li mi neko objasniti sta se dogadja.Od kako sam nadogradio 10 (bila 7),desava se sledece.
- u windows live mail,tek iz 3.puta uspeva prikaciti (atacovati) sliku u poruci? blokira (vrti kursor beskrajno) i moram ga na silu ugasiti i tako 3 puta.
- exel i word,tek iz 3.puta uspeva snimiti fajl,isti slucaj,blokira i moram ga ugasiti na silu i tako 3,4 puta??
- viber isto tako,nece da ubaci sliku,tek iz 3,4 puta hoce,isto blokira i mora se na silu gasiti.
ajde da kazem ,nije strasno ali pocinje da nervira.
Npr u wordu mogu da izgubim ceo dokument koji pisem,jer nista ne sacuva kad se na silu ugasi program.moram da snimim prazan fajl 3,4 puta i tek onda pisem i snimam bez problema???
I tako sve do ponovnog pokretanja racunara??/kakva li je ovo glupost???
Nista od ovoga se nije dogadjalo na win 7 !!!
Imam AVG i ASC i redovno ih koristim,ali ne nalaze nikakav virus ili slicno.
I jos jedno pitanje,ako nisam smorio publiku.Ima li u win10 SYSTEM IMAGE (ja ga ne vidim),u win7 je lepo radio,jednim potezom sve vrati na prazan disk (naravno na istom racunaru)kad se sve zajebe.da li je moguce da su ovo izbacili????
HVALA !!!

AVG ниси смео инсталирати, а ни АСЦ. Вин 10 то нетрпи. :)

Врати назад на 7-цу. :)
 
evo i mojih iskustava-napravio CLEAN instal Win 10 64bitni, i lako sam se navikao na neke stvari i izgeled i sve, ali...ALI>Browser-bilo Edge, Chrome ili Firefox popupove pusta KAO LUD, i na Krstarici gde NIKAD ranije nije, i na jos nekim sajtovima...Bootoje se brzo zahvalajujuci SSDu, ali ne radi toliko brze i bolje od 7ice , koliko sam ocekivao...Masina je-Intel Q2Q sa 8 GB RAMa...generalno kontam da se vratim na 7icu...iako mi se svidjaju neke stvari, ali puno bre zauzima resursa...I da imao sam nekoliko restarta, sto mi se sa 7icom nije desilo...ne pamtim...
 
danas sam kupio nov laptop sa desetkom
prvo sam rodio mechku dok nisam se ufuljao sa majkrosoft nalozima,
a sada istrazujem opcije kako se sta podesava jos nisam ukapirao gde su mu podesavanja
kao sto se i vidi jer ne pisem bey kvacica(jadno)

iydrkam im se bas na -Bilijev prozor-...nego ajd da vidim sta i ta desetka ima iako windows nisam palio vekovima

uzas jedan...konfuzija..retard

evoo, iskacu proyori upoyorenja za neki antivirus da se registruje da kao stiti komp
da nije zalosno, bilo bi smesno
 
Jedino je smešan majstor hamater koji je instalirao taj win 10 na laptop zato te zbunjuje. Kod mene desetka i server rade lepo i tečno bez ikakvih problema. Dole u levom uglu ako nije promenjeno imaš ikonu nju stisneš otvori će ti se settings ili stisneš dole taskbar desnim kilikom ili uđeš u meni i nađeš settings ili pitaš Kortanu ima milion načina da dođeš do settingsa.........
 
Jedino je smešan majstor hamater koji je instalirao taj win 10 na laptop zato te zbunjuje. Kod mene desetka i server rade lepo i tečno bez ikakvih problema. Dole u levom uglu ako nije promenjeno imaš ikonu nju stisneš otvori će ti se settings ili stisneš dole taskbar desnim kilikom ili uđeš u meni i nađeš settings ili pitaš Kortanu ima milion načina da dođeš do settingsa.........

ne koristim windows(e) desetak godina, ovo je bilo predinstalirano na novom laptopu
pa sam ga aktivirao - legalna vezija a kad je vec tu da vidim tu desetku, pa dolazi 'pingvin', naravno

..ocu malo da ga zatrujem virusima, da se podsetim sta to bese
 
Dobar je samo za izbegavanje u sirokom luku. Preskocio sam Vistu,preskacem i 10-ku.
lično ne koristim win 10 , ona jeste dobar sistem ali moju dvojezgranu mašinu troši 30% samo da radi operativni sistem kada je win 10 gore na njemu
, dok se u isto vreme na novim sempronima ili celeronima vrti bez opterećivanja procesora , čak se i na telefonima vrti bez problema tako da nije on loš nego su naše mašine nepodobne za njih.
 
operativni sistem treba samo da bude podloga

nosac ostalih stvari koje ces da koristis

pa iz njega da ides na net , slusas muziku , obradjujes slike , igras igre ili nesto 10-o

a ne da dosta jake procesore trosi 30 posto
 
i dalje 'dečije bolesti' windowsa koje teško prevazilazi (u ovom slučaju win 10)
pucanje drajvera koji za popravku zahteva ili reinstall ili restart

face recognize pri login-u prijavljuje da je kamera neaktivna iako je uključena,
pa opet restart....pa spajanje bluetooth slušalica svaki put skida neke drajvere i prijavi da je 'ćorak',
pa opet traži restart...nekad poveže odmah iako stoji da je veza okinula...opet restart

elem, ime windows bi promenio u naziv - Restart OS
 
U cemu je vic sa Win 10, da (previs)cesto restartuje komp neodlozno, cesto dok nesto radim...?samo izbaci plavi ekran(ali ne BOSD_nego pise nesto tipa kao :"we sorry for conviency we just coplecting some data, procenti neki pored, i kao SAD smiley...? Ebo ih njihovi update-i ako je to, stalno nesto drndaju...P.C.Sa W 7 nisam imao Blue screen ne pamtim kad..
 
Win 10 ne prepoznaje samsung telefon i nisam mogla da prebacim slike, stampac mi ne radi...drugi komp je mac a taj tek ne prepoznaje nista...ajde resila sam problem sa telefonom instalirala neku aplikaciju wifi file transfer i to radi na 10 ali ne i na mac-u... stampac nema sanse da instaliram ni na jednom ni na drugom
 

Back
Top