Voleti depresivnu osobu

Ne postizavam.. danas mi je dan za kuvanje... :)
O čemu se radi ?

Šta radim:roll: :.. kuvam i lupetam... (nerviram depresivne i takoo... kolutam očima.. ):hahaha:
Guraš agresivno stav , povređuješ ljude , nije ni važno što je pogrešan , ima čovek pravo na stav i mišljenje sasvim je legitimno.
Iznesi ga mirno ako ti je već stalo da ga izneseš. Prijateljski savet.
 
Guraš agresivno stav , povređuješ ljude , nije ni važno što je pogrešan , ima čovek pravo na stav i mišljenje sasvim je legitimno.
Iznesi ga mirno ako ti je već stalo da ga izneseš. Prijateljski savet.
Potpuno si u pravu..
Puno sam nežniji sa biljkama i biljkoljupcima nego sa ljudima na forumu..
Ne svima naravno.. sa tobom ne bih umeo da budem grub..
Fina si a finoċa razoružava...
Sva sreća pa vas ima.. :heart:da vadite prosek..
 
Potpuno si u pravu..
Puno sam nežniji sa biljkama i biljkoljupcima nego sa ljudima na forumu..
Ne svima naravno.. sa tobom ne bih umeo da budem grub..
Fina si a finoċa razoružava...
Sva sreća pa vas ima.. :heart:da vadite prosek..
Depresija se leči, to prvo.
Potpuno je legitimno i reći i sasvim ok : Mislim da ne bih mogao/mogla biti sa depresivnom osobom jer mi se ne dopada takva ideja.
Ali ..ne omalovažavaj osećanja o kojima depresivna osoba govori, ne govori da proističe iz lenjosti, pomozi ako umeš , ali ne odmaži.
 
Depresija se leči, to prvo.
Potpuno je legitimno i reći i sasvim ok : Mislim da ne bih mogao/mogla biti sa depresivnom osobom jer mi se ne dopada takva ideja.
Ali ..ne omalovažavaj osećanja o kojima depresivna osoba govori, ne govori da proističe iz lenjosti, pomozi ako umeš , ali ne odmaži.
ogradio sam se.. da je info sa sela,..
tako su me učili oni koji nikada nisu bili depresivni,.. i tvrdim, neće ni biti.

znam da se leči,.. ne sporim,.. imam primere u školi.. izuzetno dobro su sada te osobe,..
kažu: Što nas ne ubi, to nas ojača.

aa, besposlene ruke đavo uposli.. i ta je narodna..
pa đavolja livada,.. ima toga..
 
Moje prvo radno mesto je Zrenjaninska bolnica (EKG, EEG, rentgeni, itd - servisiranje)
Istureno odeljenje neropsihijatrije je bilo u Bočar-u.
tamo su svinje gajili zbog bolesnika. Puno.. na desetine odraslih jedinki,.. prasići,..
Bolesnici nisu bili obavezni da rade oko svinja (da budem jasan).
načelnik je bio Tešić..
kada idemo tamo, istim kombi-busom ide cela ekipa iz Zrenjanina,..
Sa mnom neuropsihijatri,. Tešić, Damjan,.. itd..
Putujemo dva sata do tamo (i tako nazad).
tada sam imao manje od 24 godine,..
 
Ima neko verovanje u narodu da ako depresivan čovak radi, onda će ona da nestane. Kamo sreće da je tako. Nekada stvarno nestane, ali to je verovatno kod lakših slučajeva, kod težih, ništa ne može da ga otrgne iz tog stanja. Ne mili mu se ni rad, ni sport, ni zabava, ništa. Radiš nešto automatski, u duši ti crno, džaba sve.
 
Daa, slažem se,.. zato treba početi lečenje na vreme,..
Ima neko verovanje u narodu da ako depresivan čovak radi, onda će ona da nestane. Kamo sreće da je tako. Nekada stvarno nestane, ali to je verovatno kod lakših slučajeva, kod težih, ništa ne može da ga otrgne iz tog stanja. Ne mili mu se ni rad, ni sport, ni zabava, ništa. Radiš nešto automatski, u duši ti crno, džaba sve.


Nije to samo "u narodu"

... posle Drugog svetskog rata, kada su Bajerovi napustili Bočar i preselili se u Mađarsku. Dvorac je bio upravna zgrada Poljoprivrednog dobra, pa istureno odeljenje neuropsihijatrije zrenjaninske Bolnice „Dr Đorđe Jovanović“, a onda je odlučeno da se rekonstruiše za potrebe novosadske Škole za osnovno i srednje obrazovanje dece s posebnim potrebama „Milan Petrović“, u nameri da bude Terapijski centar, gde će se deca, družeći se sa biljkama i životinjama, zapravo lečiti.
 
Moje prvo radno mesto je Zrenjaninska bolnica (EKG, EEG, rentgeni, itd - servisiranje)
Istureno odeljenje neropsihijatrije je bilo u Bočar-u.
tamo su svinje gajili zbog bolesnika. Puno.. na desetine odraslih jedinki,.. prasići,..
Bolesnici nisu bili obavezni da rade oko svinja (da budem jasan).
načelnik je bio Tešić..
kada idemo tamo, istim kombi-busom ide cela ekipa iz Zrenjanina,..
Sa mnom neuropsihijatri,. Tešić, Damjan,.. itd..
Putujemo dva sata do tamo (i tako nazad).
tada sam imao manje od 24 godine,..
Lepo je sve to, ali to je radna terapija , ne radna preventiva.
Ti kažeš , da te ne citiram, kako će rad sprečiti. Neće. Pomoći , da , ali ne sam po sebi , nego uz lečenje .
 
Tema nije Kako mali Perica ( @Kažu strani plaćenik, izvini :D ) zamišlja da depresija nastaje i kako se treba lečiti i šta je pogrešno ili ispravno i da li je kul biti sa sapatnicima.
Sasvim nešto drugo.
Ja bih samo poručila postavljaču teme to jest , zahvalila se, jer me je podsetila na nešto što zaboravljam i grešim u svojoj silovitosti pokreta i misli.
 
Ако причамо о тешким облицима депресије,мислим да је неизлечива.
Такво стање се прати,терапија је обавезна,честа су превртљива расположења ....
Ако особа која има лакши облик депресије, има (луду) срећу да је партнер уз њу,требали би ,да обоје буду свесни да их очекује дуга и тешка битка.
Није заразно,кажу.
После тешке борбе,
епилог је ,често,да депресивна особа осећа бољитак ,а партнер упозна неке мрачне дубине.
Срећом,љубав све то нивелише временом...
 
Ako volite depresivnu osobu...
nemojte niti jednog trenutka pomisliti da ona vas prestaje da voli ili da vas manje voli nego ranije
ukoliko osećate i uviđate da se ona udaljava od vas.

Pogledajte prilog 1418628
Depresivna osoba, baš zato što vas voli, ne želi da vas povredi ili da vam “upropasti” život svojim ponašanjem
(“mračenjem” kako bi to neki rekli)

Ne odustajte ni tada od depresivne osobe, ne navaljujte
Umesto toga dajte joj prostora, ali joj ponavljajte da je volite, da ste tu za nju, da verujete u nju.

Ono što je bitno za vas je da znate da znate svoje mogućnosti i granice i da postavite svoje granice
(radeći nešto preko mere, ne činite dobro ni osobi za koju to radite, ali još manje vama samima).

Treba da naučite da prihvatite odluku depresivne osobe da “ode”, da se pomeri od vas
To ne znači da vas ne voli, da joj nije stalo do vas, samo joj je sama bolest dovoljno teška
da bi se još borila i sa vama ili vas činila tužnima, nezadovoljnima.


Slušajte osobe sa depresijom, ne upoređujte osećanja.

Budite uz njih, ne odustajte,

podsećajte ih da ste tu za njih,
da vas pozovu ako im zatreba vaša pomoć,
da poštujete odluku da se odmaknu iz vašeg polja
pitajte ih kako se osećaju.

Depresivna osoba se moze voleti kao i svaka druga. Osobe koje ostanu uz depresivnu osobu vremenom otkriju i onaj lepi svet tih visoko senzibilnih bica.

Ali je jasno da se mnogi ljudi plase odnosa sa depresivnom osobom, cesto jer sumnjaju u svoju snagu i stabilnost i misle da nisu dorasli svemu tome.
 

Back
Top