Vucic: "Vodoinstalateri će imati najveće plate u Srbiji. Nedostaju bravari, tesari i zavarivači"

Vodoinstalater dobro zaradjuju, naravno oni koji znaju da rade. Ko kaže da je lako nije u pravu,ima tu tajni i potrebno je biti vešt sa rukama. Nije svako za vodoinstalatera kao što nije svako za programera. Dosta ljudi hoće da uštede pa krenu sami da menjaju vodokotlić, bojler i td, i na kraju opet zovu majstora. A oni znaju da cene svoj rad. Najviše zaradjuju na renoviranjima. Jedno prosečno kupatilo se naplaćuje iznad 1100 evra.
Tako je.
 
Штета што нема табела колико коштају услуге у Немачкој и Србији упоредно.
Та штета је намерна.
Ствари би биле много јасније, и теже би се ови "одокативни" стручњаци одлучили на своје целомудрене изјаве о стварима о којима су "нешто чули"...
 
Та штета је намерна.
Ствари би биле много јасније, и теже би се ови "одокативни" стручњаци одлучили на своје целомудрене изјаве о стварима о којима су "нешто чули"...

Табела је права .. и сигурно када би се погледало уствари се види

да су све услуг еу србији реално дебело плаћее и апсолутно и релативно

То је просто закон економије

Једно време цена гаса је рецимо бил апорилично већа 14% у Србији од цене гаса у Немачкој

У Србији је небитно да ли је 1.4% или 14% или 140% ... међутим

у нормалним технократијала и 0.14% МОРА да буде реално оправдано.....

Мислим да НБ подаци су тачни и да сигурно уопшт енеиду на руку тренутним панфлеторима

како у Србији 'тако морада буде'док се не направи 'првобитна акумулација капитала'

па ће за 'само 140 'години бите свееееее пуно боље ....
 
Та штета је намерна.
Ствари би биле много јасније, и теже би се ови "одокативни" стручњаци одлучили на своје целомудрене изјаве о стварима о којима су "нешто чули"...

Табела је права .. и сигурно када би се погледало уствари се види

да су све услуг еу србији реално дебело плаћее и апсолутно и релативно

То је просто закон економије

Једно време цена гаса је рецимо бил апорилично већа 14% у Србији од цене гаса у Немачкој

У Србији је небитно да ли је 1.4%
Vidi kad potrosis pare na rezije ne ostaje bas tu mnogo za zivot...

остаје од 1 400 евра бедних четири пута 140 евра
 
Штета што нема табела колико коштају услуге у Немачкој и Србији упоредно.

Односно колико рецимо се издваја уа државно здравствено у Немачкој .. шта се за то добија .. наспрам ЗО у Србији

Рецимо на периферији Минхена ако живи зидар и путује сат времена до раднога места ... колико кошта квадрат некретнине ...

колико кошта рента стана од 50 квадрата ...

Тиме би била слика подпуна односно

Муштерије у Србији плаћа ИСТО ( често и више ) колико плаћа за исту или еквивалетну услугу Немица или Немац

Проблем је у количини услуга ..... које обави даваччица или давач услуге .. добара
Είσαι ανόητος.
 
Мислим да НБ подаци су тачни и да сигурно уопшт енеиду на руку тренутним панфлеторима

како у Србији 'тако морада буде'док се не направи 'првобитна акумулација капитала'

па ће за 'само 140 'години бите свееееее пуно боље ....
Сиебали им црвени концепцију скроз; они стварали класе вековима, црвени им то разбуцали за неколико деценија; сад све морају поново; зато- 140 година, минимум! :rotf:
 
Vodoinstalater dobro zaradjuju, naravno oni koji znaju da rade. Ko kaže da je lako nije u pravu,ima tu tajni i potrebno je biti vešt sa rukama. Nije svako za vodoinstalatera kao što nije svako za programera. Dosta ljudi hoće da uštede pa krenu sami da menjaju vodokotlić, bojler i td, i na kraju opet zovu majstora. A oni znaju da cene svoj rad. Najviše zaradjuju na renoviranjima. Jedno prosečno kupatilo se naplaćuje iznad 1100 evra.


sta ulazi u tih 1100 evra
 
Ne verujem dz je ovo tacno.
Vodoinstalateri instaliranje masine za pranje sudova naplacuju 20-30 evra. A to je posao koji svako od nas moze da odradi za pola sata.
Istina.Postavljanje WC šolje, lavaboa, vodokotlića i slično nisu neki teški i ozbiljni poslovi.Uglavnom ne zahtevaju mnogo alata, materijala ni vremena.Radio sam ih sam zato što su razni ''majstori'' isto to u par navrata došli, naplatili i loše uradili.Drastičan prevaranstki trik često ispadne ''otpušavanje'' kanalizacije.
 
Istina.Postavljanje WC šolje, lavaboa, vodokotlića i slično nisu neki teški i ozbiljni poslovi.Uglavnom ne zahtevaju mnogo alata, materijala ni vremena.Radio sam ih sam zato što su razni ''majstori'' isto to u par navrata došli, naplatili i loše uradili.Drastičan prevaranstki trik često ispadne ''otpušavanje'' kanalizacije.

Za to oni koriste one kamere na dugarckim fiberoptickim kablovima... a to bas nije jeftino... par hiljada evra je polovna oprema.
 
Istina.Postavljanje WC šolje, lavaboa, vodokotlića i slično nisu neki teški i ozbiljni poslovi.Uglavnom ne zahtevaju mnogo alata, materijala ni vremena.Radio sam ih sam zato što su razni ''majstori'' isto to u par navrata došli, naplatili i loše uradili.Drastičan prevaranstki trik često ispadne ''otpušavanje'' kanalizacije.
To su najlakši poslovi,imaš tu mnogo gore koji traže kopanje za postavljanje cevi ili štemovanje zida da se do njih dodje,itd.Za otpušavanje se koristila sajla koliko se sećam,ali to najčešće nije prevara vodoinstalera nego stoka misli da može da baca u šolju sve i svašta,mrzi ih da baci u smeće..
 
"Mi danas ne možemo nijedan auto-put da izgradimo bez radnika sa strane... Zanatlija nam nestaje i moraće da nam dolaze iz inostranstva. Svi hoćemo čiste ulice, izgrađene puteve, a niko ne pita ko će to da radi", primetio je Vučić."
Ovo valjda hoće da kaže da bi Srbi pravili autoput nego nema radne snage. U stvarnosti Erdoan zaposlio Turke, takav aranžman napravio.

"Onda shvatite da mi Srbi ni u čemu nismo lošiji od bilo kog drugog, ako uspemo da sprovedemo to. Ali, mi ne priznajemo ni sopstvene rezultate. Ne priznajemo ih ni Novaku Đokoviću, a kako ćemo tek u politici", konstatovao je Vučić."
A ovdje valjda poredi svoja postignuća u politici sa Đokovićem u sportu :)
 

Back
Top