Vojna akademija?

Pa sad ne znam da li si se salio ili ne,pretpostavljam da bi se tu skolovali civili tj.ne bi bili u uniformama nesto kao sto je bio fakultet narodne odbrane,ali primaju samo 50 plus mnogi su otpali kad su hteli da upisu vojnu akademiju,i sad kad vide ovo verovatno ce mnogi konkurisati,a i mala je skolarina tako da ce mnogima biti motiv.
 
Pa sad ne znam da li si se salio ili ne,pretpostavljam da bi se tu skolovali civili tj.ne bi bili u uniformama nesto kao sto je bio fakultet narodne odbrane,ali primaju samo 50 plus mnogi su otpali kad su hteli da upisu vojnu akademiju,i sad kad vide ovo verovatno ce mnogi konkurisati,a i mala je skolarina tako da ce mnogima biti motiv.

Има самофинансирајућих, нема цивила.
 
'samofinansirajuci studenti su kao studenti na bilo kom drugom fakultetu. . .na predavanjima su zajedno sa kadetima. . .ne nose uniforme, nemaju obuku, ne dobijaju cin, nisu vezani za vojsku. . .ali imaju prvenstvo pri zaposljavanju u ministarstvima. . .kao da su na bilo kom civilnom fakultetu. .' ''' . ovo nije namenjeno za cinove.... iskljucivo zavrsetak fakulteta.... .... nadam se da razumete ..imate grupu na fb-u ,sve pise
 
Da li i koliko dugo si duzan da radis za drzavu nakon zavrsetka VA? I da li se moze naci posao u inostranstvu sa VA?

Meni se mnogo svidja VA,ali mi se ne svidja stanje u kojoj se nalazi nasa zemlja koje nece biti bolje kao ni napolju... Ne bih da dzaba gubim glavu a ni da me neki nadredjeni seta gde god hoce a meni da to ne odgovara :(

Jedna od zelja mi je da odem u inostranstvo,barem jedan period ako ne mogu stalno. :)
 
Ne,al moras da iskesiras debele pare ( da vratis ono cime su te skolovali 4 godine)...Moj brat je zavrsio,jedan njegov drugar je platio ( njegov tast zapravo) par desetina hiljada evra da bi mogao da se ozeni u Austriji ...
 
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/32...a-na-Pasuljanskim-livadama-sedmoro-povredjeno

Sta se desava kada je vojska krs,i kada se kadeti skoluju za menadzere u odbrani a ne za oficire...
Sta ce devojke na pasuljanskim livadama ??? Strasno...

Поред тога што су девојке, оне су и кадеткиње Војне Академије, и као таквима им је место на пасуљанским ливадама.

Da li i koliko dugo si duzan da radis za drzavu nakon zavrsetka VA? I da li se moze naci posao u inostranstvu sa VA?

Meni se mnogo svidja VA,ali mi se ne svidja stanje u kojoj se nalazi nasa zemlja koje nece biti bolje kao ni napolju... Ne bih da dzaba gubim glavu a ni da me neki nadredjeni seta gde god hoce a meni da to ne odgovara :(

Jedna od zelja mi je da odem u inostranstvo,barem jedan period ako ne mogu stalno. :)

Дужан си да радиш 8 година. Али то има и предности. Имаћеш сигуран посао, бар тих 8 година, и после тога могућност да останеш у радном односу. Увек редовна плата која баш и није мала. Што је јако тешко наћи код неког приватника.

Надређени не могу да те шетају кад год хоће. Можеш да добијеш прекоманду при промени чина(са академијом чини ми се на сваких 6 година) - али може да ти се посрећи и да останеш на истом месту. Друга солуција је да добијеш прекоманду по казни. То је већ искључиво до тебе.
 
Поред тога што су девојке, оне су и кадеткиње Војне Академије, и као таквима им је место на пасуљанским ливадама.



Дужан си да радиш 8 година. Али то има и предности. Имаћеш сигуран посао, бар тих 8 година, и после тога могућност да останеш у радном односу. Увек редовна плата која баш и није мала. Што је јако тешко наћи код неког приватника.

Надређени не могу да те шетају кад год хоће. Можеш да добијеш прекоманду при промени чина(са академијом чини ми се на сваких 6 година) - али може да ти се посрећи и да останеш на истом месту. Друга солуција је да добијеш прекоманду по казни. То је већ искључиво до тебе.


Cekam dan kada ce se te kadetkinje suprostavisti siptarskim secesionistima i iredentistima....
 
Cekam dan kada ce se te kadetkinje suprostavisti siptarskim secesionistima i iredentistima....

Геније, оне иду на академију како би се школовале за официре. Размисли мало о томе.

Узгред, мало ли је девојака које су физички спремније од многих мушкараца?

Предрасуде, предрасуде.
 
Devojke tamo sluze cisto radi marketinga da bi se pokazalo kako smo u korak sa Amerikom i Evropom,zna se da to nije poziv za devojke i samim tim ona i prestaje da bude zensko u toj uniformi. Zna li neko gde mogu da se nadju zbirke sa zadacima,gledao sam na sajtu,ali nema?
 
Геније, оне иду на академију како би се школовале за официре. Размисли мало о томе.

Узгред, мало ли је девојака које су физички спремније од многих мушкараца?

Предрасуде, предрасуде.

Ne idu da studiraju filozofiju...
Poenta je-nisu nam potrebne zene oficiri. Covek je u pravu,to je samo marketing da bi se pokazalo da smo liberalna zemlja i dozvoljavamo zenama da rade muske poslove...
Opet,nisi pravilno odgovorio na moju tvrdnju. Napisao si zasto idu na akademiju ( glupa tvrdnja sa tvoje strane),a nisi kako ce da se suprostave u oruzanom sukobu sa albanskom gerilom ( trenutno najveca opasnost za srpski narod)...Siptari su nemilosrdni,ako bi ih ne daj boze zarobili,zna se sta bi sledilo...
 

Back
Top