Vučić: Crna Gora pokazala da ima instrumente da sprovede što je nameravala

Pogledajte prilog 1007820



Vučić: Crna Gora pokazala da ima instrumente da sprovede što je nameravala

Pogledajte prilog 1007823

nedelja, 05. sep 2021, 10:29 -> 12:09

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kaže da je dobro da je vlada Crne Gore promenila svoju odluku u vezi sa ustoličenjem mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija. Vučić je čestitao crnogorskom premijeru Zdravku Krivokapiću što je država pokazala da ima instrumente da može da sprovede što je nameravala.

Aleksandar Vučić je za televiziju Prva rekao da je bilo logično očekivati sve što se zbivalo na Cetinju uoči ustoličenja mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija.

"Najavljivane su tenzije, protesti protiv ustoličenja. Partijski organizovani skupovi. Cetinje je mesto u kojem je preko 90 odsto stanovništva orijentisano protiv Srpske pravoslavne crkve SPC, gde postoji izražena mržnja prema svima koji pripadaju nekim drugim narodima. Ali čak ne bih rekao da je to stvarna mržnja, već indukovana od strane dela političara u Crnoj Gori. Bilo je logično očekivati sve što se zbivalo", naglasio je Vučić.

Naglašava da je dobro da je vlada Crne Gore promenila svoju odluku tokom noći.

"Nisu mediji u Srbiji pogrešili ništa. Bilo je tačno da nije trebalo da se dogodi ustoličenje. Direkcije policije i vlada Crne Gore su to preporučile. Onda je tokom noći promenjena odluka jer su patrijarh i mitropolit insistirali na ustoličenju", objasnio je Vučić.

Kaže da je Bezbednosno informativna agencija (BIA) celu noć obaveštavala rukovodstvo u Srbiji šta se dešava u Crnoj Gori.
"Vlada Crne Gore uradila svoj posao"

Vučić kaže da je Vlada Crne Gore brinula o bezbednosnoj situaciji i uspela je u tome, iako im je sve bilo otežano.

"Oni imaju dihotomnu vlast jer je deo izvršne vlasti u rukama prethodnog režima. Jedan deo vlasti je bio prisutan na Cetinju, što nije jednostavno. Međutim Vlada je uradila svoj posao i ustoličenje je moglo da se sprovede u cetinjskom manastiru", rekao je Vučić.

Smatra da je premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić imao problema i jer je deo policije uz DPS, stranku Mila Đukanovića.

Vučić je, govoreći o postupanju policije, rekao da ona uvek pušta ljude dok ne vide kako će situacija da se odvija, pa tek kada mora da reaguje.

"Sećate se, bili smo iznenađeni onom tobož silom povodom kovid mera. Tek kada su ušli u Skupštinu mi smo ih priveli i pokazali da država može sve u roku od pet minuta da završi. Samo je pitanje volje i demokratskih prava i sloboda", rekao je Vučić.
"Niko na Zapadu neće reagovati, dozvoljeno činiti sve protiv Srba"

Vučić je istakao da niko na Zapadu neće reagovati na to što je crnogorski predsednika Milo Đukanović stao uz one koji su pokušali da onemoguće ustoličenje mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija jer je, kako kaže dozvoljeno sve činiti protiv Srba.

"Možete zamislite šta bi bilo da sam ja tako uradio kao on, bio bih tog sekunda obešen u Briselu i Vašingtonu. Ovako ćutaće svi, pozivaće na mir, što je dobro i lepo, ali niko neće reći nijednu reč. Tako je zato što je dozvoljeno sve činiti protiv Srba", naglasio je Vučić.

Srbi su, kako je rekao, za mnoge zapadne zemlje remetilački faktor.

"Oni žele da Srbi ne budu snažan faktor u Crnoj Gori. Zato se vodi hajka protiv Mandića, Kneževića i drugih. Zato svi strani faktori kažu da oni ne mogu da uđu u vladu. Zato se vodi kampanja i u Bosni i Hercegovini. Nije slučajno što se Izetbegović priključio podršci. Razumeo sam da on pomalo poznaje šerijatsko pravo, ali nisam znao da se dobro razume i u pitanje srpske crkve. Vidim da mu to dobro ide", rekao je Vučić.

Rekao je da je odluka Vlade Crne Gore razumna i racionalna jer je neko pokušao da zauzme deo teritorije.

Kaže da Srbi žele da budu svoji na svome, na pradedovskim ognjištima i samo traže pravo na život, pravo na slobodu veroispovesti, jezik i pismo.

"Ne tražimo ništa drugo u Crnoj Gori, nikakvu autonomiju. Kao i u Republici Srpskoj, gde ne tražimo otcepljenje, ali Srbija je problem jer sa tim mora da se završi", podvukao je predsednik Srbije.

Vučić smatra da iza svih dešavanja u Crnoj Gori stoji nastojanje da se oslabi Srbija jer, kako kaže, jaka Srbija nikome ne odgovara.

"Cilj je da oslabe srpski faktor. Samo je suština kako Srbe da zauzdamo, moramo da razvlastimo one koji vode Srbiju na odgovoran način, da utišamo srpski faktor jer kako je moguće da Srbi nemaju glas u Crnoj Gori ili Bosni i Hercegovini. Nema odgovora na moralno i principijelno pitanje, kako samo Srbi nemaju pravo na samoopredeljenje", rekao je Vučić.
"Hoćemo bratske i prijateljske odnose sa Crnom Gorom"

Predsednik Vučić je poručio Crnoj Gori i njenom predsedniku da Srbija nema nikakve apsiracije prema toj zemlji, već sa njom želi najbolje odnose, ali i da im neće dozvoliti da pokoravaju Srbiju kao što su, kako kaže, činili poslednjih gotovo 30 godina.

link

Честитка председника СНС-а "апостолској" влади Црне Горе зато што је ова наредила бруталну акцију специјалаца против мирних демонстраната на Цетињу више је него срамна. Али, ова и оваква честитка можда и најбоље говори о природи режима у Београду. Такође, овом честитком је председник СНС-а доказао да је био и остао врховни командант тзв."српским националистима", а који данас сви без разлике одушевљено кличу срамотном хеликоптерском десанту на историјску престоницу Црне Горе. После овога, нико нормалан више неће да верује ниједном тзв."српском националисти" када каже "нисам за Вучића".
Prvo to je bila režirana predstava za teletabise.
Drugo tu nema nikakvih mirnih demonstranata. Nirni demonstranti ne bacaju kamenice i molotevljeve kotele.
 
Pa, Vučić je u ovo duboko umešan. Na njegovim medijima se danima sinhronizovano vodi huškačka kampanja. On sam je veoma zainteresovan za slučaj. A zašto? Sada ću da objasnim

Vučić i Đukanović nisu nikakvi neprijatelji, naprotiv. Dok se javnosti predstavljaju kao neki protivnici, privatno su oni jako dobri prijatelji i poslovni saradnici. Zajedno su kontrolisali tržište narkotika (vidimo da se droga transportuje preko brodova i ulazi kroz luku Bar) Đukanović je njega povezao sa arapskim peračima para, kada je i nastala ova slika sa arapinom preko kojeg Vučić pere pare za Bg na vodi.

Pogledajte prilog 1007957

I ko zna šta još.

Kada je Đukanović izgubio vlast, Vučić je izgubio saradnika i umesto njega dobio nepoznate i nepredvidive ljude, koji ne žele da sarađuju sa njim u organiovanom kriminalu. Zato Vučić nedovsmisleno želi da obori Vladu profesora Krivokapića. Protiv njega, Bečića i Abazovića se vodi orkestrirana kampanja već mesecima u medijima koji sarađuju sa Vladom Srbije. Kao "oni ne štite srpske interese, oni se ne bore se protiv korupcije". Dok je Vučić inače notorni borac za srpske interese i naročito borac protiv korupcije.

Pa sad, pošto ne može da otvoreno podrži Đukanovića (jer su javno veliki protivnici, veliki nacionalisti), on to radi suptilno, minirajući Vladu iznutra, tako što titra jaja budalama Mandiću i Kneževiću, nadajući se da će oni oboriti Vladu.

I onda je Vučićeva računica ta, da bi u slučaju novih izbora Krivokapić, Bečić i Abazović, kao glavni nosioci vlasti, izgubili deo podrške zbog lošeg vladanja, a pošto DF ionako sam nikada ne može da bude većina niti može biti nešto jači nego što je sad, to bi otvorilo put njegovom voljenom poslovnom saradniku Đukanoviću da se vrati na svoju poziciju.
Kao da sam ja pisala.
 
Ima instrumente

Gusle_na_Cetinju.jpg
 

PREDSEDNIK SRBIJE ĐUKANOVIĆU: ’Ajd sad da odgovorim i Milu! Ni ti, ni bilo ko drugi nećete uspeti da pokorite Srbiju dok sam živ​

PREDSEDNIK SRBIJE ĐUKANOVIĆU: ’Ajd sad da odgovorim i Milu! Ni ti, ni bilo ko drugi nećete uspeti da pokorite Srbiju dok sam živhttps://www.kurir.rs/vesti/politika/3761081/odgovor-predsednika-srbije-djukanovicu-ajd-sam-da-odgovorim-milu-ni-ti-ni-bilo-ko-drugi-necete-uspeti-da-pokorite-srbiju
Znaci Milo neve uspeti da pokori Srbiju, mada se bas spremio da to uradi....
^^Scene varvarskog ponašanja Đukanovićevih "divljih hordi", koje su se svojski potrudile da izazovu incidente i dovedu u pitanje svečani čin ustoličenja mitropolita crnogorsko-primorskog g. Joanikija, obišle su region.

Kadrovsko jezgro, svakako, činili su Cetinjani, međutim, ne bismo smeli da zapostavimo i doprinos pobočnih "gerilskih bataljona" ove neobične parapolitičke armije.
Mediji su došli u posed spiska "komita" iz Gusinja i Plava, a koje predvodi, ni manje ni više, nego predsednica opštine Gusinje Anela Čekić.
Pored uvažene predsednice, u "bataljon" su primljeni i Adel Damjanović - predsednik mladih DPS Gusinje, Šerif Feratović - bivši direktor OŠ Gusinje, Amar Dervišević, Salih Čelić iz Nacionalnog parka Prokletije, Almir Pupović, Amar Pirović - sekretar OŠ Gusinje, ali i mnogi drugi.^^

___________________________________________________________________________________________________________________
Petar Petrovic Njegos je nekada branio srpstvo ^^istragom^^ poturica.

Milo Djukanovic pak, radi suprotno, angazuje poturice protiv srpstva .

Jesu li se crnogorci odrekli Njegosa ?

Ili ce bit nove istrage ?
 

Back
Top