Vređanje žena

Osećaj inferiornosti i strah....
Tolko je prezrivih stvari, al ko o njima priča?
Ja imam običaj da okrenem glavu od svega što zaslužuje uvredu.

Ta potreba da se uzvrati neki "udarac" da se uvredi, ponizi, uvek je lični problem onog koji ponižava.
Imaju žene mana, imaju i muškarci.
Koja je ženomrscima obojila sve u crno? Hm:)
Sem toga...potrebna je određena doza arogancije i prepotentnosti da se drugi unižava....Neko ima dobar potpis "ne sudi da ti ne sude". I drskosti...da se modeliraju drugi prema sopstvenim željama i merilima.

"Nevješt sam razgovoru sa ženama, pogotovo sa ženama njene ljepote i njenih godina. Oko trideset, čini mi se. Mlade djevojke zamišljaju život i vjeruju riječima. Starice se boje smrti i s uzdahom slušaju o raju. Ovakve znaju vrijednost svega što gube i dobijaju, i uvijek imaju svoje razloge koji, mogu biti čudni, ali su rijetko naivni. Njihove zrele oči su slobodne i kad se obaraju, neugodno otvorene, i kad se skrivaju trepavicama. Najneugodnije je što znamo da one znaju više nego što pokazuju, i da nas mjere svojim neobičnim mjerilima, koja teško saznajemo. Njihova neobmanuta radoznalost, što zrači i kada se skriva, zaštićena je njihovom neprikosnovenošću, ako to samo hoće. A mi pred njima nismo zaštićeni ničim. Uvjerene u svoju snagu, koju ne koriste, držeći je kao sablju u koricama ali im je ruka uvijek na balčaku, gledaju u namamogućeg roba, ili prezreno stvorenje bez razloga ponosno na svoju nekorisnu snagu. Ta luda samouvjerenost toliko je ubjedljiva, da djeluje i kad je prezremo. Ostaje strah u čovjeku, i pored pouzdanja, u neku nepoznatu mogućnost, u neku vradžbinu, u neku tamnu silu Iblisovu."

Inferiornost, inferiornost i opet inferiornost.
Kada muškarac pljuje žene, on pljuje onu/one koje su ga povredile. On vidi samo one koje su mu bile bitne. Od kojih preti opasnost da mu postanu bitne.
Ovaj opis je primer projekcije sopstvene nemoći :mrgreen:

vredjanje zena ili muskaraca otkriva onom koji se bavi vredjanjem njegove mracne segmente...njegove njene slabosti i inferiornosti....naravno mislim na vulgarnosti,i nevaspitane i primitivno proste komentare....koji su obicno odraz ciste projekcije osobe koja ih izbacuje...veoma prosto,.......a forumsko vredjanje sto se mene tice je nemoguce...msm niko me ni ne poznaje u rl tako da tesko da moze da me uvredi ...onaj ko me ne poznaje..vr je samo obicna pozornica i glumatanje mnogih.... : ))

Ili suprotnog pola
...nazivanje pogrdnim imenima, prije svega, kompletnog suprotnog pola. Šta se krije iza takve ličnosti?
Nizak emocionalni prag reagovanja, želja za razuvjeravanjem umotana u nesrećnog muškarca ili osobu, agresivna želja i njeno ostvarivanje kao jedini način suočavanja, prevladavanja i ovladavanja polnim identitetom?

Slabic, kukavica. iskompleksirana osoba, nesigurna, zenomrzac... itd :aha:

Mislim da su zenomrsci osobe koje uzasno pate za zenama. Svoju frustriranost i nesigurnost transformisu u mrznju i bes prema suprotnom polu.
Kao, ne mogu da imam neku zenu,al kome ona uopste treba,kad je glupa,kad je qurva,kad ima celulit...racionalizacija.
Vise puta dodje do takve situacije,i mrznja se generaizuje.

Poslednja izmena:
Najvece , duboke i koenite uvrede , zenam stizu kroz tzv . zenske casopise . kakvi su zenomrsci ti urednic i tih novina , prosto je fascinantno. Bez obzira dal su ( ti urednici _ nesre ne i usamljene zene , ili poluimpotentni muskarci .
Niko tako posveceno i temeljno ne vredja zene .

Najvece , duboke i koenite uvrede , zenam stizu kroz tzv . zenske casopise . kakvi su zenomrsci ti urednic i tih novina , prosto je fascinantno. Bez obzira dal su ( ti urednici _ nesre ne i usamljene zene , ili poluimpotentni muskarci .
Niko tako posveceno i temeljno ne vredja zene .

Da. To vredja inteligenciju na prvom mestu.

Ili suprotnog pola
...nazivanje pogrdnim imenima, prije svega, kompletnog suprotnog pola. Šta se krije iza takve ličnosti?
Nizak emocionalni prag reagovanja, želja za razuvjeravanjem umotana u nesrećnog muškarca ili osobu, agresivna želja i njeno ostvarivanje kao jedini način suočavanja, prevladavanja i ovladavanja polnim identitetom?
Slabost karaktera, lično prihvatanje, tj. nesigurnost u sebe i želja za iskazivanjem-dokazivanjem.

O zenama uvek i isklucivo lepo govore samo oni muskarci , koji zene ne vole i koji nemaju nikakvih osecanja prema zenama .
Al vredjanje , samo po sebi , bez afkta i bez ikakve predistorije , preddstavlja tuzno priznanje slabosit i krunu neuspeha .
Obratno je isto tako . Sem sto su zene ipak malo survije i brutalnije .

Najsuroviji u tome znaju biti upravo oni muškarci koji su svesni da su ženama nezanimljivi, neprivlačni i koji imaju tu nezgodu da žele baš one žene koje nikako ne mogu da imaju. Omalovažavajući sve žene ti muškarci teše sebe, kao ona lisica koja nije mogla da dohvati ukusno grožđe pa je, da bi lakše podnela to što ne može da uzme ono što želi, ubeđivala sebe da i nije neka šteta jer je grožđe sigurno zeleno. Muškarci koji žive "u miru" s ženama nemaju potrebu da ih vređaju.

Najsuroviji u tome znaju biti upravo oni muškarci koji su svesni da su ženama nezanimljivi, neprivlačni i koji imaju tu nezgodu da žele baš one žene koje nikako ne mogu da imaju. Omalovažavajući sve žene ti muškarci teše sebe, kao ona lisica koja nije mogla da dohvati ukusno grožđe pa je, da bi lakše podnela to što ne može da uzme ono što želi, ubeđivala sebe da i nije neka šteta jer je grožđe sigurno zeleno. Muškarci koji žive "u miru" s ženama nemaju potrebu da ih vređaju.

To i ja kazem. Kiselo grozdje :lol:
Racionalizacija.

Ili suprotnog pola

Krije se povredjen ego i saznanje da sam se sa razlogom plašila. Eh, sta još necu doziveti u svom zivotu. najgore od svega sto znam da nije tako milsio, kada sam izvredjana, ali svejedno, ne boli nista manje. Čovek se uči dok je ziv. Cesto se pitam, cime ce me još zivot nekada iznenaditi? :sad2:

Back