Vojna akademija?

Posto imam otvoren zagriz, stomatolog kaze teska anomalija i treba da stavim fiksni aparat da li ce to smetati ako doguram do zdravstvenih pregleda? Jer cu je nositi najmanje godinu i po. Ja mislim da nece jer se radi na poboljsanju, nijesam siguran zato vas pitam mozda neko zna. :)
 
Posto imam otvoren zagriz, stomatolog kaze teska anomalija i treba da stavim fiksni aparat da li ce to smetati ako doguram do zdravstvenih pregleda? Jer cu je nositi najmanje godinu i po. Ja mislim da nece jer se radi na poboljsanju, nijesam siguran zato vas pitam mozda neko zna. :)

Ako ides na vazduhoplovstvo mozda ti bude problem (tj verovatno ce biti), na pregledima za ostale module, nije problem, kod stomatologa su nam samo pogledali koje zube imamo a koje ne :)
 
Pozdrav ljudi, čestitam svima koji su upali.
Interesuje me da li neko zna koliko ljudi ce odustati, i da li znate da li su prosli 66.,67.,68.,69., i 70. na lekarskim pregledima, znacilo bi mi ako je neko bio sa njima u grupi za preglede ili je ovde na forumu.

Hvala unapred :)
 
Pozdrav ljudi, čestitam svima koji su upali.
Interesuje me da li neko zna koliko ljudi ce odustati, i da li znate da li su prosli 66.,67.,68.,69., i 70. na lekarskim pregledima, znacilo bi mi ako je neko bio sa njima u grupi za preglede ili je ovde na forumu.

Hvala unapred :)

Ja sam bio u toj grupi, 66. i 67. su prosli preglede , 70. je pala sto posto sam siguran, 68. mislim da je isto pala, ali nisam siguran sto posto, za 69. ne znam, pretpostavljam da je bio za vazduhoplovstvo, a 71. nisu zvali na preglede to sto posto znam :)
 
Ne bitno je da li si VMI ili neki drugi smer (osim vojnog vazduhoplovstva), padali su ljudi najvise na psiho testu, ocnom (izmedju ostalog i isagara) i srce (sportsko srce odnosno kompletni blok desne grane, posto se inkopletni tolerise od pre neku godinu).

Mene zanima da li znate koliko ce ljudi odustati, nesto sam nacuo 2 mada neki kazu i vise, ali da ce svi cekati do kraja i da nece pismeno obavestiti VA o odustajanju vec se samo nece pojaviti.
 
Zanima me da li je ovde neko od vas zainteresovan za civilno studiranje Vojne akademije?
Pokusavao sam i prosle i ove godine da upadnem kao kadet,ali posto nisam uspeo,a ne zelim nista drugo,jedina priblizna opcija mi je civilno studiranje vojne akademije.
Ali posto nisam sto posto siguran,odnosno nisam kompletno upucen u to,bio bih zahvalan onima koji vec civilno studiraju,ili koji znaju nesto o tome da podele bitne informacije u vezi studiranja sa mnom.
Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Zanima me da li je ovde neko od vas zainteresovan za civilno studiranje Vojne akademije?
Pokusavao sam i prosle i ove godine da upadnem kao kadet,ali posto nisam uspeo,a ne zelim nista drugo,jedina priblizna opcija mi je civilno studiranje vojne akademije.
Ali posto nisam sto posto siguran,odnosno nisam kompletno upucen u to,bio bih zahvalan onima koji vec civilno studiraju,ili koji znaju nesto o tome da podele bitne informacije u vezi studiranja sa mnom.
Unapred hvala.

Ja sam o tome razmisljao ako ne upadnem, medjutim uspeo sam :D
Ali raspitao sam se malo o tome, ako pocnes da studiras civilno, moras tako kraja, ne postoji opcija da ako budes veoma dobar student ostvaris uslov za budzet, tj za ulazak na VA, kao na drugim fakultetima, i posle zavrsenog studiranja, nemas obavezu da radis 8 godina u vojsci :)
 
Evo i ja sam u slicnoj situaciji, dva puta sam pokusavao, prvi put neuspesno, ovaj put zamalo (69. sam na listi), iako samo ovo zelim nisam se spremao dovoljno, ove godine sam isao i na faks i uporedom se "pripremao" na kraju nije dobro izaslo, bio sam ubedjen da sam bolji nego sto zapravo jesam u matematici. Planiram i taj treci put da pokusam ali ovaj put ozbiljno, 100% spreman da budem. 8 meseci da se spremam, svaki dan samo fizicko i matematika i da ciljam prvih 10 mesta kako bih bio siguran.
Iskreno ne razmisljam o civilnom studiranju na VA, ne svidja mi se to, i jesi na VA i nisi, nemas nikakav dodir sa vojskom tako da me to uopste ne privlaci, ali koliko vidim VA sve vise ide na te civile i na strane studente, potreba za oficirima je jako malo, tako da me ne bi iznenadilo da za koju godinu preraste u nesto ka KPA ili slicno.
 
Ja sam o tome razmisljao ako ne upadnem, medjutim uspeo sam :D
Ali raspitao sam se malo o tome, ako pocnes da studiras civilno, moras tako kraja, ne postoji opcija da ako budes veoma dobar student ostvaris uslov za budzet, tj za ulazak na VA, kao na drugim fakultetima, i posle zavrsenog studiranja, nemas obavezu da radis 8 godina u vojsci :)

Mogu ti se priznati ispiti ako polozis prijemni za kadete, ali bi morao opet ici u prvu godinu radi obuke koja nije obuhvacena civilnim programom
 
Skoro sve informacije sto ste mi rekli,znam,ali hvala u svakom slucaju.
Naravno,ja bi pokusao i 3. put,mada 2 godine pauze je mnogo,pa zato planiram ovo da upisem,a kad dodje vreme,nekolko meseci pred prijemni planiram da batalim ispiti i da se fokusiram samo na prijemni.Prijava je jos sutra i prekosutra,tako da imam fore da razmislim samo jos jedan dan max :)
S druge strane,ja mislim da ima neke prednosti recimo ako bi se kasnije po zavrsetku prijavio za kurs rezervnih oficira,mozda bi tu imao neke sanse da upadnem brze od ostalih.
 

Back
Top