Wicca religija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dete, ocigleda da ti nemas blage veze o onom o cemu pises i cime se bavis. U Hriscanskoj nauci je toliko napisano o svim oblicima satanskog delovanja ( samim time i o vesticarenju ) da nemas pojma. Cak se i u starozavetno vreme postojanje vestica nije dovodilo u pitanje a jedini pomen u Mojsijevom zakoniku se sveo na " vestici ne daj da zivi " medju mnogim zapovestima koje je ostavio.
Cisto da ne poverujes da jos uvek ima takvih ljudi koji veruju da su vestice djavolove koleginice....ccc...
Vestice se za informaciju sluze iskljucivo belom magijom i ne podlezu ritualnim zrtvovanjima ni ljudskim ni zivotinjskim,za razliku od satanista koji su susta suprotnost....
PA CAK I U HRISCANSKOJ RELIGIJI SE POJAVLJUJE ZRTVOVANJE ZIVOTINJA STO MI SE NI MALO NE SVIDJA....
 
Naravno da jeste kontradiktorna,ustvari pravo hriscanstvo nije,vec ovo koje je crkva izopacila... Ono sto sam rekla da je religija uvek na izvoru mislila sam na to da je ZAISTA postojala dok je Isus bio ziv,i to vazi i za ostale religije,uvek deo religije umire sa osnivacem,ono sto ostane vremenom se izopaci,ako razumes,bas te kontradiktornosti koje ti pominjes.....
 
Ja jednostavno verujem u deo svake religije....moja dusa ne pripada u potpunosti ni jednoj...najbliza sam istinskoj viki sa primesama isusovog hriscanstva i zen budizma... mada krstili su me upravoslavnoj jos kada sam bila beba...
 
Pa i vika se vremenom izvitoperila,skoro svi rituali vecine kovena se svode na orgijanje i sve manje je onih zaista VESTIH zena.... Vika je ljubav prema prirodi,slavljenje zivota sa svim njegovim carima, pronalazenje onog magicnog u svakom coveku,prastanje, deo puta duhovnog razvoja,dobro,pomaganje,isceljenje....
 
Pa i vika se vremenom izvitoperila,skoro svi rituali vecine kovena se svode na orgijanje i sve manje je onih zaista VESTIH zena.... Vika je ljubav prema prirodi,slavljenje zivota sa svim njegovim carima, pronalazenje onog magicnog u svakom coveku,prastanje, deo puta duhovnog razvoja,dobro,pomaganje,isceljenje....

U nasim starim obicajima obozavanja prirode mogu se naci elelemnti vike?Poput dodolica, travara i verovanja starih Slovena da duh sume zivi u hrastu?
 
Recimo nesto poput toga,mnogo je obicaja starih slovena preneseno u hriscanstvo,jer crkva drugcije nije mogla da nas pretvori u hriscane...ima i svetaca koji poticu iz slovenske religije,samo su promenili ime.
 
ja neznam sve ove opisane nacine i skolovane vestice i slicne bakrace ali imao sam prabaku koju su smatrali za lokalnu vesticu.ljudi su dolazili iz raznih krajeva Jugoslavije kod nje da im pomogne.i mnogi je hvalili.
lecila je decju paralizu,slabo srce i mnogo toga...
ja je se slabo secam.bio sam mali kad je umrla.i posle toliko godina stariji ljudi je pominju kao dobrocudnu i uvek spremnu da pomogne...
pa sad sta je tu istina...
 
E, ovoj priči prosto ne mogu da odolim.

Dakle, jedne godine, kad sam imala 17, letovala sam na Hvaru. Privatan smeštaj, u kući nekog grobara, fanatičnog vernika. Naravno, nisam mislila da je to bitno.
Elem, prve večeri, dok sam sedela na terasi, na moju kosu (plavu) sletelo je nekoliko noćnih leptirica. "Gazda" se prekrstio i pobegao u kuću.
Drugi put mi je njegova žena rekla da su moje, plave oči "urokljive" jer njen muž nema mira otkako sam ja tu. Mlatila je iznad mene nekom krstačom.
Kulminacija je izbila kada sam nahranila njihovog "ljutog" džukca, pa se on pripitomio.
Grobarka je okačila venac belog luka na vrata moje sobe.
Uzgred, da napomenem da sam njenog odvratnog, odrtavelog muža, uhvatila u špijuniranju kroz ključaonicu dok sam se tuširala.

Morala sam da nađem drugi smeštaj. Pas im je pobegao i krenuo za mnom. 8-) Prethodno je ujeo svog gazdu, koji ga je izgladnjivao godinama.
Šta su njih dvoje radili posle toga - jesu li se spaljivali, molili, pričestili, padali u trans - pojma nemam.
Samo znam da su bili primitivni i ludi.

A ja ostadoh živa, k'o što vidiš.
Mora da sam veštica.:roll:
Razlika izmedju sujeverja ( praznoverja ) i vere postoji. Vestice su te koje manipulisu sujeverjem a ne mala gomila ih prihvata. Dolazimo li do paganizma? Hristos je imao plave oci i ne mogu da zamislim dogadjaj u kojem Mu neko prilazi sa pricom da su urokljive. Moze se otvoriti tema praznoverje ako vec o tome pricamo.
 
Cisto da ne poverujes da jos uvek ima takvih ljudi koji veruju da su vestice djavolove koleginice....ccc...
Vestice se za informaciju sluze iskljucivo belom magijom i ne podlezu ritualnim zrtvovanjima ni ljudskim ni zivotinjskim,za razliku od satanista koji su susta suprotnost....
PA CAK I U HRISCANSKOJ RELIGIJI SE POJAVLJUJE ZRTVOVANJE ZIVOTINJA STO MI SE NI MALO NE SVIDJA....

Pustite te price bela magija - crna magija. Nema bele magije, sve su crne. To sto vracara toboze " pomogne " nekome je djavolji posao. Jedno pomogne, deset odmogne. Kome je djavo pomogao uopste? Pravoslavni ( u velikoj meri i muslimani cak ) za cudo se obracaju svecu. Svetac pa makar i davno upokojen je taj koji leci ljude i pomaze im i ja sam svedok velikih cuda koja su pocinile sveceve mosti na za obicnu medicinu neizlecivim bolesnicima.
U Hriscanstvu se nisu zrtvovale zivotinje nego u Starozavetnom vremenu. Hristos je konacna zrtva pravom Bogu i zrtvovanje je ostalo samo bezboznim kultovima. ( djavo je i imitator, zar ne? )
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top