VODOLIJA

Zapravo ovde sad imam mali problem, ascedent sa ovim vremenom i mestom koje si dao je tacno na 0* riba sto znaci da ne mogu precizno da odredim da li si vodolija/ribe ili dupla vodolija jer se bas ne razumem pretarno u te problemcice kad su znakovi na granici. Ako neko moze da ti pomogne (ili da proveris da li je ovo bash bash tacno vreme) bilo bi super. Pozz
 
Ipak je Riba 00:11' 54"

Zapravo ovde sad imam mali problem, ascedent sa ovim vremenom i mestom koje si dao je tacno na 0* riba sto znaci da ne mogu precizno da odredim da li si vodolija/ribe ili dupla vodolija jer se bas ne razumem pretarno u te problemcice kad su znakovi na granici. Ako neko moze da ti pomogne (ili da proveris da li je ovo bash bash tacno vreme) bilo bi super. Pozz
 
Pozdrav svim vodolijama!!!! Nova sam ovde, pa mi treba mala pomoc....
Nemam pojma sta sve ove kombinacije znace, pa pitam: Imam stelijum od 4 planete u VI kuci, Sunce, Mars i Saturn u Vodoliji, a Merkur u Jarcu. Jel to dobro ili lose?!?
 
Pozdrav za sve vodolije.. Volim vas:)....inače ja sam Ovan/Strelac...
Evo nešto zanimljivo o vama.......


Vodolija je jedanaesti znak Zodijaka. Pripada vazdušnim znacima, a obuhvata period od 21. januara do 19. februara. Vladar ovog zodijačkog znaka je planeta Uran, koja važi za planetu iznenadnih promena, a Vodolijama je dala buntovnički karakter i snažnu želju da menjaju svet. Pre otkrića Urana, Vodolijom je vladala planeta Saturn, koja im je u to vreme davala sklonost ka melanholiji.
Vodolije su ljudi budućnosti. Za njih važi mišljenje da su bar 50 godina ispred svog vremena Preziru tradiciju (baš kao i Blizanci), i osećaju da su svi stari običaji pogrešni i da je celom svetu potrebna drastična izmena. Željni su revolucija, u težnji da naprave svet boljim mestom za život. Izvanredna inteligencija i percepcija koje su znatno izraženije nego kod ostalih zodijačkih znakova im pomaže da ukoliko se bave politikom ne upropaste svoju strategiju, prerano iznoseći svoje revolucionarne stavove. Takođe, nisu skloni žučnim raspravama, više se koncentrišu na traženje razloga za revoluciju, nego na njeno stvaranje. Borbu, obično, prepuštaju zodijačkim znacima koji je i vole poput: Ovna, Škorpije, Lava i Strelca.
Vodolije uživaju da prkose drugima, iznoseći svoje eksentrične stavove. Mada su uglavnom ljubazni i mirni, imaju nekonvencionalne ispade, šokirajući sve konzervativce oko sebe. Zbog toga mogu postati i perverzni. Vrlo su originalni, i ne utapaju se u gomilu. Oni uživaju u svojoj posebnosti trudeći se da što više štrče i izlaze iz uobičajenih okvira. To često pokazaju i svojim načinom oblačenja, sklapajući nespojive boje i noseći ono što se njima u tom trenutku nosi, bez obzira da li to odgovara prilici u kojoj se nalaze. Vodolija žudi za slobodom.
Zapanjujuće je, što se Vodolija nekad može više sažaliti na prosjaka na ulici, nego na neku blisku osobu koja ima problem. Ovakvo ponašanje potiče iz činjenice da je Vodolijama lakše da voli ceo svet, nego samo jednu osobu, zbog čega mogu delovati hladno i nezainteresovano. Oni u svima vide prijatelja, pa samim tim, krug istih je kod Vodolije vrlo šarolik. Duboko preziru bilo kakve predrasude. Više cene kvantitet, nego kvalitet kada je u pitanju prijateljsvto, ali ako naiđu na osobu za koju zaključe da vredi, biće joj dobar prijatelj. Takođe, su skloni tome da pomešaju ljubav i prijateljstvo.
Vodoliji se i stvari i ljudi koje upoznaju ili izrazito sviđaju ili izrazito ne sviđaju, zbog čega mogu delovati nepopustljivo i tvrdoglavo. Deluju odsutno, mada sve vreme analiziraju sve što ih okružuje. Pitanja postavljaju direktno, sa jedva malo takta, nepopustljivo prodirući do srži stvari. U stanju su da toliko ispitaju sagovornika da saznaju o njemu bukvalno sve što ih je zanimalo, a da o sebi ne kažu ni reč! Ne vole da se poveravaju, osim ako nemaju mnogo poverenja u određenu osobu, zbog čega je za većinu ljudi, njihov život obavijen velom misterije.
Najveći broj genija rođen je u baš ovom znaku, ili su imali Vodoliju kao podznak (ascedent). S druge strane najveći broj pacijenata u duševnim bolnicama, ili onih koji redovno posećuju psihoanalitičara, takođe, povezuje se sa ovim zodijačkim znakom. Imaju osetljiv nervni sistem, mada baš zbog toga imaju neobično strpljenje prema mentalno obolelima ili uplakanoj deci, smirujući ih svojim rečima znatno brže nego bilo koji drugi zodijački znak.
Vodolije su nepredvidive, znatiželjne i impulsivne. Nemirnog su duha, maštovite i pune novih ideja. Mada su zaboravne i deluju rasejano, imaju izvanrednu moć koncentracije, koja im pomaže da vode složenu diskusiju i prate više događaja, sa strane, za vreme nje. Za Vodolije je karakteristično i da imaju veliku snagu misli, koje bukvalno šalju drugima. Poseduju vančovečansku intuiciju.
Žena Vodolija je pomalo čudna i misteriozna. Kada se zaljube, izuzetno su verne, ukoliko ih muškarac ne sputava u njihovoj slobodi. Nisu ni malo tradicionalne, i neće podnositi muškarca koji bude pokušao da je veže za šporet. Muškarac Vodolija je pažljiv i privlače ga tajanstvene devojke. Dešava se da jednostavno zaborave da se muškarci i žene međusobno dosta razlikuju.
Kada je reč o poslovima, Vodolije su rođeni astrolozi, zbog svoje pronicljivosti, intuicije i sposobnošću za rešavanje misterija. Pored astrologije, odgovoraju im poslovi vezani za vaspitni i socijalni rad, medicine, istraživanja i slikarstva.

Eh, blago vama..........:)
 
E i da Vodolija simbolizuje...

Neobično, nekonvencionalno, ekscentrično, napeto, eksploziju, impuls, astrologiju, astronomiju, nebo, zvezde, centralni nervni sistem, hipofizu, slobodu, revolucije, razvod, slobodne veze, odvajanje, pucanje, rakete, bombe, elektriku, visok napon, elektronske uređaje, kompjuter, internet, saobraćaj, avione, aerodrome, pilote, stjuardese, piste, električare, visinu, vazduh, tajfun, tornado, naučnike, cunami, brzinu, rizik, kockanje, prijateljstvo, genijalnost, inteligenciju, pronalazak, novo, moderno, ultra, trend, veštačko, plastika, samoubice, stres, rizik, ekstremni sport, naglo, humanost, budućnost, komunizam, ateizam,...:ok::ok::ok:
 
Ukoliko je Vas Ascendent (podznak) Vodolija


Osobine i mentalne sposobnosti: posedujete aktivan i stvaralacki duh, pronicljivi ste i veoma ambiciozni, mentalno angazovani do ingenioznosti. Usled svojih, mozda cak i suvise futuristickih, naprednih ili neobicnih ideja obicno idete za "korak ispred drugih". Delate inventivno, progresivno, delujete elokventno, slobodoljubivo i nekonvencionalno, karakterise Vas originalnost u najsirem smislu izrazavanja, delovanja i stvaranja. U osnovi prirode Vi ste "veliki tip individualca". Najbolje funkcionisete samostalno, ali i kroz razlicita udruzenja i grupacije, sto dovodi do velike zabune, jer Vam se obicno pripisuje "socijalnost" koja je inace vrlo "diskutabilna". Dakle, Vi ste socijalni u onoj meri u kojoj imate individualnu moc uticaja. Izrazavate sjajne organizatorske i prakticne sposobnosti, posedujete "dar za procenjivanje" razlicitih vrednosti -- i duhovnih i materijalnih. Okolina Vam zamera na "ekscentricnosti" odnosno eksponiranju i razlicitim "nametljivim ulogama" koje sa lakocom i uspesno realizujete. Kao manu, mnogi Vam pripisuju i "strogo kontrolisana osecanja", sklonost ka racionalizaciji i nedostatak iskrenih ili dubokih saosecanja. U ljubavnom odnosu obicno imate dominantnu ulogu nad svojim partnerom, samo je pitanje na koji nacin to izrazavate, direktno ili indirektno. Veoma ste vesti u razlicitim "ljubavnim igrama", jer trezveno i vrlo smisljeno birate ljubavnu strategiju. Prilicno ste imuni na "opasnost" od ljubavnog zanosa ili razlicitih udvaranja pri kojima biste izgubili razum i kontrolu. To se moze desiti samo na trenutak, ali zato, vec u sledecem trenutku, ponovo sve "ljubavne konce" drzite u rukama. Zbog svojih "sirokih pogleda" na slobodu i nezavisnost, Vas ne muci osecaj ljubomore i nesigurnosti. Od partnera ocekujete maksimalno uvazavanje, razumevanje i toleranciju u stilu: "Vama je skoro sve dozvoljeno, jer Vi uvek znate sta je najbolje za sve". Obicno ste veoma popularni u drustvu i imate jako veliki broj poznanika, ali ste prema prijateljima izuzetno selektivni.
Fizicki izgled: Svrstavate se u osobe viseg ili srednjeg rasta, vitke i tanane gradje tela, mada s vremenom dolazi do izrazaja sklonost ka gojaznosti. Oblik glave je ovalan ili duguljast, ten je svetliji. Kosa je gusta, talasasta ili ravna, tamnije boje, oci su takodje tamnije -- nijanse crne ili braon boje. Odlikuje Vas lep, prijatan i dopadljiv izgled, imate narocito izrazajan pogled, lepe ruke i delujete veoma atraktivno na suprotan pol. Predisponiranost ka razlicitim povredama i bolovima u predelu kolena, potkolenica ili nogu.
Vasa osnovna deviza je: "Ja znam, ja tvrdim!"
 
Vodolija sam, u podznaku devica... Ponekad imam osecaj da sam potpuno odsecen od ostalih ljudi, da li su sve vodolije takve ili sam ja neka losa kombinacija...

....Gde je otisao Uran, vladar Vodolije..?
Pa, gde ti se nalazi Merkur kao vladar ASC to jest podznaka...?
Pa, koje aspekte imaju medjusobno, a i sa ostalim planetama....?
Mnogo vise faktora utice nego sto bi to bilo "Ja sam znak taj i taj..." :)
 
Vodolija sam, u podznaku devica... Ponekad imam osecaj da sam potpuno odsecen od ostalih ljudi, da li su sve vodolije takve ili sam ja neka losa kombinacija...

Ja sam takodje Vodolija,ali sam u podznaku Vagica...pa,ja mislim da svi ponekad imamo osecaj da smo sami u masi ljudi,bas kao i ti..Cim si Vodolijica,ne mozes biti los covek,pa to ti je...:) Vodolije su super ljudi.zato glavu gore,bice bolje Alerog...:D:D:D
 

Back
Top