Vitamini: bajka o deficijenciji

Па скорбут је доказан некада код морнара. Вероватно сличне ствари могу да се десе код баш једноличне исхране. А да су сви они мегагига витамини и минерали у бочицама по високим ценама апсолутна превара, то је чињеница.

najnovija istraživanja pokazuju da nas slobodni radikali štite a da su antioksidansi loši.
Sad sam videla šta je tebe mučilo u priči. Prosto je fenomenalno lepo sastavljen naš organizam na način da sve ima svoju funkciju. Trendovski nećemo poboljšati stanje našeg organizma a ni nepoverenjem u nauku. Treba razlučiti savremena istraživanja i savremenu tehnologiju koja nam to omogućava i guranje trendova magičnih biljkaka sa drugih kontinenata , polivitaminske pilule i *savremeni* koncept ishrane.

keva mi pričala da su kao deca morali svi da piju supenu kašiku ribljeg ulja 🤮
što su morali?
Zbog prevencije rahitisa , zdravog rasta i ravoja kostiju, a beba po rođenju se hrani majčinim mlekom ili formulama ako majka nema mleka - To jeste idealna ishrana ali ne obezbeđuje neke vitamine i minerale u potpunosti , a beba nema u depoima dovoljne količine tih vitamina. Vitamin K se daje odmah po rođenju , a D3 do godinu dana otprilike

Zbog prevencije rahitisa , zdravog rasta i ravoja kostiju, a beba po rođenju se hrani majčinim mlekom ili formulama ako majka nema mleka - To jeste idealna ishrana ali ne obezbeđuje neke vitamine i minerale u potpunosti , a beba nema u depoima dovoljne količine tih vitamina. Vitamin K se daje odmah po rođenju , a D3 do godinu dana otprilike
ma ona se sećala znači da su im davali i kasnije, baš sam je pitao što ne jede ribe.

ma ona se sećala znači da su im davali i kasnije, baš sam je pitao što ne jede ribe.
Зато што је укус рибљег уља преко кашике ретко одвратан. Нико нас срећом није питао да ли хоћемо или нећемо, али смо повремено "корумпирани" парчетом чоколаде или нечим сличним.
Али ја нисам повукао те трауме. И даље радо једем рибу (скушу, харингу, пастрмку) и то не само када је пост. Занимљиво, ове најјефтиније рибе су такође и најздравије.

Back