Voda koja život znači

Mišljenja su podeljena.Jedni kazu treba piti puno vod (tih famoznih 8 l ) jer se tako hidrira koza i organizam,
a drugi opet da nije potrebno piti toliko vode jer se voda unosi kroz hranu i treba piti vodu kada smo žedni.
istina je kao i uvek negde u sredini.
Na mnogo mesta sam procitao,da je dnevni unos vode dovoljan 2-3 litre,sem ako nije u pitanju neki tezi rad,onda treba vise,jer sevoda tad brze i mnogo izbacuje.
 
Dokazano je da stariji ljudi ne osećaju žeđ, tako da zaboravljaju da piju vodu... Proverite kod starijih oko vas da li im ostaju ulegnute jagodice na prstima kada ih pritisnete... ako ostanu ulegnute, označava nedostatak vode... trebalo bi navijati sat na svakih 1h npr. da ih podseti da gucnu malo vode...
 
Kako je kasno? Za šta je kasno? Da nije neko umro zato što je "zakasnio" da svakih pet minuta gucne vodu?
Prirodno je da kada se fizički trošimo, da smo više žedni... i kada osetimo žeđ, onda pijemo vodu...
Naravno da nije niko umro....
Mantra se pogotovo u sportu da je kasno da se pije voda kada osetimo zedj,tada smo vec dehidrirani.
Slicno kao i kada jedemo,kada osetimo prilikom jela da smo siti i da je vreme da se prekine,navodno smo se vec prejeli i uneli vise hrane nego sto nam je potrebno.
 
Kad osetimo zedj,to je vec znak da smo dehidtitali.Voda treba da se pije redovnije.mada kod nas u Lazarevcu postoji Nefropatija,a to je znak da nam vode nisu bas dobre.Dok sam pio cesmusu,levi bubreg mi je usporio sa radom i izbacio sam kamen kasnije.Sreca u blizini imamo Izvoriste mineralne vode koju pijemo i vece okoline,cak se vozi i na Zeleni Venac i prodaje,kao lekovita,nije lekovita,ali je dosta zdrava i ima dosta minerala koji su potrebni organizmu.Vise nikada nisam osetio problem sa bubregom i peskom.Inace smo mi rudarska kolonija,a bunari se cesto obrusavaju,pa nestaje vode,leti pogotovo i preko dana i nocu,pa kad dodje dosta dugo ide muljava voda,a kad se izbistri,oseca se jak Hlor.Oijem samo tu izvornu i kupovnu mineralnu Vrnjci,vise od 30 godina.
Zašto ne kupiš bokal za filtriranje vode, nije skup, a odličan je.
 
Hvala afro ma preporuci,ali imam vise poznanika i rodbine koji su probali to,a nisu bas zadovoljni.Ne fali mi nista ovako pijem izvorsku vodu sa velike dubine.Priroda je najbolji i najsigurniji preciscivac.
Ljudi uglavnom odustaju pre nego što daju šansu nečem novom. Voda jeste prvih par dana čudna jer prolazi kroz taj filter koji se sastoji od aktivnog uglja, ali se brzo i navikne ko želi. Nema na čemu namera mi je bila iskrena, ali ok ko ima izvorsku vidu ako je dobra treba da je pije.
 
Mislim da je flasirana voda, razni filteri i slicno, prenaduvano da bi industrija vode profitirala
Flaširana voda mi je odlicna za put i izlete i flaširanu vodu pijem kada sam u nekoj drugoj zemlji
Inace pijem bg česmovaču :lol: i ništa mi ne fali
 

Back
Top