Vojna akademija?

Ovako da obeshrabrujes, nije u redu. Cak si i smajlija stavio na kraju.

Zasto on ne bi mogao da pokusa ako mu je to zelja? Mozda uspe. Ne upisuju VA samo odlicni ako nisi znao ;)

Ma vidim sve dobri i dovoljni upisase, aj budi realan, vukovci i odlikasi slabo uradise prijemni, a kamo li dobri ucenici :)
Nikog ja ne obeshrabrujem, samo realno gledam na stvari, ne mogu svi u ovoj drzavi da budu oficiri i doktori, potrebni su i radnici u firmama i automehanicari i obucari i odzacari, i tako dalje :)
 
Ma vidim sve dobri i dovoljni upisase, aj budi realan, vukovci i odlikasi slabo uradise prijemni, a kamo li dobri ucenici :)
Nikog ja ne obeshrabrujem, samo realno gledam na stvari, ne mogu svi u ovoj drzavi da budu oficiri i doktori, potrebni su i radnici u firmama i automehanicari i obucari i odzacari, i tako dalje :)

Realna..zensko sam.

Eto, poznajem doktore nauka koji su prolazili sa dobrom/vrlodobrim uspehom u srednjoj. Nisu u pitanju laku fakulteti.
Isto znam vukovce koji su napustili studije, pa rade te, cini mi se za tebe, ponizavajuce poslove.

Tako da, spusti se na zemlju. Zivot je nepredvidiv.
 
Pozdrav, imam 15 godina, cvrsto sam odlucio da posle srednje skole upisem vojnu akademiju, trenirao sam fudbal od 6godine do svoje 13-te godine posle toga nesto kratko tekvondo oko godinu dana, ali sa puno uspeha, sad sam poceo da treniram kik boks i ovako rekreativno idem u teretanu, fizicki mislim da sam spreman za sve to, idem u srednju Trgovinsku skolu prva sam godina, nisam nesto poseban djak u osnovnoj sam uvek bio vrlo dobar 3.5, 3.95.. prvu godinu cu da zavrsim najverovatnije dobar.. Posto sam rekao nesto kratko o sebi, zeleo bih da dobijem odgovor na par pitanja.. Imam par tetovaza, jedna na butini, druga: ruka, ne prelazi ispod lakta biceps, triceps i spaja se sa grudima. Sta mislite da li moze to da mi pravi neki problem za upis na vojnu akademiju? I cuo sam nesto kao deca poginulih oceva u bombardovanju 99-te ne moraju da rade prijemni? Kakvi su uslovi za upis na vojnu akademiju?

Tetovaže ne predstavljaju problem, mislim da ovo za decu poginulih očeva nije tačno, a što se tiče uslova za upis sve imaš na njihovom sajtu http://www.va.mod.gov.rs/
Ako imaš još neko pitanje, reci :)
 
Cuo sam da oni koji zele da upisu vazduhoplovstvo dosta padaju na zdravstvenom pregledu , pa me zanima da li moze neko da mi kaze sta je to sto ih toliko obara.

Ja sam bio na pregledu za VV. U sustini traje 4 dana + centrifuga.
Prvi i drugi dan se pada najvise zato sto srce i oci moraju biti savrseni.
Svako ko se bavio sportom duze vremena i intezivnije ce mozda imati problem sa sportskim srcem kao sto sam ja imao. Srce ne smije nikakvu anomaliju imati, bez obzira sto ne smeta kao to sportsko srce. To je zato sto su piloti i ronioci izlozeni velikom pritisku pa sve to mora biti bez greske.
Sto se tice ocnog, pregledi se rade prva dva dana. Imas prvi dan mracnu komoru, dioptriju i boje, a drugi dan je sirenje zenica pa ponavljanje svega toga. Kriterijumi su rigorozni, sto znaci da moras jasno sve boje razlikovati, dioptrija moze do 0.25, sve preko toga samo overe na papiricu koji dobijes u VMI.

U sustini, od 6 ljudi koji su bili samnom, jedan je pao na hedonici. Sledeci put kad smo pozvani bilo nas je 8, od cega smo nas 5 pali kod interniste, njih 4 to potvrdilo kod ocnog i odmah su im rekli da su pali. Meni su rekli da ostanem jer postoji sansa da me puste sa ponovljenim ekg-om, ali eto nisu. Od nas 8, dvojica su otisla ma dalje preglede.
Pitaj slobodno sta te zanima. Nisam stigao do poslednjeg dana ali ugl znam sta se radi jer su nam sve objasnili na VMI. :D
 
Poslednja izmena:
Moj savet je ako bas, bas, to hoces pokusaj jer mozda si upravo ti jedan od srecnika :)
Ukoliko imas jos interesovanja, pogledaj, ima finih smerova na VA, gde nisu rigorozni kao na ovom sto ti zelis.

U svakom slucaju prijemni je pre nego na ostalim fakultetima pa nista ne gubis :)
 
Moj savet je ako bas, bas, to hoces pokusaj jer mozda si upravo ti jedan od srecnika :)
Ukoliko imas jos interesovanja, pogledaj, ima finih smerova na VA, gde nisu rigorozni kao na ovom sto ti zelis.

U svakom slucaju prijemni je pre nego na ostalim fakultetima pa nista ne gubis :)
Pa mene prvenstveno interesuje VV , a mogao bi da upisem i VEI , mislim i to mi ne bi bilo lose jer sada idem u tehnicku skolu smer telekomukacije a i na akademiji imaju telekomukacije . :)
 
Decko ti je gore napisao sta se radi a ja dodala. Nema tu nista spektakularno. Kada budem malo bolje upucena u ono sta se radi na leto ko prodje zdravstveno i centrifugi napisacu ti :)

A ta druga opcija, tu moras imati bodova dosta, cini mi se. U svakom slucaju javljam kad vise saznam, da ne pisem napamet.
 
Decko ti je gore napisao sta se radi a ja dodala. Nema tu nista spektakularno. Kada budem malo bolje upucena u ono sta se radi na leto ko prodje zdravstveno i centrifugi napisacu ti :)

A ta druga opcija, tu moras imati bodova dosta, cini mi se. U svakom slucaju javljam kad vise saznam, da ne pisem napamet.

U julu su padobranski skokovi i selektivno letenje. Tu se proverava ko ima sklonosti za VV, centrifuga nije eliminacionog karaktera. :-)
 
Ima li koga , ko je je ove godine radio prijemni i prosao zdravstveno , da prenese utiske?

U suštini smo sve preneli, prijemni nije težak ako se spremaš iz prave zbirke. Znači FON-ova ili 4+, to je taj tip zadataka :D Hedonika nije ništa posebno, sve te psiho testove možeš da radiš kod psihologa u svojoj školi, kao za profesionalnu orijentaciju, i posle razgovor sa psihilogom, ako nisi neki šizofreničar ili ako nisi previše povučen ili možda previše nervozan, prolaziš lagano. Što se tiče lekarskog, isto ništa posebno, kao za nijasnu jači sistematski :D U suštini to je to, reci ako te još nešto zanima :)
 

Back
Top