Vreme je da vratimo smrtnu kaznu u Srbiju!

Ja sam davno rekao. Javna vešanja za silovatelje, ubice, narko-dilere. Oh, Iran... zemlja obećana....

tamo se bar zna red
Ja sam za vracanje smrtne kazne. Toliko je ljudi zasluzilo u ovoj drzavi da je dobije....
slazem se da treba smrtnom kaznom kaznjavati sllovatelje, ubice, narko-dilere, ali bih i dodao i pedofile.

Neki ljudi nisu zasluzili a ikad izadju iz zatvora, i da slobodno hodaju srbijom, svetom, ali zasto da im mi nasim porezom placamo smestaj u zatvoru. Smrtna kazna to resava i stedi drzavi pare.
 
Izvinicete me, dame i gospodo, ako prekinem vasu diskudiju na momenat.
Primetio sam da su vecina vas koji ste protiv smrtne kazne za dozivotnu robiju.
Nadam se da znate da dozivotne robije u Srbiji nema. Najvise sto neko moze da dobije je 40 godina, a uz dobro ponasanje izaci ce pre 20. Mislite li da neko ko je dovoljno hladnokrvan (ne pricam ovde o bolesnim ljudima, koji boluju od pravih, stvarnih bolesti) da nekome oduzme zivot nije dovoljno sposoban da izigrava dobrog decaka (ili devojcicu, bilo je slucajeva) i izadje ranije.
A sve i da se uvede dozivotna robija, sa sledecom promenom vlasti, sto je kod nas ne samo cesto nego i ocekivano, taj ce najverovatnije izaci na slobodu.
Drugo, u Americkoj drzavi Merilend zabelezeno je da smrtna kazna kosta oko 37 miliona dolara da se izvrsi, dok dozivotna robija (koja tamo postoji) kosta oko 1 milion godisnje. Jeste, to je tacno. Ali, u tu cifru za smrtnu kaznu su uracunate i raznorazne zalbe koje optuzenik moze da donosi, i redovno donosi. Ona godisnja cifra to ne uracunava, a dozivotnu osudjenik ce isto tako koristiti razne prilike za zalbe kao i onaj koji je osudjen na smrt. Stavise, posto osudjenik na dozivotnu robiju ima neograniceno vremena na raznorazne zalbe, to na kraju izadje mnogo vise nego da se odma ubije.
I, na kraju, bar za ovaj post, ako nekoga uopste i zanima, moja varijanta je sledeca: Osudjenicima na dozivotnu robiju dati mac (bilo koji) i dati im priliku da casno izvrse samoubistvo (nerealno, znam, ali da im ipak damo tu priliko). Onda, ako odbiju to jest, dovesti nekog drzavnog sluzbenika koji je specijalno obucen za melee borbu, i on ga onda napadne, i ubije. Na taj nacin osudjenik ima priliku da pokusa da odbrani svoj zivot. Kasnije, zakopati osudjenika u neobelezen grob, no pre toga sve njegove organe koji mogu da se presade izvaditi, ako su zdravi, zamrznuti ih, i sacuvati dok nekome ne budu bili potrebni.
 

Back
Top