VODA KAO LEK

koto

Buduća legenda
Poruka
42.580
Nedavno sam pročitala knjigu pod nazivom: Vaše telo vapi za vodom, gde autor na veoma inteligentan način navodi nedostatak vode u organizmu kao uzrok mnogih bolesti:astme, artritisa, glavobolja,čireva na želudcu itd, i u skladu sa tim kao prvi vid lečenja predlaže navodnjavanje, odnosno svakodnevno unošenje 2 do 2.5 l vode.
Knjiga mi se veoma dopala, logična je i jasna, ali ako je sve to istina, mi je malo neverovatno da to dosad niko nije shvatio!
Šta mislite o tome?
I pitanje za doktore: da li tako veliki unos vode može imati neke štetne posledice, i šta je to zbog čega neki ljudi otiču(kao npr ja) , a drugi ne? Da li to ima veze sa bubrezima?
 
2-2.5 litra vode nije 'veliki unos vode' vec normalna dnevna kolicina potrebne vode ljudskom organizmu. Knjiga polazi od premese da ZBOG TOGA STO ne unosimo dovoljno vode i dolazi do raznih oboljenja pa se onda ona i lece unosenjem onoga ciji nedestatak ih je i izazvao - vode. Imala sam momka koji se lecio tako (ne zato sto je citao knjige nego iz osecaja, davno pre te knjige): veoma retko se razboljevao, a kada bi se razboleo ozbiljnije (dobio temperaturu) ceo dan nista ne bi jeo i samo bi pio ogromne kolicine vode. Nikad u zivotu nije uzeo aspiri niti antibiotik.
Zbog tog iskustva ne mogu da tvrdim da u ovoj teoriji nema necega mada nisam naklonjena ovoj teoriji lecenja SVIH bolesti (posebno sa osvrtom na autoimune na primer, ili alergijske, ili kancerozne itd ozbiljnije bolesti)
 
Koža mi je cistija i svežija otkad pijem vodu u vecim kolicinama...a da to nije jedina dobra stvar...
Doktori preporucuju unosenje vode u velikim kolicinama( flasirane vode, nezasladjenih cajeva umesto vode iz cesme, voca...), izmedju ostalog da bi se kamenac izbacio iz bubrega, ili da se ne bi stvarao...
Zato ko god ima pesak ili kamen u bubregu svakako treba da pije mnogo vode...
Naravno i osobe koje ga nemaju...
 
ja sam pokusala da pijem dve litre vode dnevno
i nije mi prijalo.stalno sam morala da idem u klonju sva sam se osecala nateceno jer mi telo nekako zadrzava vodu :neutral: i tako neko vreme dok mi bukvalno nije bilo muka od vode,onda sam digla ruke i tecnost unosim uglavnom preko voca kojeg prilicno mogo pojedem dnevno i cajeva...koliko je to kolicinski ne znam...a ovako da sednem i cirkam vodu iz dosade nikako mi ne ide :?
 
ja sam pokusala da pijem dve litre vode dnevno
i nije mi prijalo.stalno sam morala da idem u klonju sva sam se osecala nateceno jer mi telo nekako zadrzava vodu :neutral: i tako neko vreme dok mi bukvalno nije bilo muka od vode,onda sam digla ruke i tecnost unosim uglavnom preko voca kojeg prilicno mogo pojedem dnevno i cajeva...koliko je to kolicinski ne znam...a ovako da sednem i cirkam vodu iz dosade nikako mi ne ide :?

Tako je i meni bilo u pocetku,ali kasnije se organizam navikne,icices redje u toalet.
Tacno je za vodu,mene glavobolja prodje kad popijem litar vode,ne pijem lekove nikad. ;)
 
joj, ja vodu mrzim, ali mrzim. mnogo me smara.
nema ukus, nema miris, nema boju - pa što da je pijem, zaboga?

tečnost unosim preko hrane, mleka, čajeva i voća, i ponekad sokova. što nije ni u kom slučaju dovoljno. nikad (ili skoro nikad) nisam žedna, ili ja ne umem da prepoznam osećaj žeđi, pa ga tumačim kao potrebu za hranom, ili voćem.

sve u svemu, konstantno sam dehidrirana, ranije mi se dešavalo da mi jezik, usta i koža budu konstantno suvi, a koža još i onako sparušena i nikakva.

i imam često piškitis. i sve znam, ali nikako da se promenim.
 
voda je najzdravije piće.
čovek najčešće pomeša osećaj gladi i žeđi, ali se češće "uhvati" za hranu nego za vodu, a bolje bi bilo obrnuto.
voda odnosi toksine iz organizma, i neophodna je za metabolizam ćelija.
ukoliko je ne unosimo dovoljno, metabolizam ćelija se vrši otpadnom vodom (iz debelog creva)
nedovoljan unos vode - čest razlog konstipacije, iliti zatvora, pa onda sledi glavobolja - zbog nagomilanih toksina.... a sve bi rešilo malo više vode - svaki dan!
pijte vodu, polako, gustirajte, kao vino... da se zaista apsorbuje, a ne samo da "prodje" kroz organizam,
 
Vodu treba piti pre nego sto smo zedni - zedj je signal tela da je telo dehidrirano, tj apel za pomoc, i ne bi trebalo dovoditi telo u situaciju da trazi vodu pa tek onda piti. Sto ne vazi za hranu. Dakle - jedite samo kad ste gladni, ali pijte vodu pre nego sto budete zedni.
 
a je li ok piti čajeve umesto vode? mislim, ne sasvim umesto, nego pola-pola ili slično, pa da se nakupi 2-2,5l... i ja često imam prokleti piškitis.. evo sad npr.. =(
 
nema ukus, nema miris, nema boju - pa što da je pijem, zaboga?

tečnost unosim preko hrane, mleka, čajeva i voća, i ponekad sokova. što nije ni u kom slučaju dovoljno. nikad (ili skoro nikad) nisam žedna, ili ja ne umem da prepoznam osećaj žeđi, pa ga tumačim kao potrebu za hranom, ili voćem. .
isto. kad sam zedna popijem do pola case i dosta mi. sad sam procitala temu i popila casu i sva se nadula od case vode. medjutim, takticno sam navikla sebe da popijem casu vode ujutro, kad ustanem, i casu vode uvece, pre spavanja. probaj i ti tako. za preostali litar i po se snadji :)
 
isto. kad sam zedna popijem do pola case i dosta mi. sad sam procitala temu i popila casu i sva se nadula od case vode. medjutim, takticno sam navikla sebe da popijem casu vode ujutro, kad ustanem, i casu vode uvece, pre spavanja. probaj i ti tako. za preostali litar i po se snadji :)

Dobro je da nisi procitala neku temu na LJiS-u, ko zna sta bi uradila :razz:
 

Back
Top