ВОЈНА АКАДЕМИЈА

Miroslav-BL:
Ма не, на дисциплину се човек навикне и на крају почнеш и сам, без икакве принуде, да радиш као су те учили.
А разлога је доста. Ево неких:
-болест коју ћеш покупити у Африци као УН посматрач,
-метак који ћеш добити као окупаторки војник,
-породица која ће ти се распасти због вечитог одсуства од куће,
-стрес који сваки дан имаш на послу,
-трка за каријером, ккоју ако изгубиш нема продужења уговора и за старешине,
-индиферентност друштва према твом позиву,
-скромна плата...


Kolika ti je plata, ako nije tajna.
 
ne znam u Banja Luci, ali ovde, oficir sa zavrsenom Vojnotehničkom akademijom /5 godina visoke skole, inzinjer iz oblasti tehnike, elektronike ili racunarstva/ , sa oko 10 godina radnog staza, u cinu kapetana 1.klase ima oko 25 000 dinara.
 
mshone:
ne znam u Banja Luci, ali ovde, oficir sa zavrsenom Vojnotehničkom akademijom /5 godina visoke skole, inzinjer iz oblasti tehnike, elektronike ili racunarstva/ , sa oko 10 godina radnog staza, u cinu kapetana 1.klase ima oko 25 000 dinara.

U RS civilni inzinjer mashinstva ima minimalno 800 maraka mjesecho, dok u federaciji BIH 1000 KM. Podaci se odnose na prosjecne slucajeve. 8-)
 
Ја планирам да упишем КОВ, иако су ме сви саветовали "само не то"! Отприлике сви предлажу оно што си ти, Мирославе, завршио, али да се не лажемо-нити нешто стојим с математиком, а и привлачнији ми је смер Копнена војска.Можда грешим,али...
 
mshone:
ne znam u Banja Luci, ali ovde, oficir sa zavrsenom Vojnotehničkom akademijom /5 godina visoke skole, inzinjer iz oblasti tehnike, elektronike ili racunarstva/ , sa oko 10 godina radnog staza, u cinu kapetana 1.klase ima oko 25 000 dinara.


Malo vise kolega , ja imam toliko sa mnogo manjim cinom bez UTS-a , sa 8 godina radnog staza , 11 godina sa benificijom !!!
 
Ivanjičanin:
Ја планирам да упишем КОВ, иако су ме сви саветовали "само не то"! Отприлике сви предлажу оно што си ти, Мирославе, завршио, али да се не лажемо-нити нешто стојим с математиком, а и привлачнији ми је смер Копнена војска.Можда грешим,али...


UZIVAJ, ponavljam UZIVAJ na civilnom faxu.
 
Плата капетана у Војсци РС је 300Е са 5 година стажа, на месту командира чете. Са пуним топлим оброком изађем и на 340Е. УТС, одвојен живот и сл. с ове стране Дрине не постоје. Бар не за ситну буранију.

Да, лако се скинути. Не дођеш на посао 5 дана и збогом. А шта после? Какав год да је овај посао док не нађем бољи, ту сам.
Што је, можда, и најцрње ја волим овај посао.
 
Miroslav-BL:
Плата капетана у Војсци РС је 300Е са 5 година стажа, на месту командира чете. Са пуним топлим оброком изађем и на 340Е. УТС, одвојен живот и сл. с ове стране Дрине не постоје. Бар не за ситну буранију.

Да, лако се скинути. Не дођеш на посао 5 дана и збогом. А шта после? Какав год да је овај посао док не нађем бољи, ту сам.
Што је, можда, и најцрње ја волим овај посао.

O zemljace sta ima?

Sta posle? Zavisi sta zavrsis prije vojne sluzbe. Sta mozes da radis ako zavrsis KoV i istjeraju te iz vojske. A ako zavrsisi vojno-tehnicku akademiju mozes da se zaposlis u nekoj tvornici kao inzinjer masinstva. Samo treba naci posao. SAMO.
 
Tо је оно што мени срећу квари. Коме год у РС кажем да хоћу да напустим буџетског потрошача, сви се прекрсте и неће више да се друже са мном. Мисле да сам полудео.
 
Каи и осталих 2/3 људи у РС. Само што за разлику од нас Срба, ови у федерацији своје не шаљу на улицу, него у пензију.
Мислим да смо се поприлично удаљили од почетне теме.
 
Miroslav-BL:
Каи и осталих 2/3 људи у РС. Само што за разлику од нас Срба, ови у федерацији своје не шаљу на улицу, него у пензију.
Мислим да смо се поприлично удаљили од почетне теме.

Neismo se udaljili od teme jer je stanje u vojsci direktno vezano za izbor Ivanjičanina za studiranje. Ako je pratio raspravu, mogao je da vidi da stanje vojske i nije najbolje.
 

Back
Top