Why?

Nevernik u to:
3 godine sam se ja ovako vukao, potpuno isto, kad sam citao video sam sebe i nju. Cimali smo se po 100 puta ako ne i vise na dan, poruke... bilo je zaista ne podnosljivo, a najgore je to sto sam se ja prilagodio tom njenom sto je trazila....
E,sad ne kapiram ni ja svrhu tog beskranjog cimanja.... :shock:
nisam jos cula za izraz vukao!smesno!ja trazila,a sta si ti trazio??????
 
hmmm....sad me je ova tema bacila u razmisljanje....
ja svaki dan razmenim po koju porukucu sa njim...bezazleno...nekako mi to i prija..nije za mene to nikakva provera,vec cista komunikacija u razdvojenosti...
mozda je i preslo u naviku...
sinoc mi je bas stigla poruka...nesto kao prosla su 24 h a ti mi ni jednu porukicu nisi poslala...
mi priznajemo,navukli smo se na to svakodnevno dopisivanja..ali ja ne vidim nikavu opsesiju ili potrebu da se neko drzi pod kontrolom...
sve moze da ostane na normalnom nivou dopisivanja ili price...
 
forgotten vampire:
ma ja sam bila u vezi od godinu dana..
sa tim deckom se nisam vidjala bas svaki dan, ali dovoljno...kad se ne vidimo, dopisujemo se malo ili cimamo..
ono, bas zaljubljeni, slatko je bilo..
sad sam mesec dana sa drugim i zivimo na maloj udaljenosti, oko 10 km..
ne vidjamo se stalno, slabo se cujemo, slabo dopisujemo..
sve uz *****..
nema tu ljubavi...ne znam ni sta radim s njim...
pokusavam da zaboravim bivseg... verovatno..
moguce!ali ko zna mozda se tu rodi ljubav kada se budes najmanje nadala! :wink:
 
e tu postoji jedna stvar...ako cimas stalno zoves gnjavis onda nisi siguran i nemas poverenje...a kad ne cimas mnogo e onda si hladan i partner ce misliti da si je/ga zapostavio/la i kao da imas drugu...
iz toga je potrebno cimati i pisati ali u blagim kolicinama bez nekih pitanja tipa sto se ne javljas i slicno...
 
...rekao ja svojoj dragoj da me ispitivanje gde sam,
s' kim sam, i šta radim, pa tako 15-tak puta dnevno, nervira...
...pomenuo sam i reči kao što su posesivnost, potreba za kontrolisanjem...

U pravu si, kaže ona, al' ja to radim zato što te volim! ... jbg

sad je bivša...
 
A mozda je to malo i zbog navike i rutine. Posle nekog vremena nemas sta ni da ga pitas osim gde si, sta radis, s kim, kad se vidimo... Nekako ja to ne dozivljavam kao kontrolisanje.
 
no imagination:
A mozda je to malo i zbog navike i rutine. Posle nekog vremena nemas sta ni da ga pitas osim gde si, sta radis, s kim, kad se vidimo... Nekako ja to ne dozivljavam kao kontrolisanje.
...ja vise nista ne pitam...a vec je posle posle posle nekog vremena...a ako nemam nista pametno ga da ga pitam ili da ga obavestim o necemu onda ga i ne zovem...ne diram te ne diraj me... :)... i svima lepo...
 
Pa kao kad ti drugarica dodje na kafu, pitas je gde si, sta radis, sta se desava, zelis da znas sta ima novo u njenom zivotu..........jer ti je draga osoba......tako i sa momkom....ne znam koliko puta se cujemo u toku dana-valjda milon, niti znamo ko koga zove-jednostavno se cujemo i nikad nam to nije bilo ono kao: sto me zoves......
Mislim da je tu najbitnije(moj slucaj).......da kad se cujete......pitaju se normalne stvari....bez kontrolisanja i iskazivanja ljubomore..........
 
Warden_Assasin:
Juche u busu:
Ona:"Shto mi se nisi javio kada sam te zvala?"
On:"Nisam chuo od ove buke."
Ona:"Ugashen ti je ton, sigurno! Upali ga!"
On:"Nije, samo nisam chuo, shta se opet nervirash, nisam ni zakasnio..."
Ona:"Hocu da mi se svaki put javish kada te zovem!"

Moja drugarica
:"Jao, shto me ne cimne! Rekao mi je da se tushira... Kako se to tushira vishe od 20minuta? Pa, mi se cimamo na svakih 15min... Pogledaj kada me je cimnuo! On sigurno radi neshto drugo? Poslala sam mu dve poruke, a on se tushira i dalje! Zashto ne nosi mob sa sobom u kupatilo? Hocu da znam gde je i shta radi... Ne moze on to tako... E, stize mi poruka... Chekaj da vidim... Ide da jede... Jao, bucko moj!"

Brat mog druga se par puta na dan chuje sa devojkom, iako se svakog dana vidjaju.... Skoro da joj daje izveshtaj(a i ona njemu) shta se sve desilo tog dana...

Ja pre par godina:"Honey, samo da ti javim da izlazim sa Majom tada i tada, tu i tu, necemo biti dugo, zvacu te chim dodjem... Kiss!" i u sledecem trenutku moj mozak najzad pochinje da se budi:"WTF?! Shta ja to radim, govorim mu svaki svoj korak? Kada idem u prodavnicu, u shetnju... sve... Zashto?"

Ljudi, hoce li mi neko objasniti ovo, poshto nije mi bash najjasnije... Zashto ljudi kada se zaljube imaju tu neku potrebu da kontrolishu na neki nachin jedno drugo? Znam, reci cete da nije bash tako.....itd... ali slusham josh bezbroj primera gde oboje zele da znaju svaki korak svog partnera.... To je nekako bolesno...
"Gde si bio/ bila? Sa kim? Shta ste radili? O chemu ste prichali?" itd... A nije uvek bash tako... ista pitanja umeju da se provlache kroz svakodnevni, obichan razgovor... skriveno, ali tu su...
Sreca, pa sam ukapirala da je to shto sam radila loshe, pa mi se vishe ne deshava... ali razlog nisam bash pronashla... nemoguce je da samo zbog neke ljubavi neko zeli da onaj drugi zna SVE o njemu....
Ništa loše nema u tome da povremeno dve osobe razmene po koji sms.....
Ništa loše nema ni u dugim telefonskim razgovorima (još bolje ako padne i neki telefonski sex)...
Ali.....ne vidim funkciju cimanja.....kao ono jedan cim-volim te....dva cima-mislim na tebe....tri cima-idi u piiiiip......
A još groznije mi je prepričavanje.....šta je ko radio tokom dana...uvek me podseti na scenu iz "Sumnjivog lica"....kad sreski špijun počne sa "Ustanem ti ja negde oko pet... kad ono....zavija mi stomak...." i tako u nedogled...
Samo ljudi koji nemaju kvalitetnih tema za razgovor pričaju jedno drugom ko je šta doručkovao ili koliko je puta piškio u toku dana.....
 
Warden_Assasin:
Ljudi, hoce li mi neko objasniti ovo, poshto nije mi bash najjasnije... Zashto ljudi kada se zaljube imaju tu neku potrebu da kontrolishu na neki nachin jedno drugo? Znam, reci cete da nije bash tako.....itd... ali slusham josh bezbroj primera gde oboje zele da znaju svaki korak svog partnera.... To je nekako bolesno...
Znači, naježio sam se od teksta.
Strašno je to, što mojih zadnjih nekoliko veza, sve podrazumevaju upravo taj tretman. A ja to mrzim iz dna duše.

Ja mislim da je u pitanju samo bolesna posesivnost. Nema drugog objašnjenja. Ako neko zna neku drugu dijagnozu, neka je saopšti. Samo neka ne pričaju da je u pitanju ljubav, jer to nije ni pod najraznije.
 
Kad_LupimLupim:
Od čega?
Da će voljena osoba da ispari ko duh iz čarobne lampe?
Pa nije čovek tele da ga vežeš za direk da ti ne pobegne?
Muka mi je od ljudi koji misle da mogu nekoga zadržati na silu....
Ako me ne voli......lakše mi je da ode....nego da ostane.....
Zar je toliko strašno biti sam? Kakvo mišljenje imamo o sebi ako nismo sposobni da budemo u sopstvenom društvu?
 
istrpim malo...kazem joj da ne dosadjuje stalno ....da ne mogu stalno kuckati poruke...mora i da se radi nesto......ako ne shvata...ne odgovaram na poruku pa neka cupa kosu sa glave ako je toliko blesava ;) :lol:....ne mora valjda bas svaki korak da mi kontrolise...jedino ako je zrela za psihijatriju :mrgreen:
 
Ja mislim da je u pitanju samo bolesna posesivnost. Nema drugog objašnjenja. Ako neko zna neku drugu dijagnozu, neka je saopšti. Samo neka ne pričaju da je u pitanju ljubav, jer to nije ni pod najraznije.[/QUOTE]

Bas tako...mislim da je kod takvih ljudi parametar za ljubav cista posesivnost, a oni iznutra sa manjkom samopouzdanja, dostojanstva i licne srece...
 
Kad_LupimLupim:
Paaa... dobro, al' opet, kad celu skolsku godinu zivite u istom prostoru, cemu onda tolika frka da se stalno zivkate, ta dva letnja meseca?

Pa valjda smo i prijatelji jedno drugom...........kao sto se sa svojom najboljom drugaricom cujem svaki dan, vidim, pijem kafu i caskam, tako isto i sa njim .........samo je jos zabavnije.......
 

Back
Top